Divnovlásky (TV film)

Komedie / Drama / Romantický

Česko, 2008, 84 min

• Charon11

Obsazení slibovalo dobrou zábavu. Bohužel jsem se ji nedočkal. Poslední dobou děla ČT1 výborné filmy, tento mezi ně nemohu zařadit. Scénář o ničem, titulky po každých 3-5 minutách hrůza (jak u starých němých grotesek) a pouze průměrné herecké výkony (ty byly určitě ovlivněny tím, že nebylo co hrát).(9.11.2009)

Cože, ono to mělo jen 84 minut? A kruci... zdálo se mi to podstatně delší. Aňa se možná příjemně vtipně plácá tímhle televizním vyobrazením knihy o mamině se smůlou a dvěma pseudoroztomilými rošťandami trochu moc vysoké úrovně svobodomyslnosti a naopak trochu nízké úrovně ohleduplnosti, ale s blížícím se koncem to pořád víc a víc šustí stránkami románu pro ženy, kterémužto dojmu mocně napomáhají voiceovery hlavní hrdinky a členění na kapitoly. Jako film to prostě moc nefunguje. Nepoškrábe, ale ani nevyčistí, nic proti ničemu, zkrátka taková výplň programu. Klidně by takhle mohl začít Ranč U Zelené Sedmy - což není urážka, ale asi chápete ten způsob vyprávění, žánr, sklon k hromadění větších či menších katastrof atd. Nebudu krutý a dám 60%, protože to ani v nejhorším možném rozpoložení nemůžu považovat za ztrátu času. Znova to ale rozhodně vidět nepotřebuju a nechci, to už by ztráta času rozhodně byla... a ten nápad se seriálem rozvíjejícím události filmu radši rychle zapomeňte...(31.3.2012)

Film od kterého jsem moc nečekala, takže jsem nakonec byla vcelku překvapená, Liška jako Béďa je bezkonkurenční - dle mého v případě "lepšího filmu" - by to byla jedna z jeho životních rolí. Geislerovou jsem měla vždycky ráda, .. svym způsobem ji záporná role očividně sedla. Ač Langmajera moc nemusím i tady příjemně překvapil. Není to film, ze kterého bych si sedla na zadek a týden o něm vyprávěla kamarádkám nad kafem, ale při nedělnim odpočinku proč ne. 80%(2.10.2011)

• insurgentes

Je to o jedné neskutečně blbé krávě, co se nad vším a nad každým ofrňuje, neustále se tváří jako že dělá světu obrovskou laskavost že vůbec JE, přitom je fyzicky za zenitem, duševně průměrná ve všech směrech, a se dvěma fakanama na krku. Rozkrok rozevírá jako na povel jen zmrdům ve velkým autě, a když už, po zásluze životem vytrestaná, najde magora, co by jí měl i rád, je vlastně jen znuděná a zklamaná. Jako já chápu, že je tohle životní pocit většiny českých žen 30+. Chápu a přeju jim to, dokud nezačnou u sebe, ono to štěstíčko samo nepřijde. Geislerová to zahrála famózně, hlavně proto, že podle mě nic moc hrát nemusela. Ale PROČ se proboha tohle točí, to mně hlava nebere.(27.4.2015)

• Greg25

Divný film to je asi nejvystižnější slovo pro tenhle televizní snímek podle předlohy spisovatelky Obermannové. Původní knihu neznám, ale jak jsem slyšela bude asi výrazně lepší než film. U Divnovlásek se každou chvilku divíte, protože mají tolik podivných a nereálných momentů podle kterých by racionální člověk nejednal a nechoval se a z toho zase chvilku máte pocit – ano, tohle je scéna z obyčejného života. Čili jako na houpačce. Je to divný film, ale co to určitě není – není to komedie, to ani omylem. Jen divný až hodně zvláštní televizní produkt, který už podruhé vidět opravdu nemusím, i když jisté kvality nabízí, ale evidentně pro někoho jiného než pro mě. 35%(15.11.2009)

• - Hřbitov, na kterém se točily scény tohoto filmu, patří ke kostelíku v obci Chvojínek. (Brtniik)

• - Televizní film je adaptací stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. (Olík)