Ženy v pokušení

Women in Temptation

Komedie

Česko, 2010, 112 min

"Důvěřuj IQ svojí frndy." Frndu nemám a kdybych důvěřoval IQ svého ztopořeného ješity, tak bych se alimentů nedoplatil. No nic, tohle je o těch frndách a ať se to vezme od nejmladší po nejstarší nebo naopak, tak mě všechny dokázaly svým způsobem pobavit. Nakoukl jsem přitom do ženské ... duše a dle vzoru Michala nyní úspěšně balím slečny, paní i dámy na to, že jsem horolezec, který chodil do kurzů pletení, naučil se jezdit na koni, osvojil si základy maďarštiny a hraje závodně domino. Hlavně přitom nesmí být poblíž hory, jehlice, kůň, hungarista ani Dominátor. V těchto případech to totiž nefunguje.(18.4.2016)

Poslední dobou s velikou radostí sleduji jistou renesanci českého filmu. Zdá se, že doba debilních komedií a sponzorsky provařených kravin je pryč, a nastává doba lepší. Velkým pozitivem je velice sympatický výkon Elišky Balzerové,která podle mého udělala 90% kvality, slušně si vede i Vlasáková s překvapivě sympatickým Dykem. Naopak mi moc nesedlo to malé neštěstí, ale to je asi věc názoru. Takže na závěr, jsem spokojený a určitě se vrátím:-)(14.8.2010)

Ze začátku jsem u toho chcípal a sraly mě ty kecy matky hlavní hrdinky. Z hlášek jako "následuj vůni svý frndy" mi vstávaly vlasy hrůzou. Byl jsem ale nucen film sledovat dále a pak mě to začalo docela bavit. Následné prohloubení charakterů filmu prospělo. Navíc Vejdělek řemeslně zvládá, takže se z toho vyklubala celkem příjemná záležitost.(26.8.2013)

Skoro všem českým filmům se úspešně už nějaký ten rok vyhýbám (Protektor a Tři sezóny v pekle jsou vyjímka, ty aspoň něco slibovaly), protože všechny mají WTF efekt. Dobrovolně bych na to nešla, ale za vším se skrývá vtipná historka (''půjdem na film, který zrovna teď začíná'')... Říká se mi to hodně težce, ale Ženy v pokušení je dobrý film. Uff, je to venku. Už to aspoň vypadá trochu víc světoveji než všichni ti retardovaní bratři a sestry, které každoročně rychlokvašeně vyvrhnou. Takže: máme tu kvalitní děj a poměrně zajímavou zápletku, pár trapných scén, ale zase zaraceně dost dobrých vtipů, ne těch prvoplánových v Kameňák stylu, ale takových, za které by se ani nemuseli stydět tvůrci zahraničních sitcomů. Herci jsou další věc, nečeká se od nich oscarový výkon, ale všichni byli sympatičtí (Vilma na hrad!:)), tak proč ne. (jednou jsem se zařekla, že nebudu filmy dělit na ty s českou úrovní a tou světovou, tudíž dávám tři hvězdičky, ale to je na romantickou komedii dost slušné skóre!)(21.3.2010)

Ne, že by se ze mě snad stal skalní fanda Jiřího Vejdělka, ale v našich luzích a hájích je to nejlepší Woody Allen, co do vztahových komedií. Děj měl pro mě zcela opačný spád než pořadí aut, jaká Helena pomáhala roztlačit. Zatímco začátek přijel v ojetém favoritu, na konci si to Ženy v pokušení frčely našlapaným sporťákem.(7.11.2011)

• - V horolezeckých scénách je několik zřejmých nesmyslností. Když Helena leze na skálu, je jištěna horním jištěním ze střední části stěny. Přitom není jasné, kdo jistící bod založil, když tam byl Michal sám. Následuje scéna, kdy Helena dosahuje vrcholu skály. Přitom má vedle sebe stočené lano, které ji mělo jistit a brzy ji dolézá Michal, aniž by kdokoliv jistil jeho. Takový způsob lezení by na životě ohrozil oba lezce a i pro laiky postrádají některé scény logiku. (Boulderman)

• - Tento snímek za první víkend v českých kinech vydělal neuvěřitelných 12,1 miliónů korun. Za zmínku stojí, že následující víkend tržby filmu klesly o pouhých 8 %. (pavlikv)

• - Eliška Balzerová získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, film získal ještě druhé ocenění jako divácky nejúspěšnější film. (M.B)