Ocelová pěst

Oceľová päsť

Real Steel: Oceľová päsť

Akční / Drama / Sci-Fi / Sportovní

USA / Indie, 2011, 122 min

Príjemný jesenný blockbuster, ktorý však dieru do sveta nespravil. Pokiaľ hľadáte pobavenie, tak dostanete nárez, pokiaľ hľadáte nárez dostanete pobavenie. Kiežby som mal o desať rokov menej a užíval by som si každú jeho minútu. Rodinné hodnoty boli strašne okaté už od začiatku a celý príbeh priam kričal jednoduchosťou scenára, alebo neschopnosťou tvorcov zabaliť ho do serióznejšieho a nevotrelejšieho obalu. Občasné klišé v príbehu a dialógoch striedajú minúty originálnosti, dobrých hlášok a efektov. Inak herci vcelku príjemní, hlavne Hugh a Dakota to zvládli spolu prekvapivo prirodzene. Technicky je film zvládnutý na maximálnu spokojnosť, všetky akčné scény do detailu vyšperkované a to je jeden z hlavných aspektov prečo som sa priklonil k štvrtej hviezdičke. 75%.(29.11.2011)

Cílená rána na masy. Strýček Spielberg nápad s roboty nenechal jen u TRANSFORMERS, ale přidal jeden melouch inspirovaný Mathesonovou povídkou. Hugh Jackman je hodně v pohodě, Dakota Goyo výborný (nebudu se posmívat jeho jménu) a velmi mile mě překvapila Evangeline Lilly, která je tady božská a hází tu fňuknu Kate ze Ztracených s přehledem za hlavu. Příběh je klasika o hledání sebe sama, stmelování rodiny a bitkaření obrovských robotů v ringu. Trikově hodně zdařilé bitkaření, které má v tobě to správné boxerské srdce (hlavně ve finále). Levy umí když má v rukách solidní scénář. Film, který nabije pozitivní energií.(3.1.2012)

• hellstruck

Zatímco slepičárny pro dámy tu jsou až směšně podhodnocené, blbiny pro chlapy, které jim připomenou jejich šťastně prožité dny strávené u počítačové hry tu jsou zase směšně nadhodnocené. Tomu říkám nadvláda mužů:))) Co na tom, že je to předvídatelné a plné klišé zrovna tak jako u zmíněných slepičích filmů, tady to přece můžeme lehce přehlédnout..Ale pokud se nad tohle všechno povznesu tak musím říct, že Jackman hraje dobře. Chvíle, kdy mě to opravdu bavilo hodně často střídaly momenty, kdy jsem se modlila, ať už je konec. Takže důvody, proč se na to podívat: 1)Výborné triky 2)Dostanete přítele alespoň na dvě hodiny od Diabla 3:))) 3)Evangeline Lilly. 4)Skladby Dannyho Elfmana Jinak mě jen napadá, že je to tisíckrát viděné téma (myslím samozřejmě tu šablonu příběhu a to, jak se povalečský a zadlužený tatík změní kvůli synovi, kterého nikdy neviděl). A občas se i našly tak blbé monology a scény, kdy mi bylo vážně trapně. Ale jako oddychovka to asi funguje celkem dobře (jen by to chtělo trošku osekat)..(23.6.2012)

Jsem zvědavý na blízkou budoucnost, protože WRB bude asi první sport, který začnu v televizi pravidelně sledovat! Podařilo se - Hugh Jackman v celkem netradiční roli (z křičení na malého kluka mrazilo), fajn robotí bitky, a super soundtrack. Velmi pozitivní dojem z příjemného rodinného filmu bohužel spolehlivě zazdívá uslzený závěr -> podobná ždímačka sem sice patřila, o tom žádná, tohle si ale Real Steel nezasloužila. P.S. FAKT se těším na na Step Up 4.(19.11.2011)

Já se opravdu bavila. Velké překvapení. Ocelová pěst je sice strašně čitelný a předvídatelný film, jenže zároveň je efektně natočen a perfektně šlape od začátku do konce. Ve filmu navíc opravdu zafungovalo to nejdůležitější, to co vlastně tvoří kostru filmu - vztah otec a syn. Oba herci si naprosto sedli. Hvězdou ale tentokrát není Hugh Jackman, ale Dakota Goyo. Opravdu už dlouho jsem neviděla tak dobrý dětský herecký výkon. Díky němu i dobře fungují emocionálnější pasáže. Vlastně mi chvílemi přišlo, jakoby byl Hugh vedlejší postavou. Ocelová pěst možná neudělá díru do světa, ale jde o hodně příjemnou záležitost, mě film velmi potěšil.(6.1.2012)

• - Originální scénář, který vznikl z pera Dana Gilroye, odkoupilo studio DreamWorks v roce 2005 za 850 000 amerických dolarů. (Martrix)

• - Úvodní americké tržby 27,3 milionu dolarů jsou historicky největším zaoceánským debutem pro film o boxu. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

• - Hugha Jackmana připravoval na roli osobně Sugar Lee Leonard a Hughův otec, který boxoval v armádě. (=woody=)