The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

PunyHumanNo2

Fandíme prepprům, lidem, kteří jsou po vzoru pionýru vždy připraveni. Na povodně, zemětřesení i nukleární válku. Náš filmový prepper však nepočítal s nezvanými hosté, užírajícími jeho konzervy a nárokujícími si rozhodující slovo ve skupince přeživších. Ze začátku nadějně se tvářící nihildrama se zvrhne v nesmyslnou nudu, a to nejsem zaujatý proti zvrhlostem. Hvězdička za styl. ()

Pantai

Váhám, jestli dát 3 nebo 4 - dojem to ve mně určitě nechalo na 4, možná i trošku víc. Nejvíc mě překvapilo to, že se film asi po 20 minutách začal ubírat směrem, který mě zpočátku vůbec nenapadl a o to větší byl můj šok, který se s blížícím konce ještě zvětšoval. Jen je otázka, jestli to, co se ve filmu odehrávalo, nebylo už za hranicí toho, co snesu :-) Horory mám ráda, ale zvěrstva podobného typu podruhé vidět nechci. Takže ve finále 3 a 1/2 ()

Klarkys

No sláva! Konečně po dlouhý době film, kterej mě dostal! Sice mám několik otázek, na který bych chtěla znát odpověď(kde brali čerstvej vzduch, kdo byli ti Korejci nebo kdo, co se vlastně stalo..), ale to nic nemění na tom, že to byl nářez do poslední minuty. Přistihla jsem se znechucená, zamračená, šokovaná, napjatá-tohle všechno čekám od skvělýho thrilleru... ()

Jason13

Malinko zvrácená, ale dost působivá sonda do postupně se rozpadajících osobností "normálních" lidí uvězněných v krytu. A právě kvůli tomu výbornému rozpadu a celkové proměně postav jsem ochoten odpustit filmu pár věcí a zbytečně se neptat.. ()

benqsiemens

Hodně moc vyhrocený lidský zlo. "Stejně to vypadá na konec, tak proč si to trochu neužít", řekl si jeden z účastníků ozdravného pobytu ve vlhké ozdravovně starýho bručouna a rozjel se svým chytrým kámošem pekelnej humus. No a starej bručoun byl tak trochu chrt, nechtělo se mu moc dělit o gábl, nechtěl ostatní pouštět na vycházky a to se prostě neodpouští. Musili to řešit.... Vlastně celkově povedený lázně, trochu víc radia než v Jáchymově, ale neva. Aspoň se mohli sázet, co dalšího jim odpadne. Hahahahahaha. Až na pár decentních blbostí povedený drama a jen za pár korun. Dobrý. ()

Donutss

Realistické pojetí lidského hyenismu a poklesu morálky. Film bez servítek s veškerým možným hnusem, který člověk dokáže udělat. I v takovém filmu by si to zasloužilo trochu lepší konec. ()

czema

Tento snímek je nad všechny ty postapokalyptické snímky nejvíce originální. Skoro v každém filmu zombies nebo mimozemštani everywhere :D. Ne tenhle snímek mě nadchl ikdyž je hodně brutální a psychologický. No řekněte vydrželi byste s lidmi které neznáte někde v uzavřeném krytu? Nesmíte ven, máte omezené množství jídla,vody a žádná elektronika mě by z toho asi taky začalo hrabat. Mám namysli to jak to vypadá když se zhroutí celý systém. 4****. ()

Jear01

Tento film mě velice a vícenásobně překvapil. Když sem si myslel že to nemůže být horší tak to bylo ještě horší než sem si kdy dokázal představit. Vývoj postav byl fenomenálně žalostný... shrnutí 3. slovy : 1)špinavé 2)špinavé 3) psycho ! vyvolalo to ve mě pocity které to vyvolat očividně mělo, podle mě mistrovká práce. ()

Steeler91

perfektná psychologická hra, ktorá má síce pár nelogických múch, ale vďaka pútavému deju nad nimi nebude čas premýšľať :-)) ()

Carnosaurus

Snímek plný sexu a násilí, který tlačí na pilu tak, až je s podivem, jak je sterilní a nudný. Vše totiž stojí a padá s uvěřitelností postav, která dostala na prdel už po první půl hodině. Charaktery hrdinů měly nejspíš projít určitým vývojem, ale jen skáčou jako hopíci pod nešikovnýma rukama pisálků, kteří tohle pseudohluboké dílko sesmolili a Xavier se snaží seč mu síly stačí, ale těch pár působivých scén bohužel odhopsá do ztracena stejně jako vzpomínka na nemalé očekávání, které jsem měl, když jsem zmáčkl trojúhelníček. Snímek se snaží reflektovat zvířecí podstatu každého člověka, která ve vypjatých situacích potlačuje zažité etické normy a zásady slušného chování, ale dělá to tak směšně a překotně, že jsem měl co dělat, abych přitom přivírání očí (nad jeho stupiditou) neusnul. ()

halberdier

Jeden z nejdepresivnějších filmů, jaký jsem kdy viděl! Příběh ač je hodně jednoduchý, tak je poměrně originální a ubírá se zajímavým směrem. Sledování vývoje jednotlivých postav je i díky hercům je skvělé (především Michael Eklund je lahůdkový), vynikající je soundtrack a posledních 5 minut je nezapomenutelných. Jeden z nejlepších představitelů tohoto žánru. ()

Neo007

Prvni co me napada je naprosto silene, ale svym zpusobem to jen ukazuje, jaci mi lide dokazeme byt zvirata s naprosto zvracenym a silenym myslenim, ikdyz mysleni uz se tomu pak rikat neda. A je zde perfektne ukazano, ze jen jedinci svym zpusobem s hodne velkou psychickou odolnosti, dokazi takovej stav zvladnout a jeste normalne a lidsky uvazovat. Za me ctyri hvezdy a 80 procent... ()

Zelda knihkupec

Film, kde jsou mi všichni aktéři nepříjemní už od pohledu (včetně rádoby roztomile naivní holčičky) takže mi je víte kde je jak kdo skončí. Co se týká věrohodnosti tak jsem zaznamenal jeden moment jak matka-šlapka vysvětluje možná biblické Evě že je ve společnosti pnadrženejch a flustrovanejch pánů což mi přijde celkem málo a to jaký by to měl být rozbor ,,ponorky´´ ()

Kassandra

Občas je docela děsivé zjistit, jaký člověk doopravdy je. "Lidi dělí od chaosu devět jídel." <--- Tady je to moc pěkně ukázané, ale člověk to stejně dostatečně nepochopí, dokud to nezažije. ()

TTBK

Postapokalyptický snímek tentokrát trochu z jiného pohledu. Zaměřuje se na lidskou psychiku a co se děje s člověkem když je zavřený se skupinkou lidí v jednom malém protiatomovém krytu. Můžeme tak sledovat například proměnu milující matky či rozvrat dvou milenců. Zaručuji, že zejména v druhé polovině filmu budete sedět zaražení v sedačce a neustále vyhlížet konec filmu. Xavier Gens totiž dokázal vytvořit dílo, které pracuje nejen s psychikou hlavních hrdinů, ale také diváků. Předem upozorňuji, že to není pro slabší jedince, ale rozhodně doporučuji shlédnout. ()

belinko

Ja by som ten film moc neradil medzi Scifi, nakoľko to so scifi nemalo nič.. áno, niečo spôsobilo, že sa skupinka ľudí s odlišnými charaktermi zavrela do úkrytu, ale tam celá scifi jazda končí. Ďalej je to už len psychologický prepínaček v ktorom sa každý z postáv zcvokne, niektorí trošku, iní viac. Proste - čo sa stane keď zavriete do jednej miestnosti maminku-nymfomkanku, pannu-feťáčku, francúzskeho právnika, paranoidného bývalého hasiča, slušného a neslušného brata, zákonchraniaceho a statočného černocha a Bobbyho?.. no nič dobré... prišlo mi to trošku nereálne, že by sa postavy mohli začať po čase v panike takto chovať, ale - Amerika, je Amerika... veľká škoda, nakoľko najnapínavejšia časť pre mňa bola, keď šli von z dverí zistiť "čo sa deje".. :) 3* ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)