Reklama

Reklama

VOD (1)

V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

(více)

Videa (50)

Trailer 2

Recenze (1 381)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Z pohádek jsem již poněkud vyrostl, ale třeba tu o robotických boxerech jsem si klidně pustil před spaním. Když jsem se však koukal na pohádku, tak jsem očekával pohádkový a nikoli rockyovský konec. Takže autorovi posílám ránu kovovou pěstí do čenichu za to, že jsem měl v noci neklidné spaní a jsem si jist tím, že kromě Jackmanova stínování si za pár dní nebudu ze snímku pamatovat vůbec nic. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Príjemný jesenný blockbuster, ktorý však dieru do sveta nespravil. Pokiaľ hľadáte pobavenie, tak dostanete nárez, pokiaľ hľadáte nárez dostanete pobavenie. Kiežby som mal o desať rokov menej a užíval by som si každú jeho minútu. Rodinné hodnoty boli strašne okaté už od začiatku a celý príbeh priam kričal jednoduchosťou scenára, alebo neschopnosťou tvorcov zabaliť ho do serióznejšieho a nevotrelejšieho obalu. Občasné klišé v príbehu a dialógoch striedajú minúty originálnosti, dobrých hlášok a efektov. Inak herci vcelku príjemní, hlavne Hugh a Dakota to zvládli spolu prekvapivo prirodzene. Technicky je film zvládnutý na maximálnu spokojnosť, všetky akčné scény do detailu vyšperkované a to je jeden z hlavných aspektov prečo som sa priklonil k štvrtej hviezdičke. 75%. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Shawnem Levym jsem vždy opovrhoval, protože byl pro mě esencí rutiny a té nejotravnější rodinné sterility. Po nabušených trailerech a pozitivních reakcích na Ocelovou pěst jsem si byl jistý, že svůj názor radikálně změním... ale ani náhodou! I tenhle film je nudnej, suchej a bez života, od první do poslední minuty. Asi první bitkařina/arénovka, která se mnou nepohla ani o píď i během rozhodujícího fightu. Navzdory povedeným trikům, špičkový technický stránce a fajn hercům jde o vykastrovaný zlo. Palec jasně dolů pro film, který je jako Evangeline Lilly - na oko sympatický a hezoučký, při pozornějším sledování strašlivě chcíplý a bezkrevný. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Já se opravdu bavila. Velké překvapení. Ocelová pěst je sice strašně čitelný a předvídatelný film, jenže zároveň je efektně natočen a perfektně šlape od začátku do konce. Ve filmu navíc opravdu zafungovalo to nejdůležitější, to co vlastně tvoří kostru filmu - vztah otec a syn. Oba herci si naprosto sedli. Hvězdou ale tentokrát není Hugh Jackman, ale Dakota Goyo. Opravdu už dlouho jsem neviděla tak dobrý dětský herecký výkon. Díky němu i dobře fungují emocionálnější pasáže. Vlastně mi chvílemi přišlo, jakoby byl Hugh vedlejší postavou. Ocelová pěst možná neudělá díru do světa, ale jde o hodně příjemnou záležitost, mě film velmi potěšil. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Zatímco slepičárny pro dámy tu jsou až směšně podhodnocené, blbiny pro chlapy, které jim připomenou jejich šťastně prožité dny strávené u počítačové hry tu jsou zase směšně nadhodnocené. Tomu říkám nadvláda mužů:))) Co na tom, že je to předvídatelné a plné klišé zrovna tak jako u zmíněných slepičích filmů, tady to přece můžeme lehce přehlédnout..Ale pokud se nad tohle všechno povznesu tak musím říct, že Jackman hraje dobře. Chvíle, kdy mě to opravdu bavilo hodně často střídaly momenty, kdy jsem se modlila, ať už je konec. Takže důvody, proč se na to podívat: 1)Výborné triky 2)Dostanete přítele alespoň na dvě hodiny od Diabla 3:))) 3)Evangeline Lilly. 4)Skladby Dannyho Elfmana Jinak mě jen napadá, že je to tisíckrát viděné téma (myslím samozřejmě tu šablonu příběhu a to, jak se povalečský a zadlužený tatík změní kvůli synovi, kterého nikdy neviděl). A občas se i našly tak blbé monology a scény, kdy mi bylo vážně trapně. Ale jako oddychovka to asi funguje celkem dobře (jen by to chtělo trošku osekat).. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (18)

  • Hugh Jackman (Charlie Kenton) v jednom z rozhovorů k filmu uvedl: "Mám radost, že mě děti konečně viděly hrát. Jinak mě mají zakázaného." (=woody=)
  • Natáčení probíhalo převážně v Detroitu, ve státě Michigan. (Martrix)
  • Všechny tři dívky, které se objeví na začátku filmu, jsou režisérovy dcery. (michael2684)

Související novinky

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

01.01.2012

Žebříček nejlepších celovečerních filmů roku 2011 dle ČSFD.cz se v budoucnu bude měnit - obsahuje totiž filmy, které se teprve chystají do naší distribuce a budou časem hodnoceny více diváky, což… (více)

Reklama

Reklama