Dan Saxon (Charlie Sheen) je horlivým a výbušným arizonským policajtom, ktorý vypisuje pokutové bločky a dohliada na miestnych indiánov. Jeho výbušnosť ho dovedie do situácie, v ktorej má na výber buď odchod do dôchodku, alebo úlohu v tajnej operácii. Jeho úlohou má byť nepozorovane preniknúť do motocyklového gangu, ktorého členovia obchodujú s drogami a zbraňami. Saxon úspešne zvládne svoju úlohu a zapadne do motorkárskeho prostredia. Postupne sa vytvára jeho vzťah k fotografke Renee (Linda Fiorentino), ktorá pozoruje život gangu, ale zároveň tiež odhaľuje Danovu totožnosť. A ten, akoby posadlý týmto novým spôsobom života, začne pochybovať o tom, na ktorej strane vlastne stojí. Naviac ho neustále prenasleduje tieň vlastnej minulosti. Zdá sa, že mu nezostáva nič iné než podľahnúť. (sliver)

Holina

Ve stínu gangu, stejně jako Stone Cold měl tu smůlu, že přišel v době, kdy odeznívala éra zlatých akčních osmdesátek a tak mu byla věnována mizivá pozornost a proto i hodnocení jsou bohužel poměrně slabá. Přestože není tak výpravný jako Stone Cold má všechno co má film svého žánru mít. Akci, napětí, humor a hlavně vynikající scény (a na příběhu vlastně nesejde). A všimněte si, že filmů s podobnou tématikou je jako šafránu, i Fixing the Shadow bysme si měli hýčkat. ()

Junglista

Zajímalo by mě, co bych si o filmu myslel dneska, kdybych ho viděl před dvaceti lety, nejlíp dřív než Stone Cold. Vim, že srovnávat téměř neni co, protože tady gang motorkářů funguje spíš jenom jako kulisa, ale i přes to se jednomu srovnání nevyhnu... Krvák vs Chains Cooper - 0:1. Madsen byl proti Henriksenovi totální čajíček a žádnej vůdce gangu. Chyběla mi i nějaká další výraznější postava, takhle to musel oddřít jenom Charlie, ale tu proměnu sem mu věřil, zahrál to dobře. I když bych vynechal nostalgii, tak Stone Cold budu mít stejně radši. ()

ondrula

Na svou dobu vynikající film o motorkářích. Pamatuju si hlavně to, jak jsem byl zklamanej, když se v jedný efektivní scéně Dan vyzbrojoval, strkal si do bot kudly a asi čtyři bouchačky a pak žádnou z těch zbraní nepoužil. Taky mě celkem pobavilo, jak se Dan snažil vetřít do podsvětí a moc se snažil, nechal se zarůst, fetoval a smrděl a nikoho to moc nezajímalo. Hlavně bych ale řekl, že ci celej fim pro sebe ukradl Michael Madsen, kterej je výjimečnej herec a šéfa gangu ztvárnil výborně. A vynikajíc byl taky Voves (v originále Oatmeal - ovesná kaše), na takový postavy se nazapomíná :-) ()

mira007

Akční z prostředí motorkářského gangu dokonce dle skutečnosti. Realističtější než dvojče z devadesátek Studený jako kámen - koncert Sheena a Madsena. ()

Chevees

Příběh natočený na motivy skutečné události. Pojednává o infiltraci policisty do motorkářského gangu, aby získal důkazy o jejich obchodování se zbraněmi a drogami. ()

Ziggy Zagg

Lehce nadprůměrné drama, kterému přidávám z nostalgie jednu hvězdu navíc. A jestli se to někomu nelíbí, je pěkný "Čůro" !!! ()

Razzor_82

"Trhni si pérem!" Neskutečné démonický Charlie Sheen v roli, která mu skvěle padne. Skvělá proměna a infiltrace do motorkářského gangu. Film podle skutečné události je plný ostrých chlapů co mají svůj vlastní svět. Ponurá atmosféra podtrhuje psychické nálady hlavní postavy. K tomu výborná rocková hudba a pekelné hlášky. Takhle sirově chutnali devadesátky. 8/10 ()

danny_21

Blízký příbuzný Stone Cold s obtloustlým, vousatým Sheenem a pupkáčem Madsenem. Tentokrát jde spíš o krimi než o akční orgie jako u mladšího motorkáře se slušným příběhem, dobrými hláškami ( "Drž hubu, čůro" nemá chybu ) a perel z života dvoukolového gangu třeba pochcání křiváku :-) - 65 % ()

Inozuka

"Ten Voves mě fakt štve. Furt mi říká čůro a sračko." Tak tenhle film mám neuvěřitelně najetej v podvědomí, přestože jsem ho dvacet let neviděl. V devadesátkách jsem ho totiž měl na VHS a doslova z něho uchcával. Tedy hlavně z toho dabingu, který je boží a přidává filmu takový tragikomický nádech. A i teď po hoodně dlouhé době jsem nadšen. Skvěle autentické prostředí motorkářského gangu doprovázené malinko hloupoučkým dějem. Člověk to musí brát trochu s rezervou a vychutnávat si hlavně tu atmosféru, pak si bude chrochtat ... PS. Znám týpka, co vjel na chopperovi do křupanskýho nonstopu. Do držky nedostal, jen zavolali policajty. Holt jinej kraj, jinej mrav. ()

Psycho.R

Ta čtvrtá hvězda je hlavně za Madsena, kterýmu tyhle role perfektně sedí. S Charliem to je těžší, protože ač se snaží, porad má na tuhle roli moc líbivej ksichtík a těžko se mu to věří. ()

tombarider

Kdo máte vztah k motorkám, a trochu se vyznáte v tom prostředí... kdo máte rádi madsena a odpustíte občasnou ztuhlost sheena... kdo oceníte pěkný mašiny, a máte rádi sprostý slova... kdo se chcete zkrátka odreagovat, pro vás je ten film super:-) ()

ShotgunED

Porovnávat tento film se STUDENÝ JAKO KÁMEN je naprosto nemožné. Jediné co mají společné je policista nasazený mezi motorkáře a tím celá podobnost končí. Jako by jste porovnávali Tatru 815 a Jawa Pionýr 21. Obojí jezdí na silnici a má kola ne? Ale je to úplně něco jiného. Zde máme mnohem silnější a vážnější příběh. Dle mého na své možnosti velice dobře natočený a dobře zahraný všemi aktéry. Nevím nakolik se autoři drželi reálné předlohy, ale až na pár večí bych příběhu věřil, že se takto odehrál,včetně psylogického profilu policisty v utajení. Je tu spousta skvělých hlášek a pro každého motorkáře je radost takový film vidět. Jinak má osobně nejoblíbenější hláška je, když Sheen vjede na mašině do baru ,naboří se do Jukeboxu,sleze z mašiny a s vážným ksichtem a zlomeným cigárem v puse se zeptá okolních křupanů "NEMÁ NĚKDO OHEŇ???" ()

V4nd4l

Příběh o policajtovi v přestrojení zasazený do motorkářského prostředí s Charlie Sheenem a mým oblíbencem Michaelem Madsenem. Na rozdíl od o rok mladšího Stone Cold je Byond the Law o dost méně akční, má nesrovnatelně lepší hudbu (Chris Rea, Asphalt Ballet, škoda že aspoň u jedné scénky nezazněli Motorhead), lepší herce a narozdíl od Briana Boswortha, který v SC hlavně rozbíjí hlavy a střílí a má jasno kam patří, předvede Charlie působivou proměnu v motorkáře a ještě si najde novou rodinu – mladou novinářku (Linda Fiorentino) a její dceru. Scén z jejich rodinného života je tam o jednu víc než je nutné (kdo je zvědavý na to, jak policajt/motorkář dělá dítěti koktejl?), ale to není zas takový nedostatek. Postavy, scénky i dialogy jsou taky dobré, takže určitě 5 hvězdiček, které bych stejně dal už jen kvůli hudbě. ()

Pjotrik

Scénka s dynamitem naprosto skvělá!! "Chci si bejt jistej, že se ta piksle pohne" Charlie Sheen má stále svůj neutrální výraz i když říká ty nejsrandovnější věci (viz. Žhavé výstřely). Velice dobře koukatelné. ()

Hilly

V první řadě asi není nejdůležitější se soustředit na misi, ale vypadat co nejvíc jako pořádně špinavé motorkářské hovado trousící neutichající hlášky. V této době ještě beránek Charlie Sheen se přemění z nevinného policisty v drsného gangstra s pozadím náročného úkolu - infiltrace pašerácké a vražedné motorkářské bandy. Krvák Michael Madsen v čistě vypraném bílém triku na pekelném stroji úplně nesplnil mé představy leadera, ale poukažme třeba na hlášku indiána v samotném počátku filmu, která tyto drobnosti kompenzuje. ()

krachman

Ono to je těžko, když to vidím dneska, tak je to béčko jak prase. Ale vzpomínám si, že v 90 letech to byla pecka a byl jsem nadšený. Ale ten český dabing a ozvučení je na ránu do hlavy. ()