Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Raziel_cz

Riddickovi je očividně souzeno být s každým pokračováním už jenom horší. Jednička je suprové scifko, dvojka snesitelná space opera, ale co si mám myslet o tomhle, fakt netuším. Přestože je scénář okopírovaný z Černočerné tmy, podařilo se ho Twohymu domrvit do fáze roztahané nudy, směšně recyklující nápady, jež byly v předchozích filmech cool, navrch zabalené do CGI na úrovni televizních projektů stanice Syfy. Vím, že triky režisér nikdy moc neřešil, ale proboha, film vznikl v roce 2013 a třeba šestnáct (vlastně už sedmnáct let) staré Hvězdné pěchotě se nezvládá ani přiblížit. Spousta záběrů je navíc úplně zbytečná (Riddick protahující ruku okýnkem ke skloněné Dahlové, wtf?!) a naznačené motivy z devadesáti procent zůstanou nerozvedeny. No a o takovém IQ žoldáků nebo něčem, čemu se obvykle říká logika, snad ani nemá cenu se bavit. Plus Karl Urban dostal prostor cca čtyř minut, absolutně nevytěžená Katee Sackhoff ukáže jenom půlku kozy, Nolan Gerard Funk (Luna) nevím, proč tu vůbec je a jak se sakra takový tard byl schopný vloudit mezi žoldnéře. Jedno z mála pozitiv vidím v tom, že Vin Diesel pro roli zhubl a už nevypadá jako postižený tlusťoch z Rychle a zběsile 5. Richard B. Riddick sám o sobě ovšem vyměkl a ztratil charakter i styl. Možná nám tímhle pokusem o rádoby zábavný akční snímek chtělo duo tvůrců připomenout kořeny hlavního hrdiny před čtvrtým zářezem, jemuž se dost možná za pár let nevyhneme (alespoň co naznačuje... nenaznačuje, řve divákovi do obličeje otevřený konec). Jenže: a) jsem si mohl raději pustit Černočernou tmu, b) nevím, zdali po téhle věci o nějakou čtvrtou část stojím. ()

GOREGASM

David Twohy a skromný rozpočet si mají evidentně co říct. Třetí Riddick plnohodnotně využívá doby a za štíhlých 38 melounů předvádí solidní monstrfest, kterému nezpochybnitelně vévodí Dieselův growling a ultradrsná image jeho postavy. Ostrý start, během kterého se Riddick seznámí s místním ekosystémem je asi nejlepší částí snímku, nicméně i zbytek si udržují solidní nadstandard. Diesela doplnil ostřílený a pestře zamíchaný mančaft, o čemž svědčí drsná žoldák, Katee Sackhoff (Battlestar Galactica, so say we all) i úlisný podrazák, Jordi Molla (způsob, jakým ho Riddick pošle do věčných lovišť je C.O.O.L.). Jen Dave Bautista nepřekročí stín pseudodrsně hláškujícího opičáka. Nápad se psím společníkem je funkční a zábavný, interakce mezi žoldáky místy nudná, finále uspěchané a jako jediný úsek filmu je cítit videoherní bezkrevností. Twohy je přesto na správné cestě a pokud zapracuje na výše zmíněných věcech a obdaří Riddickovo chování ve větší míře logikou a rozumem, nebudu váhat nad max hodnocením, protože Riddick je už teď ikona, která by si pětihvězdu zasloužila. 70% ()

BOURQUE

Futuristické, obsahujúce nemalé množstvo nechutných príšer. V. Diesel je opäť „cool“, ale ani vedľajšie postavy sa nedajú zahanbiť (J. Molla, K. Sackhoff a K. Urban). Celkovo je to nenáročný sci-fi akčňák na piatkový alebo sobotný večer. PS: Najlepšou postavou však bol „pes“. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

strikeman

Po mizerné dvojce návrat ke kořenům, jen škoda toho ze strany Riddicka pateticky ukecaného konce a vůbec - všechny ty dialogy, to snad muselo psát patnáctileté dítě... 60% za atmosféru, vizuál a hezkého pejska:-) ()

hEROic

smrdi to po B-cku, vsechny hlavni postavy jsou krute prvoplanovy, ale Riddick je proste cool... mohlo se ubrat trosku na tech namistrovanejch kecech a pridat trochu vtipu, ale co... nebyla to kdovi jaka zabava, ale nenudil jsem se... necelych 65% ()

hororwatch

Tak jo. Černočerná tma byla sice táhlejší, ale měla hutnou atmosféru a i přes nepříliš propracovanou zápletku z ní vymáčkla maximum. Všechny postavy měly něco do sebe, potvory vypadaly originálně a celkově film byl napínavý,záživný a hlavně zábavný. U dvojky sice na hutnou atmosféru, zajímavé postavy nedošlo. Zato to ale byl nášup akce a ridick zářil. zde se potvrdil jako suverén nejen vtipu, ale i chladnokrevného kalkulu a mistr bojového pohybu.Takový film sice nemá moc šancí na úspěch zakončit nějak kloudně, zato ale hlavní účel pobavit splnil dokonale. Trojka se tváří stejně vážně jako jednička a snaží se po příletu žoldáku zahrnout i nějakou tu akci, ale tento mix dvou předchozích dílů se jí nevyplácí a nevyniká ani jeden ze dvou faktorů.Spíše se přiklání celkovým tempem k jedničce, ale na to je to příliš strohé a zápletka příliš jednoduchá. Postavy nezajímavé, obludy na planetě spíš vypadají na Afriku po výbuchu atomové bomby a Ridick sám je napsán tak rozpačitě, že když to spojíme s koncem, který mě zklamal tak je z něj zestárlý moralista, který sice pořád má chladnokrevný kalkul, zato už mu moc nejde ta krvavá kolonáda a tak víc spoléhá na štěstí. Jak to taky mohlo dopadnout na pusté planetě s pouhou žoldáckou kůlnou, ve které se dvě tlupy opevní a čekají bůhví na co. Zkrátka, chyběla mi tam nějaká kulervoucí akce nebo pořádná zápletka mezi žoldáky. Ale i přesto všechno, nen to zdaleka to nejhorší co jsem viděl. Z žánru je to průměr a ze série v porovnání podprůměr, ale i přesto to šarm Vina Diesela dokázal utáhnout natolik, že jsem se nenudil. Takže čisté 3* ()

Ben Nevis

Škoda sci-fi kulis a digitálních efektů pro souboj superhero vs. banda žoldáků, kde dopředu víme, komu to půjde podle plánu. Nízkorozpočtovka by udělala stejnou službu. Když už do toho filmu vrazili tolik peněz, mohli přijít se zajímavějším scénářem. Ovládat Riddicka v počítačové hře by mě možná bavilo, ale jenom se koukat, byla nuda. ()

Ombak▼Penari

Dobrý, ale fakt mě už vadilo, jak strašnej machr ten Riddick je. Ten je tak skvělej, že by zastřelil dikobraza bublifukem. A někdy je to jeho samolibé machrování a hláškování až otravné. Scenáristicky to taky není žádná extraprda, ale kecal bych, kdybych řekl, že jsem se u toho nebavil a film si neužil, tenhle žánr prostě žeru. Potěšila Starbuck ve vedlejší roli, tyhle drsný holky jí fakt jdou. ()

helloween93

Vcelku solidní pokračování Riddicka. Hodně se mi líbila první třetina, kde se Riddick snaží přežít na nehostinné planetě, kterou obývají psovité šelmy a velcí vodní plazi. Po příletu žoldáků se z toho stane akčňák, značně podobný Černočerné tmě, jen ta atmosféra jedničky tu chybí. 3* ()

Wallis3

I když to tu už bylo v Černočerné tmě, zatimco Kronika Temna postavila Riddicka do čela nejstrašnější armády, aby o ni vzápětí došel, tak pořád to má šmrnc. Škoda ale, že se příběh o tomto "antihrdinovi" nedokáže jaksi pohnout z místa. ()

Rockerman

Efektní, ale mimořádně tupá záležitost. Zato jsem si užil hodně humoru. Největší sranda byla se Santanou, také chlapácká (nebo chlapská?) blondýna mě bavila, no a tam kde je Vin Diesel je vždycky veselo. Bylo by to všechno fajn, jen kdyby to byl němý film, protože dialogy byly naprosto příšerné! Dal bych dvě, ale za milá zvířátka a hezkou scénu se Santanovou hlavou jednu hvězdu přidávám. ()

Eduardo

Totálne zbytočný film. V podstate mierne pozmenený Pitch Black, len tento krát s prehnane digitálnym vizuálom a absenciou akýchkoľvek zaujímavejších vedľajších postáv. Ale na druhú stranu prekvapila kopa naozaj podarených hlášok a raz za čas aj krvavosť. Také ja rád. 50% ()

Dimo

Po maličko rozpačitém ťuťu ňuňu rozjezdu nastoupí pravá testosteronová akce, která naštěstí nespoléhá jen na Riddicka, ale skvěle, co se hlášek týče, stojí na vícero aktérech. Bavil jsem se, po opravdu trapné dvojce se jedná o vynikající pokračování, byť tak trochu vykrádající sebe sama, stojící na pevných akčních základech, bez zbytečných kudrlinek čímž mám na mysli rychlý závěr bez dlouhých keců a do očí bijících otevřených konců, jako u jiných filmů. ()

darkreider

Shakespeara tu nikto nečaká, ale powerslide cez močiar so šteňaťom v náručí je teda chlapácke asi ako to jeho mrzuté bručanie, keď mu nechce dať golfovú loptičku. Fakt, že po pol hodine extrémne nudného zbrojenia na močiarnu príšeru to proste len presviští, iba potvrdzuje lobotómiu scenáristu. Ale šľak to traf, nablblé to môže byť na kvadrát, hlavne nech to má napumpovanú akciu a ultra drsné hemzy. A ono to po hodine príde, pištoľníci sú postupne porcovaný a nejaké to zenové múdro padne, ale po nejakých 15tich minútach to v najlepšom utnú, aby sme videli závod, ktorým by dnes pohrdol aj Flash Gordon a grand finále, o ktorom mi je trápne hovoriť. Dvakrát spokojný nie som. ()

Eilean Donan

Čakám na to veky a keď to príde, tak som vyvedená z konceptu. Scenár mi dal na frak, aj keď vizuál bol viac ako uchádzajúci, to teda hej. No a prvá polovica bola bez debaty kvalitnejšia. "Najlepšia" skúsenosť z kina nastala vtedy, keď sa celá sála smiala na scéne, ktorá vlastne vtipná nebola. Nuž, asi potrebujem komorný re-watch, že či sa to nejako nespraví. ()

Larezistance

Slabší odvar Černočerné tmy. Vizuál na stejné úrovni, ale Riddick nám poněkud změkl a atmosféra se taky srovnávat nedá. I tak jde o slušnou zábavu která neurazí. ()

Killingjoke

Dvě hodiny ve společnosti třetího Riddicka pro mne znamenaly jedny z nejhůř využitých hodin v tomto roce. Ano, taková je to debilita! Musím podotknout, že bytostně nesnáším toho antihereckého sráče Vina Diesela a tak jsem k filmu už předem přistupoval s velkým despektem. Jenže všechno je trošku jinak. Nakonec je Diesel jedinou součástí filmu, která mne tentokrát neotravovala a naprosto kvalitami převýšila vše zbylé. Riddick je totiž ultra kokotina plná prázdnoty (ne zamýšlené temnoty), tupých dialogu a velmi mizerných herců. Scénář zkopírovaný z nějaké sci-fi osmdesátky je šíleně nudný a celý film k uzoufání natahovaný. Strašně moc mne iritovala postava a vůbec „herečka“ Katee Sackhoff, kterou jsem doteď neznal (debilitami typu Battlestar Galactica jsem naštěstí naprosto nepolíbený). Až směšně drsná, nesympatická respektive škaredá ženská, stavějící do latě všechny chlapy okolo a představující pro ně objekt sexuální touhy. Jako vážně? Mě se zdá opravdu ošklivá a má víc mužské než ženské rysy. Brrrr… Sečteno a podtrženo, třetí Riddick nijak kvalitativně nevybočuje z průměru série, v rámci sci-fi žánru je to však hodně těžký podprůměr, ostatně stejně jako předchozí díly. Jediným kladem, který tak musím filmu přičíst je to, že mne Vin Diesel poprvé od „Dokažte mi vinu“ přesvědčil, že i mezi slaboduchými herci může být jednooký králem… ()

bararich8

Solidní béčko zůstalo solidním béčkem, nic víc. Kdo něco takového čekal, bude celkem spokojen i když za nejlepší díl série se to určitě považovat nedá. 3* ()

ortoncz

Béčkové zpracování a drsnost Vina Deisela to je charakteristika tohoto filmu. Začátek je klasicky seznamovací (ukazuje drsnost planety), žoldáci nejsou špatný, ale je až moc vidět, že tam jsou spíše na porážku. Občas se tam dějou cool věci (kopnutí do mačety rozpůlení hlavy v pul), ale jinak takové hmmmmm... Naštěstí to zachraňuje posledních 20 minut a zběsilé zabíjení opičích škorpionů. Slušné scifi 70% ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)