Mladá žena, spisovatelka, se dostala do svízelné situace. Je rozvedená, musí se starat o dvě školou povinné holčičky a nemá rameno, na němž by si poplakala. Někdy se nějaký muž, tedy řekněme rovnou chlap, najde, ale bez pořádné lásky to není ono. Nedá se říci, že ambiciózní autorka, která chce za každou cenu prorazit, na situaci nenese žádnou vinu. Je tak trošku feministka svéhlavička, ale jen trochu: konec konců, taky potřebuje nakonec někoho, kdo zašroubuje žárovku. Její dcerky jsou velmi chytré a mají po mamince velkou fantazii. Svými dětskými, vážně míněnými zásahy do matčina života, komplikují situaci. A tak, jestli nakonec najde rodina tatínka, je ve hvězdách. Možná, že postačí věrný a dobrý přítel... a jednou, kdo ví. (oficiální text distributora)

kaylin

"Divnovlásky" aneb utrpení mladé svobodné matky. Neskutečně banální film o tom, jak to může být někdy těžké, jaké problémy musí chudák žena řešit, jen si je možná v tomhle případě dělá tím, že je prostě neschopná. Geislerová hraje velmi protivnou postavu a ani její filmové dcerky zde nejsou nijak příjemně napsané a ani moc snesitelné. Taková podivná moderní romance počesku, která se snaží být hezká, ale je spíš únavná. ()

slunicko2

Načervenalá knihovna s předvídatelným koncem. 1)  Inu, vidím to jako docela těžkou volbu. Chtěl bych 30letého Jana Dolanského (pouliční Dýda), šaramantního 42letého Jiřího Langmajera (bohatý producent Jiří) anebo 30letého Pavla Lišku (spolehlivý manuál Béďa)? Přitažliví jsou všichni tři, bral bych je okamžitě._____ 2)  Jen Annu Geislerovou (spisovatelka Xenie) ne. Chová se jako pitomá káča. Navíc platí nomen omen - jméno její postavy mi evokuje princeznu Xénii z Arabely a tu, věř mi, nechceš._____ 3)  Knihu jsem nečetl. ()

Gogen odpad!

Nevím jestli bylo účelem udělat všechny postavy tak nesympatické, ale jestli ano tak smekám. Odtotožnění se z hlavní představitelkou bylo tak dokonalé, že sem po celou dobu projekce tohoto TV filmu přemýšlel, že by mohlo na csfd fungovat také hodnocení jak dlouho sem vydržel daný film sledovat ... protože sem chtěl legitimně tento snímek zodpadit vydržel sem do konce ... takže sem se nakonec alespoň pobavil u hlášky "Honzíku udělej kafíčko" a "Koza už je taky unavená" ... kdybych věřil, že to byly záměrné vtipy hvězdičku bych dal ... ale nevěřím, ničemu v tomuto filmu nevěřím ... ()

bohemia_regent

Hlavní hrdinka Xénie se vrátí z pohřbu svého otce, sedí doma a pláče. Ne však proto, že jí umřel otec, ale proto, že o ni - jak se domnívá - žádný chlap nejeví zájem. Zvláštní. Tedy, nebylo by to zvláštní, bylo by to naopak velice hezké vystižení jejího charakteru, kdyby... kdyby se v celých předešlých ¾ filmu chovala aspoň v náznaku jako sebestředná egoistka. Což se ale nestalo... Podobných scenáristických nelogičností a nedůsledností by se našla spousta... Zajímavost: V závěrečných titulcích se mezi herci objevuje jakýsi „kocour Ferdinand“, kterého jsem ve filmu musel nejspíš přehlédnout, zatímco docela exponovaná bezejmenná koza zmíněna není - nebo že bych si už pletl domácí zvířata? -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2009. ()

insurgentes

Je to o jedné neskutečně blbé krávě, co se nad vším a nad každým ofrňuje, neustále se tváří jako že dělá světu obrovskou laskavost že vůbec JE, přitom je fyzicky za zenitem, duševně průměrná ve všech směrech, a se dvěma fakanama na krku. Rozkrok rozevírá jako na povel jen zmrdům ve velkým autě, a když už, po zásluze životem vytrestaná, najde magora, co by jí měl i rád, je vlastně jen znuděná a zklamaná. Jako já chápu, že je tohle životní pocit většiny českých žen 30+. Chápu a přeju jim to, dokud nezačnou u sebe, ono to štěstíčko samo nepřijde. Geislerová to zahrála famózně, hlavně proto, že podle mě nic moc hrát nemusela. Ale PROČ se proboha tohle točí, to mně hlava nebere. ()

• Hřbitov, na kterém se točily scény tohoto filmu, patří ke kostelíku v obci Chvojínek. (Brtniik)
  • Televizní film je adaptací stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. (Olík)