La Vida Loca

Španělsko / Mexiko / Francie, 2008, 90 min

Říká se jim Maras. Tyto gangy, vybudované po vzoru gangů z Los Angeles, šíří hrůzu a teror v celé Střední Americe. Obraz všedního života členů nevidetelné armády na předměstí San Salvadoru. Nová světová pohroma, která slepým násilím ničí demokratické principy a odsuzuje na smrt mladou generaci zbavenou jakékoliv naděje na budoucnost. (Festival francouzského filmu)

baronGrga

Nemohu než doporučit, dokumentární film o Mara Salvatrucha a Mara 18 v San Salvadoru. Autor La Vida Loca, Christian Poveda, byl v r. 2009 zastřelen nejspíše některým z členů gangu. Dokument o mladých gangsterech ze San Salvadoru natočil rovněž režisér Ricardo Pollack v r. 2004 (Gangsters From Eighteen). ()

insky

Drsný ale pravdivý pohľad na svet v Latinskej Amerike. Niečo na štýl filmu Mesto bohov avšak poňaté dokumentárnou formou, kde sa nič neprikrášľuje ani nezhoršuje. Keď si uvedomíme že režiséra pri filmovnaí tohoto filmu zastrelil práve jeden z domácich gangov asi netreba viacerych slov. ()

martin46

Celkově sem čekal od dokumentu o něco víc než nabídl. Scénář byl: poctivá práce v pekárně,policejní razie, zadržení ve vězení a smrt. Takhle se to opakovalo několikrát. Právě tohle mě začalo asi po 3 smrti docela nudit a spíš jsem to dokoukal z povinnosti. Spíš průměrný dokument o "gangu". ()

sbinda

Silná to káva. V útulné Evropě možná tak řešíme jestli nás nevyhoděj z práce, San Salvadoru je jedním z hlavních témat jak hodně se tvé dítě zaplete s gangem a kolik se dožije. Rakev nebo přeplněná basa. Šokoval mě konec, proč gang zabil zrovna jí (etětíd uktam)? Skutečně děsivý střípek skutečnosti. 85% Milovníci tetování si přijdou na své... ()

radek.896

Drsný snímek, který diváka uvede velmi rychle do reality Salvadoru. Nikdo si nemůže být jistý, jestli den přežije nebo si smrt počíhá zrovna na něj. ()

Mate0

...Život na ulici po občanske valce,guerillach ..... pohřby jak na běžícím pásu,oko za oko zub za zub...stále jen pomsta a nesmíš závidět jinému,bud rád kde jsi....Opravdu surový dokument přímo na tělo kde opravdu vidíme vše...a nemusí zde být ani jakkákoliv vložka s komentářem vše je na kameře.Dokument nam ukazuje ne zrovna milou tvář san salvadoru,kde se gangy mezi sebou zabíjejí denodenně.Dokument bez servítek a výborným hudebním doprovodem.Jedine co bych dokumentu asi "vytknul" že je cely děj natáčen "pouze" ze strany Mara 18 a tak nevidíme pohled na věc z druhého břehu.Každopádně škoda Ch.Povedy ....tak dlouho tam riskoval až na to doplatil.....A na závěr?Budme rádi že žijeme tam kde žijeme ()

StaryMech

Dokument poctivý a syrový. Poměřován autory typu Herzoga postrádá svéráznost pohledu i formální propracovanost - působí spíš jako polotovar, skica něčeho budoucího - ale o ně Povedovi zjevně ani nešlo. Zvlášť na mě zapůsobil part ženy s vystřeleným okem. (Slabší) hraný protějšek : "Sin nombre". ()

K1K0

Je smutne sledovať životy obetí rôznych gangov ako vyrastajú ľudia z rôznych vrstiev a ako sú súčasťou niečoho, čo si bežný človek nevie ani predstaviť. ()