Byla to opravdu jen nešťastná náhoda? Hongkongský thriller o skupině nájemných vrahů inscenujících dokonalé vraždy. Logo hongkongské produkční společnosti Milkyway Image se za posledních patnáct let stalo zárukou nadstandardní žánrové podívané a netradičních her s klasickými schématy. Malou firmu vede světově uznávaný scenárista, režisér a producent Johnnie To, jenž proslul svými nízkorozpočtovými, ale řemeslně dokonalými městskými thrillery i komediemi a romancemi. Vedle Toových vlastních filmů a titulů jeho úzkého spolupracovníka Waie Kai Faie vznikla pod křídly Milkyway Image také řada snímků mladých talentovaných režisérů. Mezi ně náleží i Nehoda, pod níž je podepsán Cheang Pou Soi, jenž na sebe mezinárodně upozornil vypjatým nihilistickým thrillerem Dog Bite Dog. Tentokrát podle scénáře Johnnieho Toa režíroval vytříbený paranoidní thriller postavený na úderné premise. Čtyřčlenná skupina na první pohled obyčejných lidí se specializuje na inscenování důmyslných nájemných vražd, které vypadají jako nehody. Během jejich poslední plánované akce však dojde k řadě nepředvídaných událostí a neštěstí. Byla to vše opravdu jen náhoda, nebo někdo likviduje členy týmu jejich vlastními prostředky? Film vyznačující se perfektním řemeslným zpracováním a důsledně budovanou atmosférou byl vedle řady žánrově zaměřených festivalů uveden také na prestižních filmových přehlídkách v Benátkách, Torontu, Pusanu a Mar del Plata. (Česká televize)

bourec

Jeden z prvních hong-kongskejch filmů,kterej mám na seznamu neviděnejch filmů z přítomnejch i dávnějších let.A musim přiznat,že je to tak obrovská nuda,ještě větší než nedávno skouklej filmek Volba,pod kterym je taky podepsanej Johnny Too.Pomalý tempo,téměř bez napětí,bez akce,tohle v Hong-kongu nehledám.Je to spíš drama,a v tom případě tam kde amerika nabídne hvězdný tváře,který alespoň částečně zaujmou,tak tady jsou všichni nezajímavý,šedivý ksichty.Ne ,nepěkná nuda,jestli bude u nějakýho šikmookýho filmu poznámka festivalový název,tak na něj seru.20%. ()

Cedr

Accident je skvělý. Nejistota a paranoia hlavního hrdina se díky nenápadně, ale přesto velmi chytře budované neo-noir atmosféře přenáší i na samotného diváka. Nicméně je nutno podotknout, že se tento film (jako většina podobné asijské produkce) může běžnému západnímu divákovi zdát možná trochu pomalý, to je však pouze nezvyk. Accident funguje na jedničku a je po všech stránkách naprosto vyrovnaně kvalitním thrillerem. ()

neoBlast

Dle mého není mnoho lidí co by spolklo tyhle dokonalé a složité plány se spoustou variabilních "x", které nakonec vyjdou. Je vždy těžké najít hranici kdy je divák ochoten hru akceptovat, z nedávné doby můžu jmenovat neúspěšný americký pokus Ctihodný občan. V Accident je neznámých zkrátka na můj vkus až příliš mnoho a ruší to. Nechápu jak se může film s čistou stopáží 82 minut takhle táhnout. Ale chvílemi mi paranoidní atmosféra okolo hlavního hrdiny připomínala Coppolův Rozhovor - škoda, že ten se mi moc nelíbil... :-) 50 % ()

cab

Originalni napad na film, kde skupinka profesionalu zabiji lidi dosti netradicnim zpusobem. Vse musi vypadat, ze smrt zapricinila nestastne nahodna nehoda az se z prace pro jednoho clena stava paranoidni hon za nebo pred tusenym spiknutim proti nemu samotnemu. 65% ()

Axident

Pro mě silný zážitek. Velmi nezvyklý, tichý, až meditativní, psychologický thriller (dá-li se to vůbec o tak vyklidněném filmu říci), s krásným, minimalistickým hudebním doprovodem. K pocitu dokonalosti přeci jen vydatný kus chybí, ale rozhodně stojí za vidění! Aneb, jak se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až vám z toho hrábne... Pro někoho ovšem jistě nuda k ukousání. ()

Puol

Zaujímavý námet, ktorí už určite koluje medzi americkými scenáristami. Vizuál je pútavý, poteší a málinko i prekvapí obstojný záver, škoda akurát, až príliš pomalého tempa. Tak 7/10. Na prvý krát som zaspal, tak sa prikláňam k 3*. :( ()

agassi68

Veľmi nevyvážený snímok, kde väčšinu času nikto neprehovorí. Je tu síce zopár pasáží, ktoré vás prebudia, ale čakal som niečo iné. Možno som len nemal správnu náladu. Taký Nezvratný osud v komornom vydaní po hongkongsky.. ()

MickeyStuma

Tento snímek z HK produkce je zcela jiné kafe, než na jaké jsme byli doposud zvyklý. Žádný akční nářez, ani napínavý thriller, byť má krimi námět. Jedná se o nízkorozpočtový snímek, který je zpracován umělecky s důsledně budovanou atmosférou. A ta kamera je vskutku honosní. Artový počin, který slavil úspěchy i na několika filmových festivalech. A proto není určen pro diváky, kteří nemají rády pomalé vyprávění a dlouhé záběry. Tady se jedná o umělecký výtvor, tudíž jej pochopí jen zasvěcení. A tak, se z tohoto hlediska jedná o velice výborný počin, který je zralý na filmové ceny. ()

IGNI

Zkrátka nehody se stávájí, občas je ale někdo naplánuje. Komorní drama nakonec nebylo tak akční, jak jsem očekávál, ale přesto mě udrželo napnutého až do konce. ()

Missi84 odpad!

Když nám kolega v práci sděloval, že bude konec světa a své tvzení podložil videem, které sestříhal, bavila jsem se mnohem více, než při tomto filmu. Ale i tak se v obou případech jednalo o špatný vtip. ()

vozralec

Rozhodně zajímavý námět a solidní zpracování. Uměle vytvořené náhody byly někdy až moc dokonalé a odolné proti nepředvídatelným náhodám. Strejda. ()

Shitonit

Milkiwej se hodně posnažila, je to asi o tom: ...No má to tak těžce zhuštělej a nadupanej děj, že se to nedá ani popsat, chvílema mě to hodně vadilo, chvílema jsem si snažil nudou ukroutit palce na nohách, naštěstí mi pár prstů zbylo, a mohu k tomuto šikmovokýmu dílku dodat...Sračka. Dvě hvězdy tam mám jen že jsem se netrefil do vodpadu, a nestojí mi to za námahu hodnocení opravit. ()