Divnovlásky (TV film)

Komedie / Drama / Romantický

Česko, 2008, 84 min

• zdeny99

Film o opuštěné sprosté, uřvané feministce, která si neumí ani vyměnit žárovku. A hlavně na tu výměny žárovky ani nemá čas, protože si svý feministický mindráky musí celej den vybíjet doma u počítače. A nejvíc nesnáší svý děti, kterým říká bestie, protože kvůli nim musí aspoň na pět minut zvednout tu svoji prdel od počítače. A protože ani nechodí do práce, tak její děcka musí chodit žebrat k Loretě. A Langmajera tahle hydra ještě vzrušuje.... [926. hodnocení, 60. komentář, 45%](14.8.2016)

• Pitryx

Pošuk ženská, která ve svém věku hovoří sama se sebou a píše si deníček, což tuším nedělají už ani dnešní teenagerky. Toto podivně ostříhané nic vystudovalo s červeným diplomem, jak o sobě tvrdí. No potěš koště. A při tom neví, že když řídím, tak čumím před sebe. Jediné oč babici jde, je sehnat chlapa. No, to bylo k hlavní postavě, která mi byla od začátku odporná a krajně nesympatická. K filmu samotnému se vyjádřím v podobném duchu. Paní Obermannová napsala něco, co by snad, píši snad, mohly přijmout děvčátka před několika lety, nebo dospělí v současnosti, ovšem kapánek zaostalí. Netvrdím, že snímek nemá pár světlých okamžiků, to má, ale je jich tak málo, že to nevydá na vyšší hodnocení. Nakonec tam za něco stojí jen pan Liška, kterého nemusím, ale zde je světlým kladem. Výborné byly titulky v celém filmu. Pomáhají debilnímu divákovi poznat, o čem že to bude následující kousek blbiny. Autoři tak podle mne diváka tak silně podcenili. Tím to u mě dodrbali na ultimo. Ale dodíval jsem se, uznávám, že jen ze zvědavosti, jestli to bude taková kravina, až do konce. Byla. Jen jsem čekal hapák ent, že se ta zmalovaná a nafintěná důra, která soudí člověka dle oblečení, nastěhuje k Béďovi a bude tam, ta krůta, do smrti kydat hnůj. To málo co dávám je hercům všeobecně a za mých pár úsměvů (úšklebků?) u snímku.(8.11.2015)

• Koryntos

Na můj vkus moc k depresi dohánějící film, od televizního filmu očekávám spíše zábavu, kdybych chtěla vidět to, jak je hrdinka v koncích a nic jí nevychází můžu se rozhlédnout kolem sebe a nemusím k tomu vůbec zapínat televizi. Jjj, moje chyba, špatná to volba pro nedělní večer. Aňu Geislerovou mám hodně ráda, ale její blond variace a pokus o feministku mě opravdu děsila.(26.3.2012)

• Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Prostředí 3/10/// +líbila se mi Lucie Štelflová, potěšila mě velká účast herců ve vedlejších rolích -nevýrazná hudba, nevýrazné interiéry, slabé dialogy a scénář a tak nějak celkově mě to moc nebavilo/// Přišlo mi to docela dlouhé na to jak je to krátké. Pár hezkých momentů, zajímavějších dialogů a scén nezachrání tento film, který se vleče odnikud nikam, občas do něj vstoupí nějaký herec, aby se na chvilku objevil a pak zase zmizel a možná se ještě vrátil. Hlavně mě to nebavilo, na komedii málo vtipu, na romantiku mooc obyčejné charaktery./// Celkem 44%///(7.7.2010)

• Greg25

Divný film to je asi nejvystižnější slovo pro tenhle televizní snímek podle předlohy spisovatelky Obermannové. Původní knihu neznám, ale jak jsem slyšela bude asi výrazně lepší než film. U Divnovlásek se každou chvilku divíte, protože mají tolik podivných a nereálných momentů podle kterých by racionální člověk nejednal a nechoval se a z toho zase chvilku máte pocit – ano, tohle je scéna z obyčejného života. Čili jako na houpačce. Je to divný film, ale co to určitě není – není to komedie, to ani omylem. Jen divný až hodně zvláštní televizní produkt, který už podruhé vidět opravdu nemusím, i když jisté kvality nabízí, ale evidentně pro někoho jiného než pro mě. 35%(15.11.2009)

• - Hřbitov, na kterém se točily scény tohoto filmu, patří ke kostelíku v obci Chvojínek. (Brtniik)

• - Televizní film je adaptací stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. (Olík)