Divnovlásky (TV film)

Komedie / Drama / Romantický

Česko, 2008, 84 min

• Pitryx

Pošuk ženská, která ve svém věku hovoří sama se sebou a píše si deníček, což tuším nedělají už ani dnešní teenagerky. Toto podivně ostříhané nic vystudovalo s červeným diplomem, jak o sobě tvrdí. No potěš koště. A při tom neví, že když řídím, tak čumím před sebe. Jediné oč babici jde, je sehnat chlapa. No, to bylo k hlavní postavě, která mi byla od začátku odporná a krajně nesympatická. K filmu samotnému se vyjádřím v podobném duchu. Paní Obermannová napsala něco, co by snad, píši snad, mohly přijmout děvčátka před několika lety, nebo dospělí v současnosti, ovšem kapánek zaostalí. Netvrdím, že snímek nemá pár světlých okamžiků, to má, ale je jich tak málo, že to nevydá na vyšší hodnocení. Nakonec tam za něco stojí jen pan Liška, kterého nemusím, ale zde je světlým kladem. Výborné byly titulky v celém filmu. Pomáhají debilnímu divákovi poznat, o čem že to bude následující kousek blbiny. Autoři tak podle mne diváka tak silně podcenili. Tím to u mě dodrbali na ultimo. Ale dodíval jsem se, uznávám, že jen ze zvědavosti, jestli to bude taková kravina, až do konce. Byla. Jen jsem čekal hapák ent, že se ta zmalovaná a nafintěná důra, která soudí člověka dle oblečení, nastěhuje k Béďovi a bude tam, ta krůta, do smrti kydat hnůj. To málo co dávám je hercům všeobecně a za mých pár úsměvů (úšklebků?) u snímku.(8.11.2015)

• Rodin

No vida, a tady, kde by byla charakteristika "mysteriózní" zrovna na místě, tak chybí. Já tedy aspoň takovou ženskou neznám a podobný osud se dá snad pouze přečíst u Báry Nesvadbové, i když vlastně nevím, protože kromě rozhovorů jsem od ní nic nečetl. No co tak k tomu filmu dodat? Hrozná blbost se spoustou bezva herců. K režii nemám sebemenších výhrad, protože žádná nebyla. 15%? Snad to není málo.(2.4.2010)

• Brtniik

Styl filmu vůbec není špatný, ale chtělo by to trochu zrychlit či lehce „dochutit“. I když mám pro AG slabost (stejně jako na zbylé dva z tria), toto bylo nějak divné. Jako nejpůsobivější scéna se mi jevilo, kdy AG navštíví Tomáše Matonohu a pokouší se mu vnutit svá dílka. Ta prázdná slova... Fakt nyní existují děcka, která napadne, na půdě plné sena, blbnout se zapálenými svíčkami?! Vždyť by tam kvůli alergii ani nevlezla!(15.8.2016)

• bohemia_regent

Hlavní hrdinka Xénie se vrátí z pohřbu svého otce, sedí doma a pláče. Ne však proto, že jí umřel otec, ale proto, že o ni - jak se domnívá - žádný chlap nejeví zájem. Zvláštní. Tedy, nebylo by to zvláštní, bylo by to naopak velice hezké vystižení jejího charakteru, kdyby... kdyby se v celých předešlých ¾ filmu chovala aspoň v náznaku jako sebestředná egoistka. Což se ale nestalo... Podobných scenáristických nelogičností a nedůsledností by se našla spousta... Zajímavost: V závěrečných titulcích se mezi herci objevuje jakýsi „kocour Ferdinand“, kterého jsem ve filmu musel nejspíš přehlédnout, zatímco docela exponovaná bezejmenná koza zmíněna není - nebo že bych si už pletl domácí zvířata? -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2009.(30.3.2012)

• bangee

Film s dobrým příběhem, nicméně ho kazí Geislerová (uřvaná, nevěřil jsem jí roli osamělé matky), na druhou stranu to zase vytahuje Liška (jak jinak), další výraznější postavy (kromě dětí) v příběhu nejsou... Navíc mě štvaly - nevim jak to popsat - ty intërmezza, nebo ty názvy jednotlivých kapitol - přišlo mě to zbytečný. Takže podle mě vcelku slušný potenciál, který tož zůstal nevyužit.(8.11.2009)

• - Televizní film je adaptací stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. (Olík)

• - Hřbitov, na kterém se točily scény tohoto filmu, patří ke kostelíku v obci Chvojínek. (Brtniik)