Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

DJ Kritik

Čisto už len film o postave Riddicka. Nevedno prečo a načo, ale inšpirácia Čiernočiernej tmy je viac ako viditeľná. Len tu okrem verného druha, nestojí nič za povšimnutie. ()

Berty00

Pre Riddicka sú odomňa 3 hviezdy až-až keďže film nemal moc dejovú líniu,ani Turbo Diesel nezahral moc dobre Riddicka ale za čo sa oplatí dať 3 hviezdy je najmä sledovať to v 1080p alebo 3D pretože musím uznať že film má naozaj parádnuu vizualizáciu...Ale byť po mojom,tak trojku rozhodne nespravím.....Podľa mňa bola jedine dobrá zahratá rola pánom Jordi Mollà ()

Lyriq

Nakonec tomu musím tu čtvrtou přidat a uvažovat i o pátý. Šablona prvního dílu nahňácaná po okraj macho stylem, který si Ridick začal pěstovat v druhém díle, zatímto se jeho ruka změnila na váhu a špička nohy na tachometr. Ale funguje to, tak co by? :) ()

tavvva

Pohyb příšer na dnešní dobu příliš umělý a klišovitý ... "přestřelka" se zvířaty příliš chaotická ... zvraty příliš zvrácené ... za to -1 hvězda. Starbuck byla drsná jako vždy, Riddick svou pověst taky obhájil. Atmosféra filmu mi seděla, stejně jako u Pitch Black. ()

Tominni

Tak tolik let už uběhlo od Černočerné tmy, která mě tak mile překvapila. Riddick resp. David Twohy se k ní vrací, i když je potřeba si přiznat, že za ní stale zaostává. Riddick se ocitá znovu na drsné planetě, kde ho čeká boj o přežití. První půlka, resp.možná jenom první třetina, je opravdu super. Boj s příšerkami, ochočení psa.......vše probíhá velmi dobře, jakmile začne trochu víc dialogů, je to už slabší, konec samozřejmě moc nepřekvapí. Ale i tak se jedná o celkem zdařilé sci-fi. ()

Stejšn

Nenadchne neurazí. V podstatě tu ale není nic, co bych neviděl v nějaké podobě jinde, nic zapamatováníhodného. ()

Pitryx

Tak asi jednoznačně nej film s postavou Riddicka. Na začátku chvilku drhne vykecáváním (pouze v delší verzi), ale pak to už jede jak na drátkách. Efektů sdostatek, přibyl i nějaký nápad. Začínají mi lézt na nervy ty filmové verze. Ti co měli kratší přišli o Riddickovu pomstu. Za chvíli se bude verzí dělat deset a vy abyste sháněli každou zvlášť. Už neví jak z lidí vymámit prachy navíc. Ale jinak je to super film. ()

helrohir

Pokračovanie Riddicka by sa dalo svojím spôsobom považovať za krok späť. Komornejším poňatím príbehu a atmosférou sa totižto približuje skôr "Pitch Black" než veľkolepejšej a epickej "Kronike temna". Niektorým fanúšikom sa tento krok možno nepozdáva, ale podľa mňa to bol od tvorcov prezieravý a rozumný krok. Trocha na škodu je, že sa Twohy viac nepohral so scenárom. Časť deja je totiž akýmsi klonom "Pitch Black" (skupinka ľudí snažiaca sa prežiť na cudzej planéte plnej agresívnych beštií). Taktiež dejová linka s lovcami odmien nefunguje akoby mala a v niektorých momentoch mi príde len ako výplň stopáže. Napriek tomu však film dokáže zabaviť. Úvodná tretina boduje najmä vďaka atmosfére neznáma a boja o prežitie, a záver prinesie hlavne primerane krvavé akčné hody. Vin Diesel je v tejto hereckej polohe veľmi charizmatický a cool a mne nezostáva iné, než označiť tento film za zábavné akčné sci-fi. 70%. ()

PlysovyMacko

Riddick spraví zo seba návnadu, aby sa dostal z nehostinnej planéty. Po tom čo priletia lovci odmien, hra na mačku a myš môže začať... Riddick je ten typ, ktory vám povie akým spôsobom vás zabije, môžte ho zobrať za slovo. Jedna časť filmu je vyvražďovačka a druhá boj proti vodným škorpioním príšerám. Vin je mega cool drsňák a jeho postava je dost zaujímavá na to, aby mala lepší príbeh. Mňa to baví, za mňa super zábava. ()

m.xFuck

Tož jsem na něm bl v kině. Po rozmáchle nefunkčním necromongerském eposu jsme se vrátili zase na začátek. Je to poměrně minimalistické, první půlhodina zbytečně rozvleklá. Místy to ignoruje fyziku, místy logiku a některé scénaristické kixy jsou zbytečné. Nicméně celkový dojem je celkem dobrý. Dal bych tomu tak 70%. Příště by to chtělo místo zbytečných digi efektů lepší scénář, ale to byl problém i dvojky… ()

rasto87

Tak takéto zmiešané pocity z filmu som už teda dlho nemal. Nie kvôli tomu, že som bol z toho v čavese od úžasu ale skôr naopak som bol v rozpakoch čo si o tom myslieť. Riddick bol u mňa jedným z najočakávanejších filmov roka a už len trailer mi nasvedčoval tomu, že to môže byť ozaj skvelá jazda. Riddick sa nám približoval viac k prvej časti ako k tej druhej čo mi ozaj lichotilo, pretože Čierno čierna tma bola fenomenálna. Vin Diesel si svoju hereckú úlohu splní vždy dobre a film veru nepokazí, ale dej už bol trošku o ničom inom. Na Riddickovej postave sa mi najviac páčil jeho fest dobrý sarkazmus. Ako vravím odchádzal som z kina so všelijakými pocitmi. Môj predošlý komentár bol naozaj so zmiešanými pocitmi, ale riddicka som pozeral doma znova a znova a aj preto som musel zmeniť svoje hodnotenie, pretože ten film má naozaj niečo do seba. Jednú vec však musím vytknúť a to, že koniec mohli omnoho viac natiahnuť a spravižťporiadny survival. ()

IZFNP

Riddick je o málo lepší než jednička, kterou si, popravdě, zas tak nepamatuji. Má to celkem spád, je tam hezký štěně, ženská, která rozdává rány, jak kdyby za to byla placená, a pár úchylů. Takže se jedná o regulérní záležitost - akce, troška vtipu, působivě vrčící Diesel, postačující triky a vraždená planeta. Nevím, v těchhle restartech, které jsou v podstatě jen to samé jen v novějším hábu, nevidím smysl, na druhou stranu musím uznat, že v novém všechno vypadá líp. Jen scenář bývá odfláknutější. Ale bavilo mě to, o tom žádná. ()

Mr.Keli

Tohle není ta černočerná tma, kterou jsem viděl na VHS, ale počkat, ono to vlastně je černočerná tma roku 2013. Celá atmosféra jde do pryč, když dorazí první lidé a Riddick se chtě nechtě musí dělit o stopáž s bezvýznamnými herci. A přitom šlo krásně vidět, že Riddick si vystačí i na planetě sám. Digitální efekty na motorkách radši hodnotit nebudu. Zklamání. 40% ()

pitrpi

Na Riddicka jsem se těšil celé léto a pro mě to rozhodně nebylo marné čekání. Vrácení se k prvnímu filmu bylo dobrým krokem, určitě se film podařil mnohem lépe, než Kronika temna. Ale to co mě bavilo v Černočerné tmě, se mi tady nedostávalo. Začátek byl poměrně dlouhý a pomalu nic neříkající, ale výchova štěněte v podání Vina Diesela mě velice bavila. Další věc, která se mi líbila (oproti dvojce která se podle mě brala, až přiliž vážně) byla odlehčenost. Docela jsem se nasmál a to se mi při sledování Kroniky temna nestalo, to hodnotím jako velké plus. Akční scény – super, nejlepší ta s mačetou (i když ta moc akční nebyla). Jinak pro mě NEJLEPŠÍ film léta, ale možná je to tím, že jsem na Riddicka ulítlej :). ()

mata77

Je to typicky riddickovské a určite riddickovejšie, ako dvojka. Zhruba prvá polovica filmu ma celkom bavila. Neohúrilo ma to tak, ako jednotka, ani som nebola tak vydesená, ale určité napätie tu bolo. Ako sa ale film prehupol do druhej polovice, pribúdali chvíle, keď som sa nudila a premýšľala, kedy to už skončí. Tuctové humorné hláškovanie nebolo tak premyslené, ako Riddickov skvelý sarkazmus v jednotke, predvídateľná akcia a postavy, nakoniec finále ako veľké sklamanie. Čo sa dalo čakať s tak slabým scenárom? ()

Azrael

Čekal jsem víc…Nemilé zklamání které působí jako nepovedený remake prvního dílu.Doufal jsem v lepší 1 s prvky 2 ale bohužel u třetího Riddicka jsem se nudil.Začátek byl zvláštní a celkem jsem se v něm ztrácel ALE byla tam akce, napětí prostě to šlapalo ovšem jakmile Riddick přivolal žoldáky začala zběsilá nuda kterou nezachrání ani fakt že vizuálně je to na špičkové úrovni.S dostavením žoldáků se dostaví ona nuda v které postavy během chvíle přečtete a je vám jasné jak se budou v dané chvíli chovat navíc chodí jen sem a tam.Na Riddickovy se taky podepsalo to že kromě začátku a konce je film bez akce ne že bych ji potřeboval ale aby tam bylo kolem 4 scén kde není ukázané jak Riddick zpacifikoval své nepřátelé ale vidíte jak v jedné scéně jsou dva a pak střih a je tam jeden(teď se to nezdá tak hrozné ale když během 40 minut kromě obyčejných dialogů a nudných postav je jen tato ‘‘akce‘‘ tak se hold člověk nudí).Tak že 3 Riddick skončil někde na půl cesty není to ani špatný film ale ani dobrý(vzhledem k 1 a 2).Ovšem už jen kvůli tomu vizuálu,scéně s mačetou a občasným dobrým hláškám by to měl každý shlédnout.3*=60% ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)