Ocelová pěst

Real Steel: Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

• ClintEastwood

V budoucnosti byly kvůli přílišné brutalitě zakázány zápasy mezi lidmi a do ringu nastupují pouze roboti. Vysloužilý boxer (Hugh Jackman) se podílí na přípravě robotů k boji, při čemž naráží na jednoho, který je téměř nezastavitelný. V soukromí se při tom musí hlavní hrdina vypořádat se zjištěním, že má jedenáctiletého syna, který chce vědět více o svém otci. Tak - tolik zdejší obsah k filmu. A můj strohý názor? Klišé, vykradení Rockyho i Transformerů, zbytečný tlak na city diváků, stupidní příběh, protivný Dakota Goyo. Taková blbost se snad nemůže líbit ani dětem. Nebo ano? Jedna hvězdička za Hugha Jackmana, jinak Ocelová pěst hraničí s odpadem.(5.9.2016)

• tron

Nesympatický Jackman, nesympatické decko, nesympatická Evangeline Lilly, sympatický Kevin Durand (paradoxne v zápornej úlohe, ehm). Vizuálna stránka nič moc, efekty priemerné, scenár strašne zastaraný a viac predvídateľný už zrejme ani byť nemohol. Vôbec ma to nebavilo, dopozeral som to len aby ma ľudia neohovárali, že mám niečo proti robotom.(18.1.2017)

Od tohoto filmu jsem od začátku moc nečekal. Trailer mne spíš odrazoval, myslel sem, že půjde o nějakou dětinskou blbůstku. A ono i když tomu tak na jednu stranu je, tak ten film je prostě strašně zábavnej, divák tomu chtě nechtě propadne a i když je plný klišé od 80.let, možná proto se nám to z nostalgie líbí... Souboje robotů jsou super, ale i výkony hlavních herců a celej ten emocionální "doják" kolem toho prostě funguje ať chceme nebo ne. Výborná oddechovka, která si na nic nehraje, ale s milým úsměvem chce prostě pobavit. A to se cení. Moc fajn film!(5.1.2012)

Na začátku mě ten malej spratek docela dost iritoval, aby se však později stal snesitelným, ba dokonce milým článkem filmu. Jackman dobrý, role mu sedla slušně a vcelku si ji i užíval. No a hlavní prvek filmu, roboti a jejich zápasy: efekty vypadají prvotřídně, vzezření robotů supr, zápasy mohly být promakanější, chtěl jsem vidět víc kombinací, technik a kick ass momentů. Absolutně jsem nepobral to ovládání robotů, jednou hlasem, pak zase pohybem operátora, Atom si vystačil s joystickem, Zeus potřeboval partu lidí a holografické projekce, přičemž pohybově si byli téměř rovni. Klišovitý scénář pomrkává na filmy jako Rocky nebo Over the top stejně intenzivně jako zpitej barman na spoře oděnou slečnu na tanečním parketu, nechybí slzopudné finále a hollywoodský konec. Ačkoliv se stopáž přenesla lehce přes dvě hodiny, přišlo mi to soudržné a celkově pohodové. 110 miliónů dolarů(rozpočet)/295,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.4.2012)

Nemělo to bejt původně kreslený? Protože to by mnohý vysvětlovalo. Mnohem líp by pak vypadaly scény typu: "TATI!"(skok do náručí), vztekající se japončík co v závěrečným matchi prohrává, zlá kráska ve futuro-oblečku s extrémním přízvukem, přátelství hodného robůtka Atoma a malého chlapce nebo jejich četná taneční vystoupení. Hugh Jackman by se zhostil dabingu, Danny Elfman vymyslel pár muzikálových čísel, kde by hlavní hvězdy v pozadí doprovázel sbor bručících androidů, na konci by následoval povinný rozhovor otce a syna plný vět jako: "Miluju tě, tati. Miluju tě, Cletusi," a všichni by se pak v obětí vzdalovali divákovi na pozadí zapadajícího slunce. Klišé snesu dost, některá moje hodnocení budiž toho důkazem, ale tady toho bylo zvlášť ke konci až moc. Nicméně klíďo píďo bych to označila jako rodinný film, na kterej bych doporučila zajít hlavně otcům se syny, ty jsou podle mě ta pravá cílová skupina.(24.9.2012)

• - Snímek Ocelová pěst se zčásti inspiruje povídkou legendárního mistra science-fiction žánru Richarda Mathesona, která byla v roce 1963 zpracována pro televizní obrazovky jako jedna z epizod seriálu Soumračná zóna. [Zdroj: Falcon] (Jeremy.jk)

• - Hugh Jackman v jednom z rozhovorů k filmu uvedl: "Mám radost, že mě děti konečně viděly hrát, jinak mě mají zakázaného." (=woody=)

• - Sponzory robotích zápasů jsou např. Nokia, Bing, Coca Coca, Cadillac a box 720, o které se mluvilo jako o nástupci Xboxu 360. Nástupcem se však poté stal Xbox One. (Blackhand47)