Divnovlásky (TV film)

Komedie / Drama / Romantický

Česko, 2008, 84 min

• Greg25

Divný film to je asi nejvystižnější slovo pro tenhle televizní snímek podle předlohy spisovatelky Obermannové. Původní knihu neznám, ale jak jsem slyšela bude asi výrazně lepší než film. U Divnovlásek se každou chvilku divíte, protože mají tolik podivných a nereálných momentů podle kterých by racionální člověk nejednal a nechoval se a z toho zase chvilku máte pocit – ano, tohle je scéna z obyčejného života. Čili jako na houpačce. Je to divný film, ale co to určitě není – není to komedie, to ani omylem. Jen divný až hodně zvláštní televizní produkt, který už podruhé vidět opravdu nemusím, i když jisté kvality nabízí, ale evidentně pro někoho jiného než pro mě. 35%(15.11.2009)

Cože, ono to mělo jen 84 minut? A kruci... zdálo se mi to podstatně delší. Aňa se možná příjemně vtipně plácá tímhle televizním vyobrazením knihy o mamině se smůlou a dvěma pseudoroztomilými rošťandami trochu moc vysoké úrovně svobodomyslnosti a naopak trochu nízké úrovně ohleduplnosti, ale s blížícím se koncem to pořád víc a víc šustí stránkami románu pro ženy, kterémužto dojmu mocně napomáhají voiceovery hlavní hrdinky a členění na kapitoly. Jako film to prostě moc nefunguje. Nepoškrábe, ale ani nevyčistí, nic proti ničemu, zkrátka taková výplň programu. Klidně by takhle mohl začít Ranč U Zelené Sedmy - což není urážka, ale asi chápete ten způsob vyprávění, žánr, sklon k hromadění větších či menších katastrof atd. Nebudu krutý a dám 60%, protože to ani v nejhorším možném rozpoložení nemůžu považovat za ztrátu času. Znova to ale rozhodně vidět nepotřebuju a nechci, to už by ztráta času rozhodně byla... a ten nápad se seriálem rozvíjejícím události filmu radši rychle zapomeňte...(31.3.2012)

• Psycho.R

Obermannová by měla přestat psát, její názory, pohled na svět a trapná snaha "šokovat" je ubíjející. Ovšem mám tolik hrdosti, že jsem Její Trapný padesátky po hroznym úvodu nedokoukal, ale zároveň nehodnotil. Divlovlásky jsem, náhodou, viděl v televizi a aniž bych věděl, kdo to napsal, tak mi to během chvilky došlo. Už dost, prosím!(5.10.2018)

• Pitryx

Pošuk ženská, která ve svém věku hovoří sama se sebou a píše si deníček, což tuším nedělají už ani dnešní teenagerky. Toto podivně ostříhané nic vystudovalo s červeným diplomem, jak o sobě tvrdí. No potěš koště. A při tom neví, že když řídím, tak čumím před sebe. Jediné oč babici jde, je sehnat chlapa. No, to bylo k hlavní postavě, která mi byla od začátku odporná a krajně nesympatická. K filmu samotnému se vyjádřím v podobném duchu. Paní Obermannová napsala něco, co by snad, píši snad, mohly přijmout děvčátka před několika lety, nebo dospělí v současnosti, ovšem kapánek zaostalí. Netvrdím, že snímek nemá pár světlých okamžiků, to má, ale je jich tak málo, že to nevydá na vyšší hodnocení. Nakonec tam za něco stojí jen pan Liška, kterého nemusím, ale zde je světlým kladem. Výborné byly titulky v celém filmu. Pomáhají debilnímu divákovi poznat, o čem že to bude následující kousek blbiny. Autoři tak podle mne diváka tak silně podcenili. Tím to u mě dodrbali na ultimo. Ale dodíval jsem se, uznávám, že jen ze zvědavosti, jestli to bude taková kravina, až do konce. Byla. Jen jsem čekal hapák ent, že se ta zmalovaná a nafintěná důra, která soudí člověka dle oblečení, nastěhuje k Béďovi a bude tam, ta krůta, do smrti kydat hnůj. To málo co dávám je hercům všeobecně a za mých pár úsměvů (úšklebků?) u snímku.(8.11.2015)

• Lollirot

Zííív. Takové nezáživné drama o rozvedené matce nesoucí se v odlehčeném duchu (ale do komedie má daleko) na téma "k hodným chlapům se jde ženská vybrečet, ke zlým vyspat". Dojde i na nějaká  ta sprostá slůvka a vtipkování o orálu. Bezva. Langmajer u mě po posledních dvou rolích (zde a v Nevinných lžích) ztrácí na přitažlivosti (vždy hrál podobné týpky, ale projevoval v nich určitý šarm), ale za to chudák nemůže. Aně účes alá oškubané kuře vůbec nesluší (komu jo), Liška - jako vždycky, výkon Lucie Šteflové potěšil.(6.5.2013)

• - Televizní film je adaptací stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. (Olík)

• - Hřbitov, na kterém se točily scény tohoto filmu, patří ke kostelíku v obci Chvojínek. (Brtniik)