V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

DansteR

"I want you to fight for me! That's all I ever wanted! "...Mí oblíbení roboti opět v akci. Jak herci tak roboti předvádí místy takřka dokonalé výkony. Akce a veškeré efekty působí na diváka pouze pozitivně a drsného závěrečného dramatu člověk nemůže odtrhnout oči. 75% ()

bonovox

Príjemný oddychový film, ak by mal môj syn už okolo 10 rokov (má len 2 mesiace), neváhal by som a išiel by som s ním práve na takýto druh snímku... veľmi príjemné... a dúfam, že o cca 10 rokov práve takýto snímok príde do kín. ()

Muso

Neskutočné, ak by som bol decko, tak krochkám blahom. Takto mi nezostáva len nič iné, ako chcieť byť opäť malým.-) A to v skutočnosti nemám rád box a bojové športy muža na muža. Tým sa to vlastne aj vysvetľuje, keďže v tomto filme bojujú hlavne stroje. Veľmi príjemná oddychovka s postrannou dejovou (rodinnou) linkou, ktorá je možno čírou kalkuláciou a okatým apelom na ´správnu´ rodinu, vďaka titulným predstaviteľom, mi však vôbec nevadila a som ochotný im ju aj zhltnúť. Na jednohubku zaslúžené 4*. ()

Procopo

Děj snad natočen po sté mi nakonec vůbec nepřišel, protože to dokázalo vtáhnout do světa robozápasníků. Na tenhle motiv nešlo udělat lepší film....bohužel nedával ani možnost :) 60 %. ()

Georgeton

"Real steel" or "Steel love"? Jedno alebo druhé, proste to bolo jedinečné. A čo že je to klišé, veď predsa niet krajšieho pocitu ako keď syn je pyšný na vlastného otca a môže byť šťastnejší ako to bolo v tomto filme zahrané vďaka zlatému Dakota Goyovi. Nemusí byť najlepší na svete ale najlepší v jeho očiach je väčšia výhra. Tak krásne ako sa rozvíjal vzťah robota Atoma s Maxom takým smerom sa hýbe aj vzťah Charlieho s Maxom. Nenúteným pohybom, kedy réžií záleží na hlavných postavách sa dostávame až k poslednému zápasu, ktorý bol akýmsi zlým víťazstvom ale predsa len sa našlo jedno víťazstvo a to bola láska, láska syna a otca. Jednoznačne veľké prekvapenie pre mňa osobne ()

Sethiel

Tohle je asi nejtupější film, co jsem kdy viděl. Je celkem zábavnej a uvažoval bych mu dát v rámci žánru i vyšší hodnocení, ale pokud jsou scény už tak vymaštěné, že člověk vymýšlí kvalitnější scénář během sledování a stydí se za ty berličky a hovadiny, co tam tvůrci vyrobili, to už je vážně moc. ()

MiniRecenze

S myšlenkou postavit dva roboty proti sobě,se použilo ve snímku Robotjox(1990).A je to tu znovu,akorát v "Ocelové pěsti"jsou roboti v ringu na místo boxerů.Film bych spíše zařadil do rodinné kategorie s mírným nádech sci-fi akční,ale jenom opravdu trochu,poněvadž jedinou akční scénou jsou boxérské zápasy mezi roboty.Film neurází,ale ani neosilní. ()

Brooxen

Velmi příjemná a pohodová podívaná, kdy člověk může vypnout a sledovat děj. Sice se dá dopředu předpovídat, co bude následovat, ale to filmu na kvalitě neubírá. Hugh Jackman zde není tak oslnivý jako v X-Menoj, nicméně i tak podal slušný výkon. Pokud někdo čeká na hromady speciálních efektů, tak si zde na chuť moc nepřijde. Za mě velmi příjemná pohodovka. ()

Lizart

Film mě překvapil. Uznávám, že jsem se možná nechal trošku unést mojí puberťáckou stránkou, ale dávám plný počet :) ()

Richi007

Nevím co napsat, prostě skvělý film. Vadila mi tam snad jen jedna věc, ta nelogičnost v datech robotiky. První zápas robotů v roce 2014 nebo jak to tam bylo a přesto v tomhle roce robotika není nic takového schopného. Chápu, že jde o scifi, ale mohli to posunout víc do budoucnosti to časování historie robotiky. ()

brasek

Jemná sci-fi bez poriadnej atmosféry, bez napätia. Holý jednoduchý príbeh, mierne mi to pripomínalo Over the Top. ()

Kozlowski8

Bývalý boxer Charlie spolu se svojí přítelkyní sestrojuje bojové roboty, se kterými poté objíždí "roboxové" turnaje. Jeho svobodomyslnost a bezstarostnost naruší jedenáctiletý syn, na jehož existenci Charlie již málem zapomněl a o kterého se musí celé léto starat... Vcelku milá rodinná oddychovka, v níž zvířátka nahrazují roboti. Film staví především na výborných projevech Hugha Jackmana a Dakoty Goyo, kterým dobře sekunduje krásná Evangeline Lilly. V příběhu se neustále něco děje a napětí graduje posledním - největším soubojem. Možná jsem se mohl povznést nad nad některé naivní pasáže a ohodnotit čtyřmi hvězdičkami - je to u mne na hraně mezi 3 a 4*. 65 - 75%. ()

Wolftalon

Pokud chcete udělat pro váš film maximum, zaplaťte si Hugh Jackmana, protože ten vám zahraje úplně všechno, včetně táty, kterej je totální douchebag. Úplně jsem si říkal, že být na klukově místě, tak mu upřímně povím něco jako: "Hele tati... Ty seš dobrej zmrd!". Evangeline Lilly jako vcelku nepodstatná hot chick v pohodě. Celkově je to pak upřímný a kouzelný rodinný filmík, který pohladí na srdci i přestože se v podstatě jedná o futuristický remake na Rockyho jedničku. ()

mstychov

Pro me je to teda jedna ze srdcovek! Ten film me nikdy nezklame a mohla bych se na nej divat porad dokola. Bezva hudba, skvele herecke obsazeni a zajimavy pribeh, co vic si prat. Super film s robotama. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky