Jen nějakej chlap (S08E04) (epizoda)

Some Guy

Len nejaký chlap

Horor / Thriller / Drama

USA, 2017, 42 min

Dan Liu

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Duane Manwiller

Ryan DeGard

"I am ready to become what I must. To will myself into what I must be. I was a zookeeper. I was meek. Those weekend matinees, those nights. And then, at work, a 500-pound tiger needed my help. And as she bled I did not just leap into her enclosure. I was not seized by any deep-seated instinct. They were only a few seconds that passed but I deliberated. I thought about doing it, weighing the risk of approaching such a beast. And I thought about not doing it. I stood there, considering who I'd be in either iteration. And I decided I wanted to be the one who leapt. So, many years later Benjamin was the one who told me what I already knew, but couldn't hear "If you're asked to be the hero be the hero." I'm now ready. Finally. I've deliberated. I've made the decision on who I will be."(6.7.2018)

Opět nevím kde začít. Je zde znát mírný vzestup kvality, ale pořád si nemůžu pomoct s tím odfláklým scénářem a režií. Někdy je scénář fakt dobrý a vcelku překvapí (začátek epizody), někdy je ale doopravdy stupidní. Scénář by měl být více realistický a hlavně logický a inteligentní - což zde neplatí. Doopravdy, na TWD bylo skvělé, že seriál především vyprávěl o postavách a jejich osudech, zatímco tato série je v prvé řadě o bezmyšlenkovité akci a střílení, a obojí je provedené pěkně stupidně. Doopravdy mi chybí ta komornost a pouhé drama s kapkou napínavosti... vítám akci, ale jen kvalitní a dobře provedenou. Chtělo by to něco ve stylu atmosféry Last Of Us - což znamená jen a jen příběh, nic více, jenže to se nikdy samozřejmě u TWD nestane. Franku Darabonte, prosím tě!!! Vrať se! ... Bohužel, tenhle filmařský mág se už také nikdy nenavrátí... Jo, i přes ty nesrovnalosti a i přes to, jak tuhle skvělou show zprznili, jsem se skvěle bavil. Jo, jediným z mála pozitiv na 8. sérii je to, že vůbec nenudí. Už na TWD koukám jen ze zvyku, zvědavosti a principu. Hlavně pak z všeobecného seriálového přehledu...(13.11.2017)

• ALIENka_

Už jsem dávno přestala doufat ve zvýšení kvality a zábavnosti osmý série, ale tak nějak jsem si říkala, že přeci horší už to bejt nemůže.. může, a taky je. Jestli jsem předtím mluvila o nějakým dílu, kterej jsem nazvala nejotravnější z The Walking Dead, tak beru zpět a předávám tuto úžasnou hodnost tomuhle skvostu. Celej díl věnovanej postavě, která mi už od svýho prvního zjevení pije krev. Ale pořád se to tak nějak dalo přežít a po minulým dílu jsem nepatrně doufala i ve smrt týhle postavy. Ano tenhle díl je věnovanej našemu milýmu černýmu královi a jeho cgi tygřici (no aspoň ta nakonec umřela, takže si nebudem muset vykapávat oči z toho strašnýho cgi). Z Carol se snad stal ninja, nebo mi někdo vysvětlete jak se do prdele dostala do tý základny, to má Negan až takhle blbý strážný?! Pravděpodobně ano, protože po tom co zabije asi 6 z jeho lidí, zbylí vojáci prohlásí něco ve smyslu "Serte na ní, však nám jenom zabila lidi a pravděpodobně zabije i nás, ale radši vezměte ty krabice kulometů." Ezekiela příhodně zachrání tak padesátkrát před smrtí tím nejvíc klišé způsobem typu "z ničeho nic se odnikud objeví jeho kámoš a zachrání mu život". K dalším věcem jako motivační proslovy a citáty, přestřelky jak z béčkovejch filmů, "nechte mě tady chcípnout a běžte sami", "nemůžem tě tady nechat" apod. se nemá smysl vyjadřovat.(12.1.2019)

To že zombíci robia v seriáli The Walking Dead dávno iba krovie čoraz viac charizmu strácajúcim ľudským postavám je mi jasné, napriek tomu ma však skutočnosť, že sa v prvých troch dieloch ôsmej série opäť vyskytovali iba sporadicky zamrzela. V závere štvrtej epizódy sa po nekonečných prestrelkách a vojenských manévroch, ktoré dominovali v predošlých troch dieloch predsa len opäť dostali k slovu a seriál tak aspoň na chvíľu nadobudol svoje dávno stratené hororové kontúry.(9.4.2018)

Spoilery! A cenu za nejdebilnější a nejotravnější postavu série získává negr s dredy. Jako odměnu mu věnujeme celý díl. Na diváky sereme, ať u toho třeba chcípnout nudou. Ezekiel v průběhu času vykrystalizoval v ultimátní píču. Neskutečně mi rve uši to jeho neustálé opakování úžasných mouder a motivačních sraček, které zřejmě čerpá z Facebooku. Je v tomto ohledu dokonce otravnější než facebook, tam se to totiž dá velmi účinně blokovat. Strašně jsem doufal, že v tomto dílu konečně chcípne. Bohužel dle očekávání opakovaně za 5 minut dvanáct utekl hrobníkovi z lopaty. Děj se tedy opět nehnul z místa. Tvůrci mě okradli o dalších 40 minut bytí, abych sledoval jak zdechne zcela nepodstatný digitální tygr. Alespoň, že té akce neubývá. Ačkoli začíná býti poněkud otravné, jak již 4. díl v řadě sleduji střelbu slepými náboji do vzduchu. Slabé tři kusy.(14.11.2017)