Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

KubyCZ

Náhodou, na pohled z toho, že šlo o český film, byla podívaná parádní... Děj to v podstatě tak nějak extra vážný nemělo a všechno se řešilo a hrotilo az na konci. Ma druhou stranu žádná pasáž mi nepřišla nudná. Velmi jsem se pobavil. ☺ Kdyby se měli řešit názory na postoj babí, tak bych urcite nesouhlasil 😁☺. Obsazení si také myslím, že sedlo... Pěkný film. 4* 7/10 ()

RebekaFox

Pět hvězdiček pro Elišku Balzerovou za sexappeal, charisma a energii. Čtyři hvězdičky za hravou hudbu a tři pro Jiřího Macháčka za proslov u táboráku "já jsem pan všeuměl"...:-) Na české poměry povedená romantická komedie. ()

MrsTecka

Vojta Dyk mi ve filmu už od začátku připadal jako ňouma. Myslím, že svou roli splnil. Parádně jsem se bavila. Takový blbýfóry mám nejradši! ()

Willynka

Taková vyšší střední třída dnešních českých vyumělkovaných komedií, kdy vám ale herců není líto, že musí přehrávat takové bláboly (protože tam žádné nejsou) a kde má zápletka alespoň nějaký přesah. Jenomže pořád to tak nějak působí lacině a rozdíl mezi tímto a televizní produkcí ČT hledám jen velice těžko. Co je na tom FAMU učí proboha? ()

BosMutus odpad!

Nebylo to vtipné a ani jiným způsobem zábavné. Tohle že se lidem líbí? Jediné plus tam byla paní Balzerová, ale zbytek stojí za pendrek. ()

Leník

Lepší než jsem čekala, dokonce jsem se i párkrát zasmála, a kdyby Vejdělek tolik netlačil na pilu, bylo by to ještě lepší. Prostě tam všeho bylo trochu moc. A Lenku Vlasákovou jako herečku mám moc ráda, ale její rozpustilé hihňání mi tu dost lezlo na nervy. ()

hortenz1e

Podle mě nejlepší komedie od dob Samotářů, v poslední době překonaná snad jen Teorií tygra. Nemá to žádnou chybu. Pokaždé, když slyším v rádiu průvodní písničku Slunce v duši, v duchu se narovnám a "vypnu hruď", takový na mě má vliv Eliška Balzerová... ()

PTuranyi

Príjemná vzťahová komédia. Samozrejmosťou sú konfliktné charaktery, ktoré samozrejme vyústia do bláznivých situácií. Všetko sa samozrejme točí okolo lásky a sexu. Vtipy menia úroveň od priemerných až po "na hrane", rovnako ako atmosféra ktorá je príjemne priemerná až sentimentálna. Napriek tomu sa tu nachádza niekoľko dobrých nápadov. Napríklad psychologické sedenie hlavnej hrdinky samej so sebou, keď rieši svoje problémy. Alebo rozhovor s mŕtvou matkou na pohrebe. Samozrejmosťou je happyend aj keď scenárista miestami klame a vzťah hlavnej hrdinky s Jakubom sa mi zdá vyslovene umelý aby vyvolal konflikt s dcérou. Výsledkom je lepší priemer. ()

R-2

Předpremiéra CineStar CČM 08.03.2010. Opravdu jsem se velmi dobře bavil. Český film, který je vtipný a nesnaží se tlačit na pilu vždy a za každou cenu, film u kterého se budete smát a čekat na další repliku. Koncert Elišky Balzerové a všech kolem ní. Tady nebudete litovat vstupného, tady budete odměněni kupou humoru a možná se v něm i někde naleznete. 4* a plus jedna pro to, že je to český film a pro Elišku Balzerovou = 5*, jo říkejte si tomu třeba patricionismus. ()

ste

Já vím, že to není žádný příspěvek do zlatého fondu světové kinematografie, ale když jsem si k filmu sedala, byla jsem naštvaná, protivná a unavená. Když jsem odcházela, byla jsem rozesmátá, nadšená a uvolněná. A to rozhodně není málo. Příjemný film, příjemné překvapení. ()

lapatata

Musím říct, že můj vztah k českému filmu posledních let je vyloženě negativní a na hony se mu snažím vyhýbat. Zhlédnutí tohoto filmu bylo více méně náhodné a, možná že i právě proto, příjemné překvapení. Je to velmi milá a na české poměry konečně(!!!) vtipná komedie s vynikajícími výkony Lenky Vlasákové a Elišky Balzerové. Vůbec se nebojím označení romantická komedie a vůbec se nebojím zcela rovnocenného srovnání s těmi hollywoodskými. Narozdíl od nich zde oceňuju nepředvídatelnost a silné momenty překvapení v příběhu. Více takových filmů mi od českých tvůrců v posledních letech velmi chybí. Zaplať pánbůh (a Vejdělkovi) za tenhle. ()

Rassyna

Po dlouhé době obstojná česká komedie, také díky tomu že celý fim drží nad vodou Eliška Balzerová. Příběh je prostý, ale přesto pobaví. Ženská část publika bude určitě nadšená Vojtou Dykem. ()

sponeck

Jakože české filmy příliš nemusím a obzvláště podobného typu, musím říci, že jsem se celou dobu výborně bavil. Nic jiného než pobavit bych v tom však nehledal a to splnilo nad očekávání...Prostě oddychovka. ()

Jartian

Ideání film pro páry nebo jednotlivce female gender,každopádně se u něj nejvíce pobaví muži. Až na příliš stylizované charaktery a závěrečnou část, po delší době komedie, u který jsem se opravdu nenudil. Film doporučuju shlédnout v kině s alespoň 50ti dalšími lidmi a kapesník s sebou ()

Pilouš

Překvapivě zábavný český film, který stojí a padá s vcelku uvolněnými a příjemnými hereckými výkony obou hlavních protagonistek... Další co vám utkvěje v paměti určitě bude Vojtěch Dyk a jméno režiséra. -Vejdělek si zkrátka na nic nehraje a pomalu, po Účastnících Zájedu a Romingu, začíná nalézat sám sebe... Těším se na další jeho komedii a určitě zase příjdu do kina ;-) **** ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků