Ocelová pěst

Oceľová päsť

Real Steel: Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

Ak niekoho tankoval pedvídateľný dej pri Warrior, tak pri Real Steel ho asi trafí šlak, pretože príbeh je nalinkovaný ako keby strelil. Ideálne to pre rodinnú záležitosť, Shawn Levy to nejak nekazí a malý fagan je sympatickejší ako akýkoľvek detský herec do teraz (!) a tak Evangeline a Kevin sú už len ďalšie čerešničky na torte. Treba niekedy aj takúko oddychovku, prečo nie...(8.1.2012)

Z pohádek jsem již poněkud vyrostl, ale třeba tu o robotických boxerech jsem si klidně pustil před spaním. Když jsem se však koukal na pohádku, tak jsem očekával pohádkový a nikoli rockyovský konec. Takže autorovi posílám ránu kovovou pěstí do čenichu za to, že jsem měl v noci neklidné spaní a jsem si jist tím, že kromě Jackmanova stínování si za pár dní nebudu ze snímku pamatovat vůbec nic.(6.7.2012)

[imdb: 7.6/10] | me: Pre mňa najlepší blockbuster tohto roka. Podobné pocity som zažíval keď som prvý krát videl TRANSFORMEROV. A hoci sa film opiera o štandardné (klišé) rodinné hodnoty, vôbec mu to neškodí. Práve naopak - ide to ruka v ruke s kvalitnými hereckými výkonmi, namakanou akciou a dynamický dejom. Film predstavuje dokonalú kombináciu emócii, akcie a vtipu a zanecháva tak príjemné pocity a výborný filmový zážitok. Veľká spokojnosť. Proste tento film ma kvalitne natankoval energiou. :) Bring ti on! (25.11.2011)

Cílená rána na masy. Strýček Spielberg nápad s roboty nenechal jen u TRANSFORMERS, ale přidal jeden melouch inspirovaný Mathesonovou povídkou. Hugh Jackman je hodně v pohodě, Dakota Goyo výborný (nebudu se posmívat jeho jménu) a velmi mile mě překvapila Evangeline Lilly, která je tady božská a hází tu fňuknu Kate ze Ztracených s přehledem za hlavu. Příběh je klasika o hledání sebe sama, stmelování rodiny a bitkaření obrovských robotů v ringu. Trikově hodně zdařilé bitkaření, které má v tobě to správné boxerské srdce (hlavně ve finále). Levy umí když má v rukách solidní scénář. Film, který nabije pozitivní energií.(3.1.2012)

• verbal

Jak bychom mohli dostat do kina ještě více otylých, dvanáctiletých chlapečků, aniž by si museli baculatýma ručička zakrývat oči před násilím na lidech a zároveň se pobavili i jejich PG, rozuměj stokilové maminky v domácnosti a proplešlí tatínkové s dvojitou bradou, kteří by si zároveň slaboduše odpočinuli od každodenní lopoty za bankovní přepážkou a nádherně se odreagovali při kůl, klišovité zábavě pro celou rodinku a nemuseli rok toužebně čekat, až to poteče na kanále Prima Fuck jako zvratek týdne?? No přeci análně zprzníme Rockyho robotickým dildem! A tak nám ze zabijáckých bojovníků stříká kromě patosu jen mazut z natržených plechů nad obočím, plivou do ringu pouze vymlácené integrované obvody, maminka chroptí jak se jí z toho telenovelového napětí tají dech, tatínek se přiblble usmívá a vzpomíná na časy, kdy ještě měl dost sil zvednout maminku při divokém, minutovém sexu a přes to začínající panděro se dokázal trefit rovnou do hajzlu, no a synáček o sebe nadšeně plácá odulými prstíky a těší se, až večer napíše tomu pedofilnímu strýčkovi na Assbook, co by chtěl nového od Mattela, až zase spolu půjdou po škole do parku. Po představení ještě všichni skáknou do Meka na obvyklé dvojité Big Mac menu s milkšejkem a neodmyslitelným dietním salátem plným vitamínu, doma pak milující rodiče přečtou drahouškovi něco o bradavicích, přikryjí jej pěřinkou s hvězdami a pruhy, popřejí mu krásné tloustnutí a zasednou s lahváčema k Nově, kde za chvíli poběží jednička Transformerů.(9.1.2012)

• - Ve filmu je možné zpozorovat několik odkazů na filmovou sérii Rocky. Vedle přímého citování některých pasáží odkazuje účes roboboxera Midase na postavu Clubbera Langa (Mr. T) ze snímku Rocky III (1982). Mistrem světa je pak robot Zeus, zatímco ve filmu Rocky (1976) to byl Apollo (Carl Weathers). Apollón se přitom jmenoval syn boha Dia. (Salem)

• - Na zápasy boxerů, jejihž pohyby se pak technologií motion capture digitalizovaly a převedly do podoby robotů, dohlížel také slavný Sugar Ray Leonard. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

• - Hugh Jackman v jednom z rozhovorů k filmu uvedl: "Mám radost, že mě děti konečně viděly hrát, jinak mě mají zakázaného." (=woody=)