Drotár (TV film)

Komedie

Československo, 1966, 75 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Tak dobrú trištvrte hodinu som bol z toho dáky zmätený a to mám za sebou zopár staručkých českých komédií založených na zámenách. Ešte šťastie, že si to poslednú polhodinu všetci do očú pekne polopate povedali a mohol som spoločne s nimi precitnúť. No popravde radšej by som si tento miš-maš v divadle pozrel, ale ani na televíznej obrazovke to nebolo na zahodenie.(8.4.2018)

Kde sú tie časy, keď poctivosť víťazila. V tejto divadelnej hre vo forme televízneho filmu ešte áno, ale to bolo 19. storočie a Palárikova vízia maďarsko-slovensko-česko-poľského porozumenia. Práve divadelnosť prináša rýchle dialógy, a keď týmto tempom melie Emília, takmer sa to nedá stíhať vnímať. Zápletka „prekvapivo“ spočíva v zámene osôb a mien, také dobrodružstvo bez obžinkov. –––– Prekliata pijatika! Koľko slovenských rodín navnivoč obracia. –––– Rovná cesta býva vždy najlepšia.(2.4.2018)