Nevím, jestli to nebylo jen atmosférou v kině při premiéře, ale v době, kdy jsem si zvykla od nových českých filmů, komedií obzvlášť, mnoho nečekat, mě Ženy v pokušení velmi příjemně překvapily. Film má spád, spoustu výborných situací a neuvěřitelně rychle utekl. Občas to samozřejmě trochu zaškobrtne a zašustí papírem, ale palec nahoru.(22.3.2010)

• Jeanne

Ženy v pokušení (tradičně) začínají přeříkáváním vtipů a hlášek a divák jen čeká, kdy už do konverzačního cvičení přijde velká tragédie s (rádoby) poučným a uměleckým přesahem. Samozřejmě, dramatická situace přichází a v tu chvíli už nezáleží ani na tom, že postavy vlastně nemají motivaci ke svým pomateným jednáním...(7.11.2011)

Přesně si pamatuji, kdy jsem o "nové, svěží komedii s úžasnou Eliškou Balzerovou" slyšel poprvé - bylo to v rádiu někde kousek za Zlínem, a nejdůležitější představitelka mluvila o tom jaký je ten Jiří skvělý chlapík a jak byla ta práce úžasná a obohacující atd. ... Varující, že?:) Následovala nebývalá mediální masáž a před paní Vilmou nebylo úniku. Nicméně já statečně unikal jako francouzská armáda;) Po pár letech vášně vychladly a mně nezbývá než (opět) konstatovat, že máme nepřeberné množství pohledných hereček, a že to nebyl až takový nezávazný, lechtivý, "pro každého" teror jako jsem čekal. Sice je tam "vše", co má správný film pro manželské a jiné páry mít, aby se stal nejnavštěvovanějším titulem roku, a originality tedy moc nepobral, ale vedle "české Samanthy" povinně trousící laciné lascivní hlášky a "objevování umění užívat si a být svobodná" tu jsou až překvapivě lidské momenty, které by bez zde přítomných (velmi dobrých) hereček prostě nefungovaly. Vilmina samozřejmá prostituce (donuťte mě to nazývat jinak) a kurvičkovsko-blbkovské chování Laury mě sice nikdy nepřestanou štvát, ale i tak vidím Ženy V Pokušení jako podstatně menší zlo než Poledňákovic výplachy. A dokonce se možná někdy, za pár (nebo spíš dva až tři páry) let podívám znova. Takže kolik dát? Je to dobrý film? V jistém slova smyslu ano... ale díky Vilmě a Lauře mám jakýsi blok hodnotit nějak výrazně pozitivně. 60% bude slušný kompromis - nakonec stejně jsem kdysi dal i Románu Pro Ženy;)(24.11.2012)

Slabší Vejdělkův film, na české poměry přesto lepší průměr. Režie je příjemná a chvílemi i nápaditá (psycholožka Helena zpovídá sama sebe), herečky a herci doopravdy hrají (až na Jiřího Macháčka, který mě rozčiloval). Velká výhra je obsazení Lenky Vlasákové (kočka) a Vojtěcha Dyka - jejich výkonům nesahá nikdo ze zbytku ani po kotníky. Ne, ani Eliška Balzerová, jejíž tolikrát omílaná "herecká genialita" spočívá pouze v tom, že dělá a říká věci, které by od ní nikdo nečekal. Scénář se mohl vyvarovat (mnoha) laciných fórů.(17.3.2010)

nijak extra ohromující, přesto však šmrncovně svěží a vtipná dvouhodinka. hláškami okořeněný dobrý scénář, kvalitní obsazení, fajn hudba. škoda, že to nejlepší bylo vyplácáno do traileru, škoda, že se tvůrci nevyhnuli tradičně do očí bijícímu product placementu, škoda, že to občas někde zaskřípalo... ale co, bavil jsem se, a to je to hlavní. no jak je někde nějaká eLiška, nemůže to bejt špatný ;-) 80%(1.9.2010)

• - V roce 2013 vznikla muzikálová verze filmu, jejíž režie se opět ujal Jiří Vejdělek a autorem hudby byl František Soukup ze skupiny Nightwork. (JUK_JANA)

• - Dům, ve kterém Helena bydlela, je v ulici Glinkova 2 na Praze 6. (Hismael)

• - Eliška Balzerová získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, film získal ještě druhé ocenění jako divácky nejúspěšnější film. (M.B)