Policie začíná řešit vraždu uškrcené oběti. Při pátrání zjišťuje, že tento případ má něco společného s případem, který se udál před 14ti lety na lodi v docích. Do případu se znovu zaplete detektiv, který po dvou letech pátrání nedokázal ke starému případu na nic přijít, ale teď to vypadá, že by se mohl konečně dobrat k rozuzlení. (balone)

DavidWebb

Tá ono sa mi toto nestalo prvý krát. Vysoké hodnotenia na céesefdečku a ja po skončení filmu zistím, že som stúpil do smradľavého hov... prepáčte, vedľa. Ťažko rozanalyzovať samého seba - aký vypatlaný asi som, že nedokážem prísť nato, čo väčšina užívateľov na tomto "diele" videla. Príbeh, ktorého rozuzlenie skončí tak, ako divák (aspoň teda moja skromná maličkosť) predpokladá skoro odzačiatku. Do toho stále sa omieľajúca hudobná vložka z labutieho jazera, a herecké výkony, ktoré by vari dali aj deti v školskom divadle. Síce nemôžem uprieť charizmu vyšetrujúcemu detektívovi (čo je u aziatov nevšedná vec) ale scenár z neho v závere urobil patetického pošuka, ktorý ani nevie ktorou rukou sa podpisuje. A režisér spolu so scenáristom nám chceli povedať čo? Že láske je dovolené všetko. Hm? Aj zabíjať nevinných ľudí? Mno čéče, na hodnotenia mongolských filmov si tu musím dávať väčšieho majzla... ()

wege

Výborně vystavěný děj, atmosféra, charaktery postav, herecké výkony, Čajkovského hudba, prostě všechno. Vůbec mi nevadí, že to chvílemi bylo docela čitelné, dokonce pro ten děj to bylo pro mě jako Evropana fajn, protože z počátku jsem se chvílemi ztrácel v těch postavách. Son Ye-jin ve vrcholné formě, co více si přát. Navíc, jde na tom filmu vidět, že dobro a zlo nemá dělící hranice, vždy je nutné vidět všechno v celých souvislostech. A proto, nikdy už nebudu nikoho soudit hned na první pohled (kecám, budu to dělat dále, každý z nás to dělá, jen to chce odstup, i když málokdy se mi stalo, že bych změnit někdy názor, většinou se na poprvé trefím). Teď strašně toužím vidět, ten japonský seriál, podle kterého to je, bohužel moje hledání je zatím neúspěšné. ()

boombang

Je to fakt síla... ale trošku falešná, vykonstruovaná a zbytečně zamotaná. A do půlky filmu člověk neví, kdo je kdo. Měl bych se na to podívat ještě jednou, ale nechce se mi do toho, protože je to chvílemi docela nudné. I když za některé záběry by člověk klidně i vraždil... A hlavně pro Ye-Jin Son. ()

GoustDog

Pro "realisty" a znalce zejména evropské či americké kinematografie nebude White Night zcela stravitelný hned ze dvou důvodů. Zaprvé je zde krapet pomalejší tempo (navíc děj může občas působit poněkud "zmateně" pro ty, kteří nemají vycvičené oko na "korejské ksichty" :D) a zadruhé je příběh, přestože se drží zdravé logiky, zkrátka pohádkou. Ale to je právě pro asijské filmy typické - zobrazit křehkost, lásku i krutost v jednom filmu, a to zcela netradičně. Formální zpracování mi však pro změnu připomínalo ty nejzručněji natočené hollywoodské bijáky. Shrnuto a podtrženo - ti z vás, kteří trošku ujíždí na asijské kinematografii, budou vrnět blahem. Velmi cool děj, citlivě a perfektně zpracovaný. Navíc s překrásnou Ye-jin Son. ()

lucky.loo

Krásné dílko s fantastickým hudebním podkresem Petra Iljiče Čajkovskijského a jeho Labutího Jezera. Za mě hodnocení: 80% ()

muti

skvela detektivka (nie mysteriozny film omg) v ktorej som sa najskor skoro stratil. Davajte pozor kto je kto, je tam aj podstatny casovy rozdiel 14 rokov. White Night ako alegoria na Black Swan and White Swan (vid poster) z Labutieho Jazera (hudba je vsadepritomna vo filme) a premeny dobrych postav na zle vdaka prekliatiu hlavnych hrdinov. film zacina zaplatkami ktore sa ku koncu rozuzluju a skuseny detektivny divak uz mozno aj nieco tusi... ()

FilmFaktor

Mohol to byť lepší priemer, ale toľké množstvo klišé prvkov pokope... pre mňa prvé juhokórejské sklamanie. PS: a ten dookola opakujúci sa song z Labutieho jazera bol už vážne otravný. ()

danny79

To preskakovani v ruznych casovych liniich mezi jednotlivymi osobami a udalostmi (obzvast kdyz na evropanum pripadaji skoro vsichni asiate stejni), chaby prisun informaci a malou snahu o srozumitelnost nepovazuji za klad, ale za slabinu. Ve filmu jsem se neztracel a jiz na zacatku vyrozumel konstrukci celeho pribehu. Presto povazuji reziserovo zobrazeni za zbytecne slozite a filmu skodici. Muj dojem nezachranila ani zajimavost pribehu, dobri herci, hezky soundtrack ci citliva prace s kamerou.Bohuzel pouze prumer. ()