Francouzi filmy na tahle témata prostě umí a podávají je bez příkras, o to víc, pokud vychází ze skutečných událostí. Věčný boj mezi islamisty a zbytkem světa. Dokážeme pochopit islám? Svým způsobem ano, tak mnoho má přejato z křesťanství.Dokážeme pochopit fanatismus, který je kolébkou terorismu? Ne, proč taky.A tak se dva muži stejně tvrdého a nemilosrdného ražení střetávají na opačném konci barikády a každý pro své záměry využívá své lidi, at jsou to agenti tajných služeb či vycvičení bojovníci k provádění sebevražedných atentátů, zde cvičených v okolí Bejrútu.Zavede nás do prostředí tajných služeb, vězení i mise v terénu, které zvlášť pro ženy nejsou lehké,ale......od roku 2001 Francie zabránila 15 bombovým spiknutím. A tak určitě stojí tenhle film za shlédnutí a Gerard Lanvin je pořád charismatický jako před 20 lety. Zinedin Zidan, kvůli němuž by možná byli Arabové schopni přestat trošku blbnout, tam bohužel nebyl a tomu já říkám velká škoda:-) Shrnuto a podtrženo, slušné čtyři hvězdy.(30.11.2012)

Souhlasím s uživatelem krusty2. Secret défense mě mnohem víc chytla než celosvětové honičky Jasona Bourna. Liboval jsem si především ve výborném obsazením, symapatický a charismatický Gérard Lanvin, všestranný Simon Abkarian, směšný Nicholas DuVauchelle a když někde vidím Vahinu-vaginu, tak se směju. Jen mi chybělo to, co předvedla už ve dvou filmech - masáž nohou, tentokrát zašla s tou masáží ještě dál :-) Přeji jí konečně nějakou pořádnou roli. Největší klad spočívá v hlavní myšlence celého snímku - tajné služby ve svých metodách a využívání lidí nejsou o nic lepší než teroristé. Zkrátka vysoce kvalitní a zajímavý akční thriller.(31.10.2009)

Takový průměrný film. Některé věci mi teda přišli přitažené za vlasy. Proč vůbec každý Arab, muslim, musí být hned terorista? Odpověď je jednoduchá, protože to z nich tenhle Svět dělá. Že USA a Velká Británie, nebo respektive jejich vlády vidí za vším terorismus, je věcí známou. Ale že už i Francie...? Ta vymejvárná hlav je vskutku udivující. Buďte zalezlí doma, nikam nejezděte, nebo všude na Vás číhá nebezpečí v podobně fanatického muslima. To jsou kokotiny. Ale srandovní na tom je, že zrovna Francie si ty muslimy do své země pozvala sama, vítala je s otevřenou náručí. Tenhle svět nechápu. Ale okej. Film byl prostě úplně obyčejnej. Škoda jen té herečky. Pěkná holka, jen spíše než agentka, to byla štětka.(1.12.2016)

Už dlho som nevidel tak strhujúci, akčný film. Rýchle, akčné premyslené, výborne zostrihané, so správne načasovanými flashbackmi, krásnou kamerou a príjemnou hudbou. Nasnímať poloobnaženú ženu v posteli je úplne tuctové, ale nasnímať ju v tak nádhernom zábere je výnimočné. Filmový spád je podobný ako vo filme 96 hodín, ale tu sa jedná o prácu agentov Francúzska. A mimochodom skúste si na konci filmu zodpovedať otázku, : Kto je vlastne obeť? Doporučujem pozrieť si i film Unthinkable /2010/ a trochu to rozobrať zo všetkých strán. Vtiahnutie do deja: ***** Akcia: **** Napätie: **** Realita: *** Hudba: **** Kamera: **** Erotika: ***(30.1.2011)

CITÁT - Pokud jsi svou duši ještě nezaprodal Ďáblu, bude so On snažit ji od tebe koupit......... Film o špionáži a ženě, která se stal špionem a ani pořádně nevěděla jak. A ono ji to začalo bavit. CITÁT - Agent není lidská bytost, je to jen zbraň.......... Zajímavý špionážní dramatický snímek o brilantních taktikách špionů i teroristů. Potvrzená hrozba se nazývá atentát........(6.9.2011)