Dennis Peck má svůj způsob, jak obejít zákon. Umí vyprat špinavé peníze, provést podvod i nastražit ošklivou past. Za správnou cenu umí dokonce zaranžovat i vraždu. “Věřte mi“, říká, “jsem policajt“. Richard Gere jako Peck a Andy Garcia jako Raymond Avilla, vyšetřovatel odhodlaný dostat Pecka před soud, hrají v tomto dějem nabitém policejním thrilleru. Peck se nehodlá vzdát bez boje. Vychytralý, chladnokrevný manipulátor má v úmyslu vzít sebou Avillovu kariéru, jeho manželství i zdravý rozum. To vše ve filmu Vnitřní záležitosti. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Rodin

Pokud chcete vidět nejdémoničtějšího papundeklového cukrouše na světě - prosím. Pak je to film přesně pro vás. Já dám 40% kvůli Andymu, aby mu to nebylo líto. ()

pestak

Richard Gere tu vytváří roli policisty, která se svým navenek korektním zjevem skrývá úplatnost a násilnické sklony. Je vyšetřován dvěma členy zvláštního oddělení pro vnitřní záležitosti, a když se jejich smyčka stahuje stále těsněji, přejde z obrany do útoku a přinutí jednoho s vyšetřovatelů k rafinovanému osobnímu souboji. Film o psychologickém postižení vztahu lovce a jeho kořisti je výborným akčním thrillerem. ()

baclajean

Prekvapujú ma nízke hodnotenia, myslím totiž, že presne takto nejako by mal vyzerať starý dobrý krimi thriller. Na rok 1990 je to nesporne veľmi kvalitný film. ()

LencaN

Slušné, ale ne nijak výrazné. Richard Gere tady hraje pořádného hajzlíka, což mu kupodivu šlo. Konečně ho vidím taky v jiném charakteru role než jen v sympatickém hezounovi, který se snaží o srdce nějaké dámy. Andy Garcia je tady ještě mladý zajíc, ale už tehdy uměl hrát. Bylo fajn pozorovat, jak dokáže třeba i s minimem mimiky vyjádřit svoje pocity s dostatečnou naléhavostí na diváka. To ale nic nemění na tom, že dějem to není nic zásadního, co by si zasloužilo oskarové nominace. Několikrát byla atmosféra hezky vybudovaná, ale suma sumárum to nebylo až tak nervydrásající, jak by mohlo být. ()

fafejt001

Znovu  musím  říci ,  že  tady  je  Gere  opět  skvělý . A  vlastně  Garcia  také .  Také  děvčata  byla  fajn . Jen  ta  lesbická  kolegyně  z  vnitřního  byla  ,  tak  nějak  ,  zvláštní . Dobrý  účes . Ale  taková  byla  moderní  doba  devadesátek . Leč  dobrá  krimi  i  po  letech  . To  teda  jo . ()

Cigalone

Pomerne kontroverzná myšlienka vyslovená v závere filmu je nadčasovým kontrapunktom konania človeka. Všetko sa zdá zrazu tak jasné. Ale je to naozaj tak? Urobí človek čokoľvek pre svoje deti? Alebo je to len záštita pre skazené morálne Ja každého z nás? V každom prípade základný inštinkt ešte pred jeho vznikom v 1992 bol poodhalený v tomto kvalitnom snímku. Ženy ako hybateľ sveta mužov, a deti ako záštita pre konanie človeka, "vnútorné" ako dokonalá ex mašina vždy očisťujúca meno polície a priezračná čistota jeho príslušníkov balia poniektoré lacné scény a časti (ak nie súčasti) scenára priam do vianočného baliaceho papiera. V každom prípade, je to podnetný úlet z klasického akčného žánru zlatých 90tych. ()