Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

LukeUp

Vtipný a celkem zábavný pestrobarevný animák, který pobavil. Chvílema si člověk přišel, jak kdyby byl skutečně součástí karnevalu. ()

tomeek

Co do technického zpracování, Blue Sky solidně zatápí Sony Animation (na Pixar chybí snad už jenom ty náměty). Hned ze začátku mě rozhodila písnička a obával jsem se každé další, ale nakonec si mě Rio získalo... létá se tam :)) Výborný Will.i.am, velice přesvědčivé zobrazení brazilských slumů, skvělé trio zlodějíčků a barvičky, jak všecky fixky světa. Je tam sice znát cílení na mladšího diváka, ale beru to. Sice tam ten latino feeling fungoval jenom chvilku, ale i tak jsem jim to zase sežral i s navijákem! Nakonec tedy pálím čtyřma. ()

Radiq

Viděl jsem jenom tak, když jsem u toho pracoval... a vubec to ani nechcu vidět regulérně... byla by to pěkná nuda a sračka... ()

Copacabana

Samba! Oceňujem ornitologické vtípky, ktoré mi pripomínali konkrétnych ľudí z fachu , čo som sa teda dosť nasmiala. Vybrané pekné prostredie ,do ktorého sú umiestnené sympatické charaktery, (ten veľký zlý papoušek čistý mafián, a opičí gang mi trochu pripomínal gang tučniakov z Madagaskaru, akurát že iný živočíšny druh :) Nevýhodu vidím v tom, že sa dá ľahko prekúknuť, čo sa z toho vykľuje, čiže asi nie pre náročného diváka, no ako oddychovka dobré a pre deti určite. ()

filmmovier

Tak Rio mě vážně překvapilo. Ohromně zábavný film, jeden z nejlepších animáků loňského roku. Film oplývá krásnou animací, super skvělými vtipy u kterých jsem se až válel na zemi, krásně nakreslené město a atmosféru karnevalů, která je velmi povedená. Geniální byly i postavy, hlavně hláškující buldok, kanárek a ten tlustej papouch a tukan. U písní a tanečních scén jsem se také baječně bavil. Od tohoto filmu jsem opravdu čekal méně. Ale naprosto mě rozveselil a dostal do ještě lepší nálady. A navíc by to ve 3D bylo nejspíš ještě o něco lepší. Jeden z nejlepších animáků vůbec. Suprové. 100%. ()

chelseaman22 odpad!

Všechny citlivé duše si z toho stříkly kalhot, zatímco já bláhově vstával krátce po páté, abych většinu filmu prožil střídáním spánku a bděním! A věru pokaždé, když se můj zrak alespoň na chvíli soustředil ten báječný animák, tak jsem byl nucen sledovat festival patetických absurdit útočící na srdce dětem školkou povinných. Proto není divu, že jsem se na nějakou dobu opět ponořil do světa snění, abych pak viděl ptáka, jak se vážně naučil létat a viděl ptactvo, které se svými ústy (ano, ústy!) laská! Suma sumárum: Lepší je ponořit se do problematiky karuselových odvodů, nežli pozerat se na americké kreslené chujovny! odpad! Celosvětový výdělek k 21. 6. 2014: $484,635,760, což je 5,38 násobek budgetu a zároveň 128. nejvýdělečnější snímek historie ()

T-enter

Prázdný a předvídatelný děj. Zlá hudba v rytmu komerčních RnB sra*ek. Nezajímavé, bezcharakterní postavy. Otřepaný humor a hromada vykradených scén z jiných animáků. Mám rád Dobu Ledovou, takže budu dělat, že jsem tento film neviděl. ()

ivan_drago

Infantilně-debilně-přebarevně laděný snímek apriory určený snad jedině dětem, který mě nezaujal ale ani jedním barevným ptákem... Příběh vyprávený naprosto bez vtipu a jakékoli invence, postavený na nezábavně situačních vtipech u kterých víte jak dopadnou ještě dříve než začnou... Ani hudebně estrádní čísla to nezachrání... Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Haretix

Velmi dobře natočený animák, u kterého se dá dobře odreagovat. Nejvíce mě zaujala barevnost filmu a také jednoduchý příběh, který byl neustále nečím doplňován. Jediný mínus bych tady asi viděl 3D, které je fakt špatné a v kině když vidíte psa jak slintá a to vše ve 3D je odpudivé a nehodí se tady ten formát. Mimo to, ale jinak vše klape jak má. Dobře bylo vybráno i obsazení, zejména Anne Hathaway a její zpěv. ()

ecceHOMMO

Čakal som více...o hodně více.....Nie, že by to nemalo svoje rozprávkové detské čaro, ale...."Karneval sa nekonal. Rio bol len akýsi maškarný ples (na jeden večer)." **/*** ()

Mrkvič

Viděl jsem půlhodinové vysvětlování děje, kdy jsem se jednou trochu usmál a lehce ocenil jeden song. Potom tam začala každá postava vřískat a furt někdo někam utíkal a občas zahrála další písnička (ač se mi zdálo, že zase ta samá, jen v jiném podání). Dalších 45 minut občasného usínání jsem vždy zaznamenal, že zase někdo někam s řevem utíká. Prostě film pro nejmenší a ty, kterým stačí veselá písnička a barevné hopsání barviček. ()

Yesqward

Príjemná animovaná komédia, dosť vtipná. Uspokojila ma, síce nie na 100%, ale uspokojila :). Dá sa pri tom oddýchnuť a zasmiať, dávam 85%. ()

JimmyII

Velmi průměrný animák, který ale díky krásné animaci, barevnosti a hudbě neurazí. Pro děti určitě super zážitek, ale dopělí hned zapomenou. ()

Lachtaan

Roztomilý, správně smutný animák, ke kterému se mi budou vždy pojit pravidelné srpnové promítačky u našich sousedů. Blua jsem si jako malý opravdu zamiloval, nikdy jsem ale neměl velkou potřebu zhlédnout i stejně průměrně vypadající druhý díl. ()

venison

Animáky miluju, takže moje hodnocení bude asi hodně ovlivněné směrem nahoru :-) Takže.. Příběh je ploše postavený, ale sem tam se jim povede i nějaký ten vtípek :-) Ne, že bych se řezala celou dobu, ale zase nemůžu říct, že bych se nezasmála.. Papoušci měli super výraz (ta mimika u nemimického zviřátka :-D) a všechno jsi jim věřil, malý ptáčci byli roztomilý.. Klobouk dolů nad vymodelovaným Riem, které je fakt věrohodným modelem.. Ještě větší poklona nad stvořením karnevalového průvodu. Na to jsem fakt zírala.. Mínus u mě mají předubované písničky do češtiny (byla jsem na 3D promítání v Palace Cinemas), ale to se dá taky pochopit hlavně kvůli dětem.. No, Ice Age to nebylo, ale proč ne? ()

anli

Tým"Doby ledové"přesedlal tentokrát na papoušky a v jejich duchu se nese i temhle film.Roztomilá rodinná podívaná je skvěle vizuálně zpracovaná,vtipná(pro děti velmi vtipná) s poměrně jednoduchým příběhem o papouškovi,co neumí létat a je poslední svého druhu.Takže musí získat srdce své papouščí královny.Vypravíme se s ním do Ria,které je opravdu úchvatně zachycené(včetně karnevalu) a samozřejmě tam čeká spousta nástrah(papoušek Kakadů jako padouch je opravdu super nápad)včetně pašeráků(papoušků samozřejmě).Příběh je obdařený spoustou postav-většinou zvířecích,ale jsou tu i lidští hrdinové.Celé je to velmi příjemně režírované,má to spád i vtip a většina diváků bude modroopeřenci držet palce během celého filmu.Myslím,že tady ani nevadí,že je děj jednoduchý a neoplývá žádnými zvláštními nápady.Rodinná podívaná má hlavně zabavit(pokud možno celou rodinu)a to se tady skutečně daří(stejně jako u "Doby ledové").Jako milovník papoušků dávám brazilských 75% a jdu se učit létat.P.S.3D jsem si tady opravdu užil a to mohutně! ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky