Mladá žena, spisovatelka, se dostala do svízelné situace. Je rozvedená, musí se starat o dvě školou povinné holčičky a nemá rameno, na němž by si poplakala. Někdy se nějaký muž, tedy řekněme rovnou chlap, najde, ale bez pořádné lásky to není ono. Nedá se říci, že ambiciózní autorka, která chce za každou cenu prorazit, na situaci nenese žádnou vinu. Je tak trošku feministka svéhlavička, ale jen trochu: konec konců, taky potřebuje nakonec někoho, kdo zašroubuje žárovku. Její dcerky jsou velmi chytré a mají po mamince velkou fantazii. Svými dětskými, vážně míněnými zásahy do matčina života, komplikují situaci. A tak, jestli nakonec najde rodina tatínka, je ve hvězdách. Možná, že postačí věrný a dobrý přítel... a jednou, kdo ví. (oficiální text distributora)

Greg25

Divný film to je asi nejvystižnější slovo pro tenhle televizní snímek podle předlohy spisovatelky Obermannové. Původní knihu neznám, ale jak jsem slyšela bude asi výrazně lepší než film. U Divnovlásek se každou chvilku divíte, protože mají tolik podivných a nereálných momentů podle kterých by racionální člověk nejednal a nechoval se a z toho zase chvilku máte pocit – ano, tohle je scéna z obyčejného života. Čili jako na houpačce. Je to divný film, ale co to určitě není – není to komedie, to ani omylem. Jen divný až hodně zvláštní televizní produkt, který už podruhé vidět opravdu nemusím, i když jisté kvality nabízí, ale evidentně pro někoho jiného než pro mě. 35% ()

Rodin

No vida, a tady, kde by byla charakteristika "mysteriózní" zrovna na místě, tak chybí. Já tedy aspoň takovou ženskou neznám a podobný osud se dá snad pouze přečíst u Báry Nesvadbové, i když vlastně nevím, protože kromě rozhovorů jsem od ní nic nečetl. No co tak k tomu filmu dodat? Hrozná blbost se spoustou bezva herců. K režii nemám sebemenších výhrad, protože žádná nebyla. 15%? Snad to není málo. ()

Gogen odpad!

Nevím jestli bylo účelem udělat všechny postavy tak nesympatické, ale jestli ano tak smekám. Odtotožnění se z hlavní představitelkou bylo tak dokonalé, že sem po celou dobu projekce tohoto TV filmu přemýšlel, že by mohlo na csfd fungovat také hodnocení jak dlouho sem vydržel daný film sledovat ... protože sem chtěl legitimně tento snímek zodpadit vydržel sem do konce ... takže sem se nakonec alespoň pobavil u hlášky "Honzíku udělej kafíčko" a "Koza už je taky unavená" ... kdybych věřil, že to byly záměrné vtipy hvězdičku bych dal ... ale nevěřím, ničemu v tomuto filmu nevěřím ... ()

blackrain

Tady se nedalo do ničeho zabřednout a ani o ničem přemýšlet. Ani jsem tady nenašla zrcadlo vlastního života. Nedokázala jsem se ani s jednou postavou stotožnit. Bylo to příliš povrchní a spíchnuté k sobě horkou jehlou. Červené mezititulky jsou rušivé, ale bez nich by to zřejmě nešlo, pokus o originalitu. Paní Obermannová je jistě zkušenou spisovatelkou, ale neuškodilo by jí se na pár odpolední posadit na dětská pískoviště. Tam by vyslechla mnohem zajímavější story, která by mohla klidně dle myšlení svého přetavit do knihy nebo scénáře. Viděno 2x a vždycky jsem před koncem usnula. Pavel Liška byl velmi civilní. Jen mi vadil styl jeho mluvy. ()

ecceHOMMO

Mierne povrchný príbeh, avšak strasti rodinky na čele s Aňou a jej nezbednými deťmi mnohokrát vyvolali na mojej tvári úsmev.....a tie hlášky tých deciek stáli zato......Divnovlásky sú tak trochu iné - divné...ich spracovanie je rozhodne nie po vyšlapanej cestičke....ale mňa tento televízny počin príjemne prekvapil a urobil mi dobrú náladu..... ()

• Hřbitov, na kterém se točily scény tohoto filmu, patří ke kostelíku v obci Chvojínek. (Brtniik)
  • Televizní film je adaptací stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. (Olík)