poster

Ocelová pěst

 • USA

  Real Steel

 • Slovensko

  Oceľová päsť

 • Slovensko

  Real Steel: Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $110miliónovTržby USA $85,468,508Tržby Celosvetovo $295,468,508Tržby za predaj Blu-ray v USA $29,252,357 //počet predaných kusov 1,040,902Tržby za predaj DVD v USA $24,987,033 //počet predaných kusov 1,449,664║ Nečakal som od rutinéra Levy-ho zázraky a ani som ich nedostal, dej len obohraná kostra, spoznávanie tatka z nechceným synom cez nejaký spojovací element(robot), Hugh Jackman prevažne nečakane otravný, na druhú stranu synček(Dakota Goyo) a robot ATOM maximálne roztomilí vo vyhrajkaných záberoch production a la Spielberg, proste kamera v podaní Mauro Fiore robí film elegantným a necháva nás vychutnať technickú trikovú brilantnosť, v podstate to čo nám ponúkli Transformers 3 to isté máme aj tu len našťastie v znesiteľnejšom prevedení, takže len priemer. /60%/(27.2.2012)

 • genetique
  ****

  Príjemný jesenný blockbuster, ktorý však dieru do sveta nespravil. Pokiaľ hľadáte pobavenie, tak dostanete nárez, pokiaľ hľadáte nárez dostanete pobavenie. Kiežby som mal o desať rokov menej a užíval by som si každú jeho minútu. Rodinné hodnoty boli strašne okaté už od začiatku a celý príbeh priam kričal jednoduchosťou scenára, alebo neschopnosťou tvorcov zabaliť ho do serióznejšieho a nevotrelejšieho obalu. Občasné klišé v príbehu a dialógoch striedajú minúty originálnosti, dobrých hlášok a efektov. Inak herci vcelku príjemní, hlavne Hugh a Dakota to zvládli spolu prekvapivo prirodzene. Technicky je film zvládnutý na maximálnu spokojnosť, všetky akčné scény do detailu vyšperkované a to je jeden z hlavných aspektov prečo som sa priklonil k štvrtej hviezdičke. 75%.(29.11.2011)

 • B!shop
  ****

  K tomuhle jsem se nejak furt nemoh dokopat a ted uz ani nevim proc, nakonec to byla solidni zabava. Film samozrejme vykrada kde co, cela linie o fotrikovi a synackovi je desne predvidatelna a neoriginalni, ale zapasy stoji za to. Jackman je tu hodne zabavnej a jeho otsovsky metody typu kdyz nezeres hamburger, aspon zbyde vic pro me jsou naprosto dokonaly. Malej kluk neni nijak zvlast otravnej, aspon ne vic, nez jak mu prikazuje role a celkove tvori dobrou dvojku. Misty jsou sice nejaky zbytecne ukecany a hluchy mista, ale kdyz se bojuje, neni si na co stezovat. Roboti jsou trikove povedeny a navic maj bitky skvelou atmosferu, jednak jsou napinavy, ale zaroven i zabavny a je videt, ze Levy se u nataceni musel bavit jak maly dite v hrackarstvi a misty se mu dari tuhle naladu prenest na divaka. Celkove tak slusny 4*.(18.3.2012)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Z pohádek jsem již poněkud vyrostl, ale třeba tu o robotických boxerech jsem si klidně pustil před spaním. Když jsem se však koukal na pohádku, tak jsem očekával pohádkový a nikoli rockyovský konec. Takže autorovi posílám ránu kovovou pěstí do čenichu za to, že jsem měl v noci neklidné spaní a jsem si jist tím, že kromě Jackmanova stínování si za pár dní nebudu ze snímku pamatovat vůbec nic.(6.7.2012)

 • Viktooorka
  ****

  Už se Vám někdy stalo, že jste se svému psu dívali do tváře, dali jste hlavu na stranu a on to udělal též? A už se Vám to stalo s Vaším robotem? Magické, že? Ehm, počkat! V současnosti u nás na jednu domácnost spadá 0 robotů, pokud tedy nepočítáme automatickou pračku, kávovar, který jedním tlačítkem udělá jakoukoliv kávu, nebo televizi na dálkové ovládání a nemyslím tím ovládáním koště :o) Ale věřím, že robot s tváří a „duší“ je snem každé dívky :o) Takže když ho nemůže vlastnit, alespoň si užívá film, ve kterém takový robot je :o) Real steel je rodinné drama v hávu robotických zápasů. Kdo čeká, že jsou ale roboti hlavními hrdiny, toho asi jeden z nich udeřil. Hlavním hrdinou je špatnej taťka a jeho syn, kterého nikdy neviděl, ale osud je k sobě zavedl. Takže je naprosto jasné, jak se film bude ubírat a kolik klišé sebou přinese. Linie táta a syn silně připomíná, nebo respektive kopíruje Stalloneho filmy Do útoku a závěrečný boj by se dal zase nazvat robotický Rocky Balboa. A ač to může naštvat, stejně to působilo. Mě osobně nejvíc mrzí, že se film nepokusil trošku více rozvést trénink Atoma a dával opravdu největší prostor těm dojemným slzám, přičemž mě nejvíc dojímalo, když Atom dostával na… plechovou držku, ale stejně vstal a bojoval dál. Takže ač to nebylo dokonalé, jak jsem si přes půl roku přála, moje srdéčko dostalo, to co chtělo a tentokrát za to ani nemohl Jackman :o) PS: Taky bych chtěla roztancovat robota :o)(14.11.2011)

 • - Společnost Legacy Effects vytvořila pro film spoustu různých robotů odlišitelných nejen vzhledem, ale také chováním a i když jsou větší než lidé, stejně jsou antropomorfní, tedy připomínají nás ve velké míře. Až na stroj jménem Twin Cities, který má dvě hlavy. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

 • - Originální scénář, který vznikl z pera Dana Gilroye, odkoupilo studio DreamWorks v roce 2005 za 850 000 amerických dolarů. (Martrix)

 • - Úvodní americké tržby 27,3 milionu dolarů jsou historicky největším zaoceánským debutem pro film o boxu. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)