Vo Francúzsku prebieha nemilosrdná vojna medzi tajnými službami a islamistickými teroristami. V mene radikálne odlišných ideológií však jedni i druhí často používajú podobné metódy a zbrane, medzi ktorými nechýbajú ani ľudské bytosti. Patria medzi nich ich aj Diane, študentka, ktorá sa nechala naverbovať tajnou službou, a Pierre, mladík, ktorý verí, že radikálny islam mu pomôže nájsť riešenie jeho problémov. Vytrénovaní a pripravení na svoje "misie" sa čoskoro obaja ocitnú vo víre udalostí, z ktorých niet úniku... (RTVS)

Miskindoma

Abu udělal Madrid, Dabu Londýn a Al Baradovi klesá sledovanost na svých teroristický webkách. Co stím, říká si?? Udělám jako správný bojovník Paříž. Je to správný mučedník, čili si najde někoho, kdo to za něj bouchne. Nejlépe nějakého hodného francouzského chlapce, který místo vězeňského grupáče, dá přednost islámu. Alex má syna, prodává víno a je šťasný (to vše jen tak na oko). Jediné co potřebuje ke svému usokojení je nějaká Vagína(tu si vybral dobře a režisér taky). A takto ti dva využívají všechny ve svém okolí a obhajují to patriotismem. Frantíci opět nezklamali a povedl se jim teroristický thriller, který jsem si fuckt vychutnal..Mňam. ()

TiborT.

Tomuto filmu z mojej strany nechýbalo nič. Perfektný film so skvelým príbehom, napínavým dejom, ktorý zaujal od začiatku až do konca. Nechýbalo napätie, nečakané zvraty, prekvapenia, humor, skvelé herecké výkony. A konečne niečo ohľadom terorizmu aj z francúzskej tvorby nielen z americkej. ()

www

Velice povedený film, inspirovaní skutečními událostmi.. Je zde velice zajímavý přerod postav, kdy se z dealera drog ve vězení stane Islamistický atentátník.. A naopak z ''lehké dívky,, se stane tajná agentka ve službách Francouzského státu.. Nakonec zvítězí dobro nad zlem, ale film nechává diváka až do poslední minutky na pochybách, zda to nebude naopak.. Mé hodnocení 4 z 5ti.. ()

710.cz

V knižní předloze (pokud existuje) asi skvělý příběh, nicméně film je plný teatrálních gest a přehrávání. Ale to holt už tak nějak k francouzskému filmu asi patří. Za Belmonda, Delona nebo de Funese to byla bžunda, ale teď už se ve filmu nosí civilnější projev. Navíc mám pocit, že si Francouzi dali za cíl sdělit světu jakési poselství či moudro. Jenže na to je ten strom fakt vysoký a tvůrci stěží dosáhnou na spodní větve. ()