Ocelová pěst

Oceľová päsť

Real Steel: Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

Nevím jak ostatní, ale já se bavila téměř královsky. Snímek vás pohltí a vyplivne vás až na konci. Spojte filmy jako Rocky + Železný obr + Transformers a vyjde vám z toho Ocelová pěst. Jakkoli to může působit jako klišé na rodinné hodnoty, či jako ke konci prohlubující se patos… Zdání klame. Je to umírněné a ve vší početnosti únosné. Což je vzhledem k tomu, co se v Hollywoodské továrně v poslední době točí skoro zázrak. Mladý Dakota Goyo, je slibnou nadějí do budoucna. PS: Nepřipomínal vám taky malého Anakina Skywalkera ze Skryté hrozby?(20.10.2012)

• monolog

Ve filmu i titulcích jsem marně hledal Stallonea aspoň v nějaké epizodní roličce nebo jako koproducenta. Je to totiž jen dražší kopií jeho Do útoku s příměsí Rockyho. Shawn Levy je nula a tady mi to dal zase pěkně sežrat. Absolutně nefungující neřku-li zpackaná dramatická část vztahu otce a syna a trapné záběry chlapce a jeho psa, chci říct nejlepšího kamaráda robota... Oproti tomu jsou zde některé opravdu povedené záběry na bojující roboty a sem tam i ta scenerie. Ale jako celek to neobstojí a je to spíš nudná slátanina. A přitom to mělo takovej potenciál...(20.2.2012)

Transformeři mají spoustu peněz na dechberoucí efekty, Ocelová pěst má srdce - a to je důležitější. Jednoduchá rodinná zábava s jednoduchým scénářem a "otravným moudrým děckem" v hlavní roli. Jenže celé je to strašně moc milé a "otravné moudré děcko" působí až překvapivě sympaticky, takže se mi na Real Steel dívalo moc dobře. Zkrátka příjemné překvapení, snad jen ty robotické souboje mohly být natočené dynamičtěji a napínavěji. Přišly mi až moc rutinní. Ale celkově - takovéhle popkornovky klidně...(6.1.2012)

• tron

Nesympatický Jackman, nesympatické decko, nesympatická Evangeline Lilly, sympatický Kevin Durand (paradoxne v zápornej úlohe, ehm). Vizuálna stránka nič moc, efekty priemerné, scenár strašne zastaraný a viac predvídateľný už zrejme ani byť nemohol. Vôbec ma to nebavilo, dopozeral som to len aby ma ľudia neohovárali, že mám niečo proti robotom.(18.1.2017)

Shawn Levy mě mile překvapil. Natočil působivý film, kde funguje takřka vše. Jackman jako Charlie byl správnej sympaťák a Dakota mu parádně sekundoval - ba dokonce jej občas přehrával. Atom byl skvěle vymyšlen a robotí mimika snímaná pomocí lidských pohybů mi občas přišla více než realistická, což bych od Levyho, který točil jen průměrné komedie opravdu nečekal. Sountrack parádně doplňuje příjemný děj, který mě i s celkovou atmosférou vrátil do 80. let, kdy se filmy točili především pro zábavu a hlavním tahounem snímků býval jednoduchý leč uvěřitelný příběh. Celková chemie mezi otcem a synem fungovala bravůrně a při závěrečném souboji jsem občas zapomínal dýchat... a to je známka výborně odvedené práce. Čekal jsem, že to bude můj černý kůň letoška ( podobně jako Planeta Opic ) ovšem, že to z přehledem nakope zadek i blockbusterovým Transformerům ? Bravo... plnej počet a sem s dvojkou! PS - Dakotu snad čeká velká filmová budoucnost... zasloužil by si to :)(21.11.2011)

• Dakota Goyo

• - Hugh Jackman v jednom z rozhovorů k filmu uvedl: "Mám radost, že mě děti konečně viděly hrát, jinak mě mají zakázaného." (=woody=)

• - Hugha Jackmana připravoval na roli osobně Sugar Lee Leonard a Hughův otec, který boxoval v armádě. (=woody=)

• - Vůz, který krátce řídí Tak Mashido (Karl Yune), je Tesla Roadster sport. (KucC)