• Francie

Komedie / Sci-Fi

USA / Francie, 2010, 86 min

Nakonec tomu ty 4* dát musím. Je to teda především proto, že jsem v životě neviděl nikdy nic podobného. Ta originalita je naprosto skvělá a osvěžující. Gregg Araki je pro mě režisérkou záhadou. Viděl jsem od něj Chechták z roku 2007 a to pro mě bylo strašné utrpení. Nicméně tohle bylo opravdu zábavné. Můžeme se určitě bavit o tom příběhu, který vlastně každých 20 minut monitoruje něco jiného. Co bylo tím hlavním tématem, si nedovolím říci. Ale byl zábavný, o tom žádná. Potom určitě stojí za zmínku skvělá muzika a naprosto neskutečná podivnost kolem kamer, střihu a celé výpravy. Já to oceňuji, protože tohle jsem ještě neviděl. Prostřihy u scén byly opravdu ojedinělé a i kamera se měnila, jak se jí zlíbilo. Zajímavé, ale skvělé. No a potom nakonec musím samozřejmě zmínit ty herce. Ono se to nezdá, ale v tomhle bylo strašně moc hereckých talentů a hodně mě bavili. Začnu samozřejmě June Temple, která prostě tyhle role zvládá úžasně a byla podle mě, pro tento typ stvořena. Trochu mě rušila Haley Bennett, ale nakonec musím uznat, že ta role pro ní byla vlastně stvořena, přesto, že první polovinu vás bude hrozně štvát. Obrovské překvapení byl James Duvall, který fakt seděl do role a moc mě potěšil. Dále Thomas Dekker, kterého jsem vůbec neznal, tak mě neskutečně zaujal, a hrozně moc bavil a moc rád si s ním pustím další věci. Dále je naprosto magorská Roxanne Mesquida, která je opravdový magor a hrozně dokáže zaujmout. Zmíním také Kelly Lynch, která se milf matky hrozně hodila. No, a nakonec musím uznat neskutečně zábavného Chrise Zylku, Jméno, které jsem nikdy neslyšel, ale viděl jsem ho asi v pěti filmech. Nicméně až tady je zapamatovatelný a je obrovsky vtipný! Kaboom je svěží a neotřelý filmařský počin, který bych doporučil každému fanouškovi non-mainstreamu.(12.4.2019)

Postmoderní fantazie, ve které člověk zjistí, jak je sex príma (a je jedno, zda s chlapcem, dívkou, či oběma najednou), že lidé se zvířecími maskami mají něco nekalého za lubem, že s drogami je velká legrace a že konec světa se blíží mílovými kroky... Co dodat. Zábavná hříčka, plná nadšení, elánu a radosti z poctivé filmařiny.(13.9.2011)

Na rozdíl od většiny (kteří film vůbec nepřijali kladně), se mi film líbí. Juno Temple je zkrátka jednou z mých oblíbených emanací. Závěrečné titulky s nádechem NWO, jsou vynikající. Film si vlastně pohrává s myšlenkou, jak se líbíte osobě opačného pohlaví, jestliže plníte její požadavky. Juno Temple je zkrátka velmi pěkná slečna. A doufám, že v TDKR získá hodně prostoru. (: ✔(15.9.2011)

Fantasmagorie, kde byl vzorem či nedostižným ideálem Donnie Darko a kde místo velkého králíka běhají chlápci ve zvířecích maskaách, je přesto zábavnou podívanou o kterou se velkou měrou zasloužili přirozeně hrající mladí herci. Jenže oproti kultovnímu Donniemu Darkovi to celé působí jaksi prvoplánově...(27.6.2014)

A je to tady zase, Arakiho praštěné postavy, které jsou ztělesněním dnešního významu slova hipster, a se kterými Araki pracuje už 20 let, dávno předtím než se slovo hipster vrátilo do amerického kulturního podvědomí. V Kaboom je to opět banda sebevědomých mladých a neklidných, kteří si povídají o neznámých kapelách, jsou suproví cynici, umí se navzájem superdrze a nápadítě odsekávát a jsou liberální až za hrob. Těmhle postavám jsou životy komplikovány mizením spolužáků, záhadnými výpadky paměti, čarodějnicemi, únosci se zvířecími maskami, samozřejmě problémy se sexuální identitiou a dokonalým použitím BSOD. Kaboom je prostě skvělým punkovým tripem, ve kterém nejde o příběh, ale o ten pocit a zábavu z něj. Sice to přecením, ale já se prostě náramně bavil a z rozuzlení jsem byl u vytržení, jak je u Arakiho zvykem.(16.3.2011)