Ženy v pokušení

Women in Temptation

Komedie

Česko, 2010, 112 min

Milé a svieže české prekvapenie, od ktorého som absolutne nič nečakala. Eliška Balzerová prekvapila zjavom, optimizmom a všetko, čo zo seba dala, pôsobilo celkom prirodzene. Je ťahúňom celého filmu. Aj keď sa sem tam pritrafil nejaký trápnejší dialóg, filmu ako celku to veľmi neuškodilo. Geniálnu scénku v rakve si budem pamätať ešte dlho.(19.12.2011)

Můj upřímný obdiv lidem jako je Vilma. Ve svém věku mají neuvěřitelný šmrnc, nadhled a vyzařuje z nich obrovská, pozitivní energie. Nebojí se být otevření a dokáží si život užít naplno a bez přetvářky. Taková byla ona. Balzerce tahle role sedla a já jsem si hlavně díky ní prožila příjemných 112 minut pohody a úsměv na tváři mám doteď. Nehynoucí čest a slávu přeji režiséru a scénáristovi Jiřímu Vejdělkovi, který dokázal svým postavám dát nejen tolik svěží a nevtíravý humor, ale i citlivou dramatickou linku. Jen tak dál! Veronika a Vojtěch byli taková dvě sluníčka. Jirka Macháček klasicky nezklamal a jeho šipku do stanu jsem ohodnotila plným počtem bodů. A taky jsem byla překvapená, jak na mě ve své roli novináře, mile a příjemně zapůsobil telenovelácký Roman Zach. Na závěr se rozloučím Vilminou hláškou, takovým malým poučením pro ženy "Nikdy nepodceňuj IQ svý frndy ! "(11.4.2015)

Byla jsem v pokušení hodit na ten film sranec a raději zasednout k PC, kde mám nějakou rozdělanou práci s francouzským klíčem v podmořském městě Rapture, ale nakonec jsem zůstala dřepět před TV a nijak zvlášť toho rozhodnutí nelituji. Občas film o babách pro baby může být celkem příjemným zážitkem. Eliška Balzerová si roli evidentně užívala a pár hlášek rozhodně stálo za to ("Nepodceňuj IQ své frndy!"), ovšem techtle-mechtle nejmladších zajíčků mě až tak moc nebraly. První polovina byla komediálnější a pohodovější oproti druhé, kdy už ty vztahy byly na můj vkus kapku postavené na hlavu. Nicméně já jsem konzerva, tak moje mudrování neberte vážně. "Ženy v pokušení" mě neohromily, bránici polechtaly jen decentně a nabídly i porci nepřevratného moudra, nezklamaly. 66,6% Mimochodem, proč ženské považují za super chodit na tenoučkých, lámavých chůdách, díky kterým si uženou leda zlomeniny, zadělají si na fyzické problémy a v životě nedoběhnou na zastávku včas? Není nad poctivé, pohodlné tenisky!(7.11.2011)

Především musím říct, že jsem se výborně bavil. Oddychovka natočená s osobitým přístupem scénáristy a režiséra v jedné osobě. ... Pokud někdo točí filmy pro širší masy s vkusem a herci mu hrají tak, že vám není ani na chvilku trapně, já nemám co vytýkat. .... Lenka Vlasáková nám nenápadně dopěla na úplnou špičku své herecké generace (pro mě i exteriérově :)(30.11.2010)

Všechno začíná velice skvěle a rozběhnutě, dialogy jen řežou, nápady jsou orginální, jeden je zvědavý, kudy to autoři povedou dál. Jenže postupem času nastupuje všednost, z konvenčního a předvídatelného vývoje se plíží nuda, dialogy už nemají jinou funkci než komentovat děj, až všechno končí očkávaným sladkobolným nepravděpodobným štěstím.(1.10.2010)

• - V horolezeckých scénách je několik zřejmých nesmyslností. Když Helena leze na skálu, je jištěna horním jištěním ze střední části stěny. Přitom není jasné, kdo jistící bod založil, když tam byl Michal sám. Následuje scéna, kdy Helena dosahuje vrcholu skály. Přitom má vedle sebe stočené lano, které ji mělo jistit a brzy ji dolézá Michal, aniž by kdokoliv jistil jeho. Takový způsob lezení by na životě ohrozil oba lezce a i pro laiky postrádají některé scény logiku. (Boulderman)

• - Tento snímek za první víkend v českých kinech vydělal neuvěřitelných 12,1 miliónů korun. Za zmínku stojí, že následující víkend tržby filmu klesly o pouhých 8 %. (pavlikv)

• - Lenka Vlasáková a Vojta Dyk hrají ve filmu partnery, které dělí velký věkový rozdíl. Zajímavostí je, že si oba hlavní představitelé našli podobné věkové typy. Vojta Dyk má o pár let starší přítelkyni Tatianu Vilhelmovou a Lenka Vlasáková si našla o pár let mladšího partnera Jana Dolanského. (Lauri)