Ženy v pokušení

Women in Temptation

Komedie

Česko, 2010, 112 min

Hédonistická babička je na zabití, příliš chtěné rádoby fóry tahají za uši a místo celistvé dramedy tu opět máme rozhádaný mix dramatu a komedie, ale přece ve chvíli, kdy někdo vytáhne informaci, že Ženy v pokušení jsou nenavštěvovanějším českým filmem roku, nemám zapotřebí se hned hlásit ke svým německým předkům.(13.2.2011)

S hodnocením mám trochu problém, protože závěrečná čtvrthodina mi poněkud pokazila celkový dojem, ale nakonec tu 4* přece jen dám, protože mě to prostě bavilo. neberu to jako komedii, já se hláškám povedené babičky nijak nesmála, ale jako velmi příjemnou oddechovku o jedné ženě, která nakonec přece jen vyřešila svou životní krizi. Postava matky mi byla velmi sympatická a novinář byl taky fajn chlap. Trošku líto mi bylo postavy Vojty Dyka, protože to byl moc fajn kluk a nevím, jestli si zasloužil tu malou potvoru.(13.11.2010)

Pohodovka s prijemnou muzikou. Zopar pobaveni, zopar zamysleni, vsetko zlahka, milo, laskavo a v tempe. Balzerova ako decentna pobehlica v rokoch - super. Napriek tomu, ze riesenie konfliktu - dlzka zivota (neista) versus jeho kvalita - tu lahkost som jej neverila - bolo to velmi povabne stvorenie. Vysledok je skvely, ani stopa po patose. Vlasakovu milujem od Uteku z Budina. Ostatni su tiez ok. Veeeelice prijemne zistenie, tento film. Aby som nezabudla: aj vytvarne je skvely. Dakujem.(1.1.2013)

Byla jsem v pokušení hodit na ten film sranec a raději zasednout k PC, kde mám nějakou rozdělanou práci s francouzským klíčem v podmořském městě Rapture, ale nakonec jsem zůstala dřepět před TV a nijak zvlášť toho rozhodnutí nelituji. Občas film o babách pro baby může být celkem příjemným zážitkem. Eliška Balzerová si roli evidentně užívala a pár hlášek rozhodně stálo za to ("Nepodceňuj IQ své frndy!"), ovšem techtle-mechtle nejmladších zajíčků mě až tak moc nebraly. První polovina byla komediálnější a pohodovější oproti druhé, kdy už ty vztahy byly na můj vkus kapku postavené na hlavu. Nicméně já jsem konzerva, tak moje mudrování neberte vážně. "Ženy v pokušení" mě neohromily, bránici polechtaly jen decentně a nabídly i porci nepřevratného moudra, nezklamaly. 66,6% Mimochodem, proč ženské považují za super chodit na tenoučkých, lámavých chůdách, díky kterým si uženou leda zlomeniny, zadělají si na fyzické problémy a v životě nedoběhnou na zastávku včas? Není nad poctivé, pohodlné tenisky!(7.11.2011)

Všechno začíná velice skvěle a rozběhnutě, dialogy jen řežou, nápady jsou orginální, jeden je zvědavý, kudy to autoři povedou dál. Jenže postupem času nastupuje všednost, z konvenčního a předvídatelného vývoje se plíží nuda, dialogy už nemají jinou funkci než komentovat děj, až všechno končí očkávaným sladkobolným nepravděpodobným štěstím.(1.10.2010)

• - Natáčení filmu probíhalo v září a říjnu 2009 v Praze a v okolí Jablonného v Podještědí. „Nechť jsou Ženy v pokušení romantickou, pikantní i citlivou komedií, kterou složím hold ženám za jejich lásku, obětavost, toleranci a geniální schopnost najít během tří sekund ve staromládeneckém bytě pár odpovídajících čistých ponožek,“ přeje si dojatě režisér Jiří Vějdělek. [Zdroj: Falcon] (POMO)

• - Lenka Vlasáková a Vojta Dyk hrají ve filmu partnery, které dělí velký věkový rozdíl. Zajímavostí je, že si oba hlavní představitelé našli podobné věkové typy. Vojta Dyk má o pár let starší přítelkyni Tatianu Vilhelmovou a Lenka Vlasáková si našla o pár let mladšího partnera Jana Dolanského. (Lauri)

• - Tento snímek za první víkend v českých kinech vydělal neuvěřitelných 12,1 miliónů korun. Za zmínku stojí, že následující víkend tržby filmu klesly o pouhých 8 %. (pavlikv)