V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

numan

Toho kamaráda, co mě "Ocelovou pěst" doporučil jako "dobrou sci-fi", bych teď nejradši umlátil utrženou robotí nohou. Je to totiž jen další velmi prostinký sportovní příběh zacílený především na agresivní chlapečky - jen si v něm místo osvaleného hrdiny dávají po hubě dvojnící Transformers. V kině bych tolik hyperkomerční americké rodinné nudy nevydržel a odešel po patnácti minutách, doma jsem u toho aspoň stihnul zmáknout spoustu věcí na PC a vůbec nelituju, že jsem tuhle s*ačku jenom nechal prošumět jako kulisu. Přesto jsem bohužel pochopil, že rodina je nadevše a hned druhou nejkrásnější věcí v životě je přátelství chlapce s robotem. A třetí ten kretén Eminem a podobný popiny, co se během přímo nekonečnejch dvou hodin ozvou. Strkanice plecháčů nebo případně jejich tréning zabírají víc než polovinu stopáže - klidně se můžete jít místo toho vyřvat na monstertrucky a vyjde to nastejno. Pokud teda milujete podobnej druh "zábavy". Nejlepší koment na csfd je od verbala. Nechápu, jak o tomhle idiotském NIC někdo dokáže zvracet víc než stořádkové pseudointelektuálské hleny. Ale jsou lidi, co by dokázali i o ho*ně napsat román a další milióny vymaštěnců, co by potom ty krásy s nadšením četly. Spielberg už je asi opravdu senilní a podepíše se pod každou krávovinu - anebo prostě potřebuje prachy. Doufám, že konečně taky po dlouhý době na něco dobrýho. ()

vlk++

Rodinný film, výborná animace robotů-boxerů, vlastně prakticky perfektní, zhruba od poloviny - tedy po hodině - fanoušci Rockyho zbystří, a to já jsem ;), no a závěr už podle očekávání. Hugh Jackman měl naposilováno a "pihatku" (Evangeline Lilly) jsem si oblíbil už v seriálu Ztraceni. Za mně spokojenost, pomalejší rozjezd, ale 4* finále. ()

VanThomass

Rocky je prostě filmová klasika, která nikdy neomrzí. Ocelová pěst je vlastně film, který jednoznačně "Italského hřebce" kopíruje, ale aby byla originální šel dál a místo sympaťáka Slye tu máme roboty. Možná by se zdálo, že to na úspěch bude málo, ale opak je pravdou. Naopak je to celkem sympatický film s dobrým hereckým obsazením, konečně se prosadila i "Ztracená" Evangeline Lilly, která vypadá a hraje úžasně. Jediné, co mě u verze s dabingem vadilo, byl dabér malého Maxe, měl tak neskutečně upištěný hlas, takže doporučuju originální znění. ()

ragtime

Začalo ta výborne. Roboti sú zobrazení reálne a duša každého chlapca zaplesá. Ku koncu sa ale vo filme hromadí toľko klišé a sladkobolnosti až z toho lepí hubu. S emóciami ale film pracovať vie, nezaškodilo by trochu viac priestoru pre krásnu Kate (pardon Evangeline). Je to taký platonický rodinný film pre mužského diváka. ()

martpolak

Osobně nemám příliš rád boxerské filmy, kvůli tomu, že prohrávající vždy vydrží stovky ran od mnohem silnějšího soupeře, několikrát se zvedne ze země atd., je to stejným jmenovatelem většiny těchto filmů. Zkrátka jakoby šlo o boj dobra a zla, kde musí vyhrát ten slabší, i přes velkou míru nepravděpodobnosti při míře zásahů a zranění, aby to bylo "správné". Nadruhou stranu mívají velice dobrý příběh, což je případ i Ocelové pěsti. Tedy příběh zde nebyl až tak světoborný, ale byl dobře zpracovaný, Max byl sympatický kluk a Charlie pochopitelně také. Očekával jsem však více od nastíněné "umělé inteligence" Atoma, také jsem si dlouho ze začátku myslel, respektive předpokládal, respektive doufal v to, že právě stínování pohybů Charlieho bude to, čím bude Atom výjimečný. Potěšila reklama na X-Box 720, který by v roce 2020 ještě stále měl být aktuálním. ()

Kubikos odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdu robotům. Ale opravdu to nejde! 74%?? Bůh nás ochraňuj! Tak a teď jdu blejt. ()

Diceros

Musím říct, že jsem byl dosti skeptický vůči tomuto filmu a dlouho jsem jej odkládal... Nakonec ale překvapivě dobrý film! Jedná se spíše sice tedy o takový rodinný film, nebo možná spíše film pro menší kluky, ale i tak dostatečně vtáhl a bavil, a to je hlavní. Ano je to předvídatelné, ano je to naivní, ano je tam malej klučina co je vyspělejší, než jeho otec, ale celkově herci jsou sympaťáci a klučina si to prostě dává, undergroudová hudba se k tématu výborně hodí a trénování a boxování robotů si dokážete užít... celkově to prostě nenudí a ty 4* si to zaslouží. ()

Labacan

Ťažko hodnotiť... Na jednej strane vynikajúce triky, filmárska profesionalita, ba až rutina... Ale ten okopírovaný príbeh z Over the Top ma fakt vytočil... Trochu originality a dám im viac... ()

Keys1

Konečne po dlhom čase dobré SCI-FIčko ... Jedna vec by ma ale zaujímala , ako sa tomu faganovi podarilo vytiahnuť z tej rokliny toho robota (neskôr Atóma) ? :) 80% ()

Rewenge

Krásný film, který se zakládá na robotech a jejich soubojích... Ze začátku Jsou to zápasy v "ryngu s býky" a později dosáhnou až na vrcholnou ligu, kterou s takovým úctyhodným robotem vyhrajou... ()

Lucka07

Nestává se mi to často, ale na tento film jsem se nedokázala dodívat až do konce, a šla raději umýt nádobí. Přestože mám ráda sci-fi filmy, tak Ocelová pěst mě naprosto nezaujala a nebavila. Klidně bych to ale doporučila nějakému tatínkovi se synem, ale s tím, že maminku mají raději poslat do cukrárny. ()

arkim

Je pre mňa ťažké urobiť si neutrálny názor na tento sladko tvrdý hollywodsky mainstream. je to ťažké najmä kvôli úžasnému výkonu malej hviezdy Dakota Goyu. ten aj keby si mal odohrať celý film sám, tak to bude dobrý film. dve(kompletne rozlicčné) dejové linie však príbeh paradoxne zjednodušili a výsledok bol zrejmý už po prvých patnástich minútach. ale dívalo sa na to proste dobre. film na taký štvrtkový večer. ()

svist10

200. koment. Sportovní drama říznuté rodinnou limonádou. Výsledkem je čistý průměr. Max není na odstřel, Jackman si odehraje to svoje (se slušivým překladem a dabingem), Evangeline Lilly (o které jsem zkraje měl podezření, že je Kentonova sestra) je matná, ale netahalo mě to za oči, jen jsem jí toho robotického mechanika, nebo co to mělo být moc nevěřil. Mizerný záporák, který je úplně zbytečný a je tam jen proto, aby tam nějaký byl. Boti jsou krásně animovaný, a tentokrát jsem jim věřil i fyziku, skutečně se hýbali tak, jak si já představuji půltunového robota. Ocelová pěst je sice veskrze průměrná, ale za triky a skutečně výborný finální zápas, který dokáže i strhnout, přestože jsem dokázal odhadnout, co se bude dít dál je ta hvězda navíc. ()

Jordanita

Jeden z mála sci – fi filmů, které jsem dokoukala až do konce. Akční film pro maminky, tatínky, babičky i dědečky a především pro děti. Je fajn, že v ringu nestříká krev, jen se mačkají plechy. Super nápad, ale řekla bych škoda, že děj nebyl víc nápaditý, chvílema sentimentální, ale bohužel tam, kde se to zrovna moc nehodilo. Za ztvárnění robotů a efekty, které uchvátily i mě – závislačku na romanticko-kytičkových komediích bych dala pět hvězdiček. ()

fratros

Gradující konec, skvělý herci, hudba a samozřejmě efekty, ale jinak je to jen ultimátní, blbůstková zábava. Chápu že se ti asi líbil ten vztah se synem a že to taky muselo neskutečně trhnout, ale jsou i lepší filmy Hugh. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky