• italka63
  ****

  Francouzi filmy na tahle témata prostě umí a podávají je bez příkras, o to víc, pokud vychází ze skutečných událostí. Věčný boj mezi islamisty a zbytkem světa. Dokážeme pochopit islám? Svým způsobem ano, tak mnoho má přejato z křesťanství.Dokážeme pochopit fanatismus, který je kolébkou terorismu? Ne, proč taky.A tak se dva muži stejně tvrdého a nemilosrdného ražení střetávají na opačném konci barikády a každý pro své záměry využívá své lidi, at jsou to agenti tajných služeb či vycvičení bojovníci k provádění sebevražedných atentátů, zde cvičených v okolí Bejrútu.Zavede nás do prostředí tajných služeb, vězení i mise v terénu, které zvlášť pro ženy nejsou lehké,ale......od roku 2001 Francie zabránila 15 bombovým spiknutím. A tak určitě stojí tenhle film za shlédnutí a Gerard Lanvin je pořád charismatický jako před 20 lety. Zinedin Zidan, kvůli němuž by možná byli Arabové schopni přestat trošku blbnout, tam bohužel nebyl a tomu já říkám velká škoda:-) Shrnuto a podtrženo, slušné čtyři hvězdy.(30.11.2012)

 • claudel
  ****

  Souhlasím s uživatelem krusty2. Secret défense mě mnohem víc chytla než celosvětové honičky Jasona Bourna. Liboval jsem si především ve výborném obsazením, symapatický a charismatický Gérard Lanvin, všestranný Simon Abkarian, směšný Nicholas DuVauchelle a když někde vidím Vahinu-vaginu, tak se směju. Jen mi chybělo to, co předvedla už ve dvou filmech - masáž nohou, tentokrát zašla s tou masáží ještě dál :-) Přeji jí konečně nějakou pořádnou roli. Největší klad spočívá v hlavní myšlence celého snímku - tajné služby ve svých metodách a využívání lidí nejsou o nic lepší než teroristé. Zkrátka vysoce kvalitní a zajímavý akční thriller.(31.10.2009)

 • AllShallFall
  ***

  Takový průměrný film. Některé věci mi teda přišli přitažené za vlasy. Proč vůbec každý Arab, muslim, musí být hned terorista? Odpověď je jednoduchá, protože to z nich tenhle Svět dělá. Že USA a Velká Británie, nebo respektive jejich vlády vidí za vším terorismus, je věcí známou. Ale že už i Francie...? Ta vymejvárná hlav je vskutku udivující. Buďte zalezlí doma, nikam nejezděte, nebo všude na Vás číhá nebezpečí v podobně fanatického muslima. To jsou kokotiny. Ale srandovní na tom je, že zrovna Francie si ty muslimy do své země pozvala sama, vítala je s otevřenou náručí. Tenhle svět nechápu. Ale okej. Film byl prostě úplně obyčejnej. Škoda jen té herečky. Pěkná holka, jen spíše než agentka, to byla štětka.(1.12.2016)

 • DJ Kritik
  *****

  Už dlho som nevidel tak strhujúci, akčný film. Rýchle, akčné premyslené, výborne zostrihané, so správne načasovanými flashbackmi, krásnou kamerou a príjemnou hudbou. Nasnímať poloobnaženú ženu v posteli je úplne tuctové, ale nasnímať ju v tak nádhernom zábere je výnimočné. Filmový spád je podobný ako vo filme 96 hodín, ale tu sa jedná o prácu agentov Francúzska. A mimochodom skúste si na konci filmu zodpovedať otázku, : Kto je vlastne obeť? Doporučujem pozrieť si i film Unthinkable /2010/ a trochu to rozobrať zo všetkých strán. Vtiahnutie do deja: ***** Akcia: **** Napätie: **** Realita: *** Hudba: **** Kamera: **** Erotika: ***(30.1.2011)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Pokud jsi svou duši ještě nezaprodal Ďáblu, bude so On snažit ji od tebe koupit......... Film o špionáži a ženě, která se stal špionem a ani pořádně nevěděla jak. A ono ji to začalo bavit. CITÁT - Agent není lidská bytost, je to jen zbraň.......... Zajímavý špionážní dramatický snímek o brilantních taktikách špionů i teroristů. Potvrzená hrozba se nazývá atentát........(6.9.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace