Mladá žena, spisovatelka, se dostala do svízelné situace. Je rozvedená, musí se starat o dvě školou povinné holčičky a nemá rameno, na němž by si poplakala. Někdy se nějaký muž, tedy řekněme rovnou chlap, najde, ale bez pořádné lásky to není ono. Nedá se říci, že ambiciózní autorka, která chce za každou cenu prorazit, na situaci nenese žádnou vinu. Je tak trošku feministka svéhlavička, ale jen trochu: konec konců, taky potřebuje nakonec někoho, kdo zašroubuje žárovku. Její dcerky jsou velmi chytré a mají po mamince velkou fantazii. Svými dětskými, vážně míněnými zásahy do matčina života, komplikují situaci. A tak, jestli nakonec najde rodina tatínka, je ve hvězdách. Možná, že postačí věrný a dobrý přítel... a jednou, kdo ví. (oficiální text distributora)

NinadeL

Irena Obermannová je takový nepěkný fenomének knížeček ve stylu "lelky do kabelky". Hrdinky jsou hystericky rádoby autobiografické, děcka jsou uřvané reklamy na drzost, muži karikatury. To nitro, které nám ty blběny odhalují, je úžasně ploché. Ale natočeno je to rutinně, obsazeno zdomácnělými obličeji a lid je tedy spokojen. A komu by to přišlo málo, Aňa namluvila taky audioknihu. ()

Gemini

Cože, ono to mělo jen 84 minut? A kruci... zdálo se mi to podstatně delší. Aňa se možná příjemně vtipně plácá tímhle televizním vyobrazením knihy o mamině se smůlou a dvěma pseudoroztomilými rošťandami trochu moc vysoké úrovně svobodomyslnosti a naopak trochu nízké úrovně ohleduplnosti, ale s blížícím se koncem to pořád víc a víc šustí stránkami románu pro ženy, kterémužto dojmu mocně napomáhají voiceovery hlavní hrdinky a členění na kapitoly. Jako film to prostě moc nefunguje. Nepoškrábe, ale ani nevyčistí, nic proti ničemu, zkrátka taková výplň programu. Klidně by takhle mohl začít Ranč U Zelené Sedmy - což není urážka, ale asi chápete ten způsob vyprávění, žánr, sklon k hromadění větších či menších katastrof atd. Nebudu krutý a dám 60%, protože to ani v nejhorším možném rozpoložení nemůžu považovat za ztrátu času. Znova to ale rozhodně vidět nepotřebuju a nechci, to už by ztráta času rozhodně byla... a ten nápad se seriálem rozvíjejícím události filmu radši rychle zapomeňte... ()

blackrain

Tady se nedalo do ničeho zabřednout a ani o ničem přemýšlet. Ani jsem tady nenašla zrcadlo vlastního života. Nedokázala jsem se ani s jednou postavou stotožnit. Bylo to příliš povrchní a spíchnuté k sobě horkou jehlou. Červené mezititulky jsou rušivé, ale bez nich by to zřejmě nešlo, pokus o originalitu. Paní Obermannová je jistě zkušenou spisovatelkou, ale neuškodilo by jí se na pár odpolední posadit na dětská pískoviště. Tam by vyslechla mnohem zajímavější story, která by mohla klidně dle myšlení svého přetavit do knihy nebo scénáře. Viděno 2x a vždycky jsem před koncem usnula. Pavel Liška byl velmi civilní. Jen mi vadil styl jeho mluvy. ()

Tosim

Ty ženy píšou čím dál víc zajímavěji. Zajímavěji povrchní to snad být nemohlo. Měl bych si myslím něco přečíst, zda i v psané podobě to bude vyznívat jako návod k použití. No a jak to vlastně bude dál? Co když se podle toho někdo začne chovat? Koho to tak může inspirovat, jednobuněčné organismy? Zajímavé bylo to drobení do "kapitol," asi se někomu nechtěl psát scénář a tak překopíroval knihu rovnou. Tak ne, ech, to byl záměr. VE FILMECH TO VŽDYCKY VYBUCHNE. Ať žije realita! ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Prostředí 3/10/// +líbila se mi Lucie Štelflová, potěšila mě velká účast herců ve vedlejších rolích -nevýrazná hudba, nevýrazné interiéry, slabé dialogy a scénář a tak nějak celkově mě to moc nebavilo/// Přišlo mi to docela dlouhé na to jak je to krátké. Pár hezkých momentů, zajímavějších dialogů a scén nezachrání tento film, který se vleče odnikud nikam, občas do něj vstoupí nějaký herec, aby se na chvilku objevil a pak zase zmizel a možná se ještě vrátil. Hlavně mě to nebavilo, na komedii málo vtipu, na romantiku mooc obyčejné charaktery./// Celkem 44%/// ()

• Televizní film je adaptací stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. (Olík)
  • Hřbitov, na kterém se točily scény tohoto filmu, patří ke kostelíku v obci Chvojínek. (Brtniik)