V úsilí najít dárce plic pro svou dceru, se manželský pár dostává do nebezpečných vod... Každý den Paul Stanton, úspěšný okresní advokát ze Santa Fe a jeho manželka Diana čekají s novou nadějí, že se najde dárce plic pro jejich dceru Chloe. Dcerka má zřídkavou degenerativní nemoc a je na dlouhém seznamu čekatelů na dvojitou transplantaci plic. Nemoc se zhoršuje a Paul je v zoufalství ochoten riskovat všechno, jen aby zachránil své dítě. Dozví se, že v Mexiku existuje doktor, který by mohl Chloe zachránit. Ale když  za ním přijede, zjistí, že doktorovi dárci jsou vlastně nedobrovolné oběti a jeho činnost je kriminální. Paul se ocitl na životní křižovatce: má zastavit nelegální operace a zachránit tak stovky životů nebo zachránit život své dcery … (TV JOJ)

klukluka

Kormákur je moje prokletí. Za poslední měsíc už jsem viděl v podstatě omylem jeho čtvrtej film. A s výjimkou Svatby za bílé noci to byly samý srágory (2 zbraně odpad!). Tohle bylo od začátku plný těch nejlacinějších klišé - od státního zástupce by média chtěla vyjádření, on jim ho poskytne, ale za chůze. Dělal jsem 15 let v médiích, ale tohle se mi snad nestalo. V US filmech se to ale děje v devíti z deseti případů. To je filmový klišé, který nemá oporu v realitě. Kdo ho opakuje, tak dokazuje svoji lenost nad těma věcma přemýšlet. "Hele, neznáte nějakýho novináře? Fakt ti respondenti před těma novinářema furt tak zdrhaj? Zkuste se někoho poptat..." Ne, jak tam bude mikrofon, tak on musí zdrhat jak zajíc. Dělají to tak všichni, tak proč ne já? Mexiko bez výjimky jak špeluňka 5. cenové skupiny. Pravda, nebyl jsem tam, ale dám ruku do ohně za to, že takhle (co člověk, to kvér, co člověk, to buď násilník, podvodník, nebo minimálně prostitut, co exteriér, to skládka, co setkání, to rozbitá držka nebo rovnou smrt,...) to tam nevypadá. Zlatým hřebem (do rakve) tady ale byl scénář. Nechce se mi zabíhat do podrobností, ale jak měl borec furt smůlu, tak měl najednou zázračný štěstí, a to do té míry, že z tajné organizace, která s ním nechtěla mít nic společnýho, znal nakonec komplet, komplet všechny. Tenhle motiv se tam už vlastně jednou objevil, jak jsou všichni zlí a nebezpeční, a nakonec jsou jak beránci - to když po něm šel dětskej gang a Paul, místo aby ho vykastrovali, se dal vzápětí zázračně do holportu s jejich bossem. Prostě banální, naivní story s naprosto nereálným koncem. Přičemž úplně poslední záběr - kulhající chlapec, už byl doslova k smíchu. ()

Lukoboss

Tenhle film a hlavně jeho závěr má vlastně dvě roviny - citovou a morální. Otázka je, která z nich je (anebo by měla být) ta silnější. Podle mě bylo to rozhodnutí trochu zvláštní a iracionální (když už za tím vším šel hlava nehlava), ovšem to se do filmařiny zase hodí, aspoň to vyčnívá z řady. Chvílema je to teda přitažený za vlasy a maličko to pokulhává, ale jinak je to vcelku slušný drama/thriller. 3,5/5* ()

showxman

Zcela průměrný film, který ovšem nabírá na síle v samém závěru, kdy přichází finálové rozhodování hlavního hrdiny s hlubokým etickým podtextem. Za to hvězda navíc, ve výsledku slabší čtyři. ()

Witta

Plno dramatických momentů, ve finále zastíní osudové rozhodnutí Paula, v situaci, kterou mu asi nikdo nezávidí.. ()

kolemjdouc

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy a v případě kdy jde o život dítěti jdou až za čáru.Kruger je opravdu dobrá a nejen krásná. ()

Standito

Slušný film, slušný... by bol, keby záverečné rozhodnutie nebolo padnuté na hlavu. Po tom, čím všetkým si človek dokáže prejsť, jeho správanie a konanie, aby zachránil vlastnú dcéru a nakoniec pristúpi na voľbu, ktorá je v rozpore s celým doterajším priebehom. Dobrý príklad bol vo Vojne svetov (tá scéna z pivnice) - v každom z nás sa nájde kúsok zla a človek v hraničných situáciách stráca morálne zábrany. Toto by neurobil NIKTO. Nechápem... ()

Abiosis

*NÁHRADNÉ SÚČIASTKY* Turizmus má rôzne formy, v tomto filme sa zoznámime s jeho mierne netypickou formou, a to transplantačnou. Ak nemáte potrebný orgán, ale zato dostatok peňazí a Mexiko je len na skok, nádej - na rozdiel od človeka, na ktorom vám záleží - ešte neumiera. Vraj neexistuje nič silnejšie ako materinská láska, avšak láska otca ku svojej umierajúcej dcére je v tomto filme rovnako veľká, a ten je preto ochotný urobiť čokoľvek, aby ju zachránil. Slovo "čokoľvek" v tomto prípade nie je vyslovené len tak a nadobúda doslovný význam. Hlava rodiny je v silnom a netypickom príbehu ochotná prejsť na druhú stranu (v prenesenom aj skutočnom zmysle slova), radikálne prehodnotiť priority, vzdať sa morálnych zásad, a z k anonymným ľuďom necitlivého človeka sa stať ešte necitlivejším - zdanlivo, pretože koniec pravdepodobne vôbec nie je taký, aký očakávate. Verdikt v 1 vete: Turistický sprievodca krajinou zobrazenej vo farbách stereotypov. 29.05.11 ()

DannyBoy80

Solidní triler dojiždějící hlavně na necharizmatičnost hlavního představitele. Zbytek je ok, hlavně téma. Filmů o nelegálním byznysu s lidskými orgány moc není a tento byl natočen vcelku dobře. Bohužel hlavní hrdina je příliš nemastný neslaný a rovněž by se do tohohle filmu hodil Benicio Del Toro. 75% ()

dormouse

Dobrý, poctivý thriller s charismatickým Dermotem Mulroney je navíc obohacen inteligentní zápletkou s těžkým morálním dilametem. ()

Hyb_rid

Opravdu je nutné cpát lidem do hlavy správný morální kompas skrze nevýrazné, předvídatelné a občas těžce naivní filmy? Někoho to možná chytne za srdce, ale já jsem prostě jenom hovado, pro které by toto morální dilema nebylo ani v nejmenším. ()

Vejrrr

Říkal jsem si, že opět uvidíme jednoho z těch rozzuřenejch tatínků, jak se vydávají všanc padesátičlennýmu gangu a s americkým úsměvem si prostříej cestu k svýmu milovanýmu dítěti... :) Inhale ale není uplně ten případ, už pro tu neameričnost, která je cítit nejen z prostředí, kde se film odehrává, ale vůbec... Zřetelná snaha o co nejrealističtější pojetí mexických zákonů ulice je obdivuhodná, ale časem začne divácké oko trošku nudit ... Morální dilema, z kterého by v "pravém americkém snímku" vytěžili mnohem víc bylo umístěno asi tři minuty před koncem filmu.... Zvláštní, ale bylo fajn přeskočit potoky slz a citů a nechat tyhle vnitřní záležitosti na posouzení divákem. Hodnocení 70% ()

KatRi

Drama o tom, že peníze nejsou všechno. Drama o tom, že existují hranice vašeho svědomí. Drama o tom, že rozhodnutí, zda je překročíte, je velmi těžké a můžete tím mnoho ztratit. A to vše se odehrává v drsném světě gangů, dětí bez domova na hranicích USA a Mexika. Jakkoli je děj plný zvratů, napětí, emocí; někdy to zaskřípe, že cítíte, jak moc násilně vás tvůrci vedou tam, kam chtějí. Nebo je takový doopravdy život? Být ve správnu chvíli na správném místě... ()

Marys

No, zaujímavé. Asi to ešte musí usadnúť v mojom mozgu. Každopádne aj napriek tomu, že to bol vážne dobrý film, zdal sa mi, že trval akosi dlho, napriek tomu, že namal ani 80 minút. Ale zas som o niečo múdrejší. ()

sona123

Ne a ne se z toho filmu vzpamatovat....kdo by to byl řekl, neznámý, s tématem, které zní docela jako klišé, s béčkovými herci. A přece! Napětí od prvních minut, stupňuje se a neopadá. Dermot Mulroney svoji roli zahrál grandiózně, moc se mi tu líbil. Mexiko tu je představeno jako opravdu pekelné místo, kam by mě nedostali ani za milion. Není to první film, který ukazuje, jaká divočina v Mexiku panuje, ale tohle mě tedy docela dostalo. A co se týče samotného tématu a nakonec dilematu, který hrdina řeší (na můj vkus vlastně nestojí taťka morálně úplně nejvýš), tak to je pecka, která mi možná ani nedá spát. Pomyslně tleskám, takto vydařený thriller jsem už dlouho neviděla. ()

Kroupa

Islanďan nezklamal! Film v průběhu využije řady základních scénáristických pouček - hledáš něco v Mexiku? tak to ti pomůžou děti ulice, i když tě nejdřív zkusí okrást a možná i zabít. Ale vůbec to nevadí, protože divák musí sledovat děj, který se vyvíjí rychle a celkem realisticky na sebe váže nahodilé kroky při hledání... které nakonec dají dohromady smysl, který vyústí v osudové finále. ()

jorgus

opravdu jsem nevedel co se kazdou vterinu stane a tak to mam rad:)skvele stvarneni hlavni role, z naprosto nesympaticke role se stal bojujici zoufaly otec..a co se tyce konce..Amerika na tohle nema koule..mazec..ale asi jako vetsina lidi, ja bych udelal opak:) ()

KOZEL84

Opravdu hodně krutý film,který za sebe můžu jenom doporučit.Zpracování mi vůbec nepřipadalo televizní a herci se mi líbili do jednoho.Hlavně neodbytný Mulroney a křivácky charismatický Jordi Mollà.Těžko chytračit nad finálem,protože je to fakt těžké dilema.Sežral bych oba konce a stejně bych nevěděl jestli je to dobře nebo ne.Já myslím,že lidi bývaj sobci a kolikrát to ani jinak nejde. ()