Čerstvě rozvedená Elizabeth Gilberová se vzdává svého pohodlí a riskuje všechno, aby změnila svůj dosavadní život. S vírou, že jde o víc než jen o manžela, dům a kariéru, opouští New York a vydává se na rok dlouhou cestu do Itálie, Indie a na Bali. Během svých cest poznává život v různých částech světa. Průvodci jsou jí tři různým způsobem atraktivní muži. V Římě je to hezký Ital Giovanni, který ji učí italsky mluvit a jíst, v Indii se ji pokouší do tajemství pokory, odpuštění a meditace uvést postarší, sympatický Texasan Richard a na Bali Liz poznává vytoužený smysl života a skutečnou lásku v náručí přitažlivého Španěla Felipeho. (TV Nova)

WillyMarks

Snímek je velice sympatický, plný různých míst a výborných hereckých výkonů. Celé se to nese v duchu změny života. Pobyt v Itálii byl asi nejsilnější částí, ostatně celý snímek měl spoustu skvělých částí a skutečně mě bavil. Je to příjemný, možná k zamyšlení hodný film. Kámen úrazu však přichází v poslední části příběhu, kde sklouzává ke stereotypnímu závěru, jak jej známe z jiných hollywoodských slaďáků. Toto oddychovější dílo založené ve spirituálním duchu jsem sledoval pozorně a byl jsem i "nadšený", ale ten závěr ve mi všechnu tu zábavu spolknul kamsi...pryč. Určitě stojí za zhlédnutí..55% ()

nefertiri18

Po pozretí filmu mám iba tento pocit. To čo mi dala kniha, mi tento film zobral. Moje hodnotenie zachránila iba časť v Taliansku, ktorá je stále mojou obľúbenou :) ()

hazaba odpad!

Možná jsem nebyla v té správné náladě a ukončila to příliš brzy, ale takovou nudu jsem už dlouho neviděla. Asi úspěšná spisovatelka očividně prožívá krizi středního? věku, kdy neví, co se sebou a vydá se do světa na zkušenou, aby se našla. Opravdu nuda. ()

radaza

Bardema a Robertsovou mám rád... a ta se mi líbí i v tomto věku, výhrady některých nechápu, stačí, když se podívám na své spolužačky, její vrstevnice. Co nemám příliš rád, je toto téma. Trochu to souvisí i s Bioženou Viewegha... nastala móda literatury ( v tomto případě zfilmované) oslavující jakési pseudohledání sama sebe u žen. Zajímavé je, že hrdinky ( a autorky) bývají vždy ženy, které nejsou běžným způsobem zaměstnané, nemají děti (nebo je mají odrostlé) a neví, co se sebou. Nějak ale zapomínají dát návod těm, kteří chystají to jídlo, které si v restauracích tak vychutnávají, kteří sekají to maso (viz film), staví domy atd. Představa, že podle jejich návodu začneme všichni hledat...je dosti děsivá.... Je to však módní téma a velký byznys, knihy jako Tajemství a další slaví úspěchy. Málokdo si uvědomí, že štěstí a úspěch přinesou hlavně autorům ( když se podívají na stav účtu). Názorné je proto zrovna Tajemství, kde o tajemství (že co si opravdu přejete, přijde samo) svědčí sestava těchto autorů, vedoucích kursů, guru apod., kteří se dočkali úspěchu a bohatství raděním důvěřivým (většinou ženám). Bohužel znovu se jedná o tzv. letadlo nebo pyramidu. Pokud se zachováme podle jejich vzoru, už takového úspěchu nedosáhneme....protože vyhrávají jen ti první. Nechci tím říci, žeby se neměl člověk rozvíjet duševně...jen mám pocit, že tudy cesta vede jen pro pár lidí.... Ale koneckonců ty dvě hvězdičky jsou za to, že se ve filmu objevily i realistické hlasy...té ženské chyběl chlap :-)). ()

Petyas

Tohle se těžko hodnotí. Nebylo to bůhvíjak špatné, nebylo to ani bůhvíjak dobré. Bylo to strašně dlouhé, chvilkama nudné, chvilkama zajímavé. Takže své chvilky to mělo, jinak ale znovu už bych na to nekoukal. Jednou je tak maximum. ()

salamandrr

Nic extra, hlavní hrdinka j enesympatická asi tím, že je hloupá, celý snímek je dost nudný, ale aspoň je na co koukat, jenže celé to zbaít ještě tím, že Liz nemůže nakonec přijít sama na to, že má opustit svůj svět meditací a žvanění se šamanem kvůlu lásce, ježiš... je vi dět, že je to o američance. Koukal jsem an to na třikrát, vcelku to nešlo ()

Ygnor

Pokud chcete něco říct (všem) ale nevíte jak to sdělit, tak raději mlčte (pane režisére). I ty největší moudra o "cestě" , zde znějí uměle a kýčovitě. Film je opravdu špatný, ale přesto ho nechci ukamenovat. Hvězdu přidávám za Bardemovo charisma , kterým prozářil až bohužel posledních 30 minut. ()

iiiva

Nezačíná to špatně, část v Itálii mě vyloženě bavila, ale čím více a čím zdlouhavěji se film blížil konci, tím víc mě vyloženě iritoval. Až příliš mudrcování, přemítání, meditací, ale katarze bohužel žádná. Celé to působí uměle, závěr naprosto bez fantazie a dokonce ani bez hlavy a paty. ()

Lucas87

Zdlouhavé, nudné, nezáživné, otravné, nesympatická Julia Roberts, Prostě tenhle film je nehorázná blbost, a škoda u toto ztratit 2, 5 hodiny. Rozhodně jsem nepatřil mezi ty odvážné co u toho vydrželi do konce, musel jsem to 15. minutách vypnout, tak z tohoto důvodu to nechci shodit na odpad. Tak 10 % ()

denisavary

Film, který mě krásně hřál u srdíčka....2hodiny filmu jsem strávila s úsměvem na tváři...poznávání krásy světa plné úžasných lidí, přátel. Julia Roberts je hrozně sympatická herečka s krásným úsměvem na tváři a s Javierem zahráli nádhernou zamilovanou dvojici, naprosto se k sobě hodili. Film byl pro mne hrozně moc příjemný a uklidňující. Určitě se na něj ještě ráda a s radostí jednou podívám. ()

Joppo88

Každý romantický film, ktorý nevychádza z kadejakej cukráskej dielne som schopný pozrieť dokonca. V tomto prípade ide o veľmi sympatický film, ktorý spája (už v názve) všetko to, čo mám rád. I keď by som sa pohral s výberom hercov, nemám žiadne väčšie výhrady. Každá časť dostala primerane priestor - nebolo to uponáhľané ani zbytočne natiahnuté - aj keď sa zdá celková minutáž trošku dlhšia. ()

tranquill

Také bych si jezdil po světě, jedl a meditoval. Bohužel, musím chodit i do práce... Je to strašně dlouhé a rozvláčné, prostě nuda. ()

GlamourCat odpad!

Film plný hlášek jako "nemiluji ho, jen jsem prostě skončila v jeho náruči" a nebo "když jste zoufalá a někdo, kdo vypadá jako Yoda vám předá poselství, musíte ho následovat" a potom ještě taky "roste mi panděro" z úst Julie Roberts... Strašně falešný, povrchní, vlichocující-se film, který NEHLEDÁ žádné odpovědi, ale jen tak pitvá pocity. Navíc pocity rozvedené, afektované a v mých očích hrozně hloupé ženy. Mojí nechuť ještě podpořilo, že téměř všechno, co se týká Indie(dnešní Indie, jak ji známe), tak nesnáším. Přesně to "panděro" bylo takovou dobrou ukázkou, že se BOJÍ ukázat skutečnost, bojí se hloubky problémů a autentičnosti, protože na tu je potřeba vynaložit veliké množství síly a začít odpovídat na otázky přímo, bez těch odporných ezoterických příkras a s upřímností (hlavně k sobě)- a to nikdo slyšet a dělat nechce. Ty řeči o "duchovnu" mě hodně, hodně vytáčely. Co vlastně ta žena doteď dělala, že "hledá sama sebe" ve čtyřiceti? Hit pro všechny moderní "tak trochu buddhisty" - ať si dělají co chtějí, ale já u toho nechci být. A nebudu. ()