Ocelová pěst

Oceľová päsť

Real Steel: Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

Rozpočet $110miliónovTržby USA $85,468,508Tržby Celosvetovo $295,468,508Tržby za predaj Blu-ray v USA $29,252,357 //počet predaných kusov 1,040,902Tržby za predaj DVD v USA $24,987,033 //počet predaných kusov 1,449,664║ Nečakal som od rutinéra Levy-ho zázraky a ani som ich nedostal, dej len obohraná kostra, spoznávanie tatka z nechceným synom cez nejaký spojovací element(robot), Hugh Jackman prevažne nečakane otravný, na druhú stranu synček(Dakota Goyo) a robot ATOM maximálne roztomilí vo vyhrajkaných záberoch production a la Spielberg, proste kamera v podaní Mauro Fiore robí film elegantným a necháva nás vychutnať technickú trikovú brilantnosť, v podstate to čo nám ponúkli Transformers 3 to isté máme aj tu len našťastie v znesiteľnejšom prevedení, takže len priemer. /60%/(27.2.2012)

Príjemný jesenný blockbuster, ktorý však dieru do sveta nespravil. Pokiaľ hľadáte pobavenie, tak dostanete nárez, pokiaľ hľadáte nárez dostanete pobavenie. Kiežby som mal o desať rokov menej a užíval by som si každú jeho minútu. Rodinné hodnoty boli strašne okaté už od začiatku a celý príbeh priam kričal jednoduchosťou scenára, alebo neschopnosťou tvorcov zabaliť ho do serióznejšieho a nevotrelejšieho obalu. Občasné klišé v príbehu a dialógoch striedajú minúty originálnosti, dobrých hlášok a efektov. Inak herci vcelku príjemní, hlavne Hugh a Dakota to zvládli spolu prekvapivo prirodzene. Technicky je film zvládnutý na maximálnu spokojnosť, všetky akčné scény do detailu vyšperkované a to je jeden z hlavných aspektov prečo som sa priklonil k štvrtej hviezdičke. 75%.(29.11.2011)

K tomuhle jsem se nejak furt nemoh dokopat a ted uz ani nevim proc, nakonec to byla solidni zabava. Film samozrejme vykrada kde co, cela linie o fotrikovi a synackovi je desne predvidatelna a neoriginalni, ale zapasy stoji za to. Jackman je tu hodne zabavnej a jeho otsovsky metody typu kdyz nezeres hamburger, aspon zbyde vic pro me jsou naprosto dokonaly. Malej kluk neni nijak zvlast otravnej, aspon ne vic, nez jak mu prikazuje role a celkove tvori dobrou dvojku. Misty jsou sice nejaky zbytecne ukecany a hluchy mista, ale kdyz se bojuje, neni si na co stezovat. Roboti jsou trikove povedeny a navic maj bitky skvelou atmosferu, jednak jsou napinavy, ale zaroven i zabavny a je videt, ze Levy se u nataceni musel bavit jak maly dite v hrackarstvi a misty se mu dari tuhle naladu prenest na divaka. Celkove tak slusny 4*.(18.3.2012)

Z pohádek jsem již poněkud vyrostl, ale třeba tu o robotických boxerech jsem si klidně pustil před spaním. Když jsem se však koukal na pohádku, tak jsem očekával pohádkový a nikoli rockyovský konec. Takže autorovi posílám ránu kovovou pěstí do čenichu za to, že jsem měl v noci neklidné spaní a jsem si jist tím, že kromě Jackmanova stínování si za pár dní nebudu ze snímku pamatovat vůbec nic.(6.7.2012)

Už se Vám někdy stalo, že jste se svému psu dívali do tváře, dali jste hlavu na stranu a on to udělal též? A už se Vám to stalo s Vaším robotem? Magické, že? Ehm, počkat! V současnosti u nás na jednu domácnost spadá 0 robotů, pokud tedy nepočítáme automatickou pračku, kávovar, který jedním tlačítkem udělá jakoukoliv kávu, nebo televizi na dálkové ovládání a nemyslím tím ovládáním koště :o) Ale věřím, že robot s tváří a „duší“ je snem každé dívky :o) Takže když ho nemůže vlastnit, alespoň si užívá film, ve kterém takový robot je :o) Real steel je rodinné drama v hávu robotických zápasů. Kdo čeká, že jsou ale roboti hlavními hrdiny, toho asi jeden z nich udeřil. Hlavním hrdinou je špatnej taťka a jeho syn, kterého nikdy neviděl, ale osud je k sobě zavedl. Takže je naprosto jasné, jak se film bude ubírat a kolik klišé sebou přinese. Linie táta a syn silně připomíná, nebo respektive kopíruje Stalloneho filmy Do útoku a závěrečný boj by se dal zase nazvat robotický Rocky Balboa. A ač to může naštvat, stejně to působilo. Mě osobně nejvíc mrzí, že se film nepokusil trošku více rozvést trénink Atoma a dával opravdu největší prostor těm dojemným slzám, přičemž mě nejvíc dojímalo, když Atom dostával na… plechovou držku, ale stejně vstal a bojoval dál. Takže ač to nebylo dokonalé, jak jsem si přes půl roku přála, moje srdéčko dostalo, to co chtělo a tentokrát za to ani nemohl Jackman :o) PS: Taky bych chtěla roztancovat robota :o)(14.11.2011)

• - Společnost Legacy Effects vytvořila pro film spoustu různých robotů odlišitelných nejen vzhledem, ale také chováním a i když jsou větší než lidé, stejně jsou antropomorfní, tedy připomínají nás ve velké míře. Až na stroj jménem Twin Cities, který má dvě hlavy. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

• - Originální scénář, který vznikl z pera Dana Gilroye, odkoupilo studio DreamWorks v roce 2005 za 850 000 amerických dolarů. (Martrix)

• - Úvodní americké tržby 27,3 milionu dolarů jsou historicky největším zaoceánským debutem pro film o boxu. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)