Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

LilDevil odpad!

Tento film bol na mna moc. Tesila som sa na G.ten ma nesklamal ale ten film... Hnus. Nevedela som si ani v najhorsej nocnej more predstavi, ze niekto dokaze natocit pribeh o laske dvoch ludi tak neskutocne nudne. Nepridemi na tom nic skutocne. Som s priatelom vyse 7 rokov, padli sme uz do urciteho stereotypu ale aj ten nas stereotyp ma viac stavy. To odporne prelinanie minulosti a pritomnostou, hudba, kamera, tie rozhovory. Poznam pary, ktore sa na konci neznasali a ine co sa milovali ale aj ich hadky o druh zubnej pasty predstavuje viacej citu, energie...vsetkeho. Velke sklamanie!!! ()

veverysiak

Je pravda, že je to natočené dosť zvláštne, ale takéto spracovanie zvýrazňuje zobrazenie krízy vzťahu a robí ho originálnejším, k tomu ťažké prelínanie dejových liniek a vynikajúca Michelle a výsledkom je ukážkovo nepopulárny film, takže 80%. ()

cooper7

Na tehle film jsem se těšila a když nad tím tak přemýšlím, tak ani nevim proč, vždyť už i trailer byl nudný!! Mám ráda Ryana i Michelle, ale tohle prostě nevyšlo. Obě postavy byli nesympatický už od začátku, pro někoho možná zajímavý příběh.. u mě oprus na entou!! Co jinýho k tomu dodat?? Snad jen jeden dotaz??!! Kurňa jaktože ta chujovina má tak vysoký hodnocení??!! ()

Mukl007

Film ze života, který si na nic nehraje, ale v tom je jeho kouzlo. Zajímavý pohled na všední problémy, které jsou dennodenně řešeny v mnoha vztazích. Film jsem nesledoval sám a zaujalo mě, jak se každý dokázal ztotožnit s jinou postavou. Byť pro mě byla ta špatná Cindy, tak pro druhého tomu bylo naopak. Co mi trošku kazilo výsledný dojem byla kamera, která se mi nelíbila a ubrala jednu hvězdičku. Jinak velmi zdařile propracované vztahové drama, které ještě nespadlo do kategorie klišé. ()

Flamik

super hlavní dvojice se suprovýma dialogama, hlavně když byli oba mladší.. Na druhou stranu to časový prolínání se mi moc nelíbilo.. ()

Jamall

A takhle to bývá...Po pár dnech, kdy mi film ležel v hlavě musím přihodit tu pátou. Příběh dvou různých lidí, kteří vlastně chtějí každý něco jiného, mě prostě uchvátil. ()

jessic

Americká krása trochu jinak. Výborný Gosling, ale trochu vyčpělé téma, jak vypadá vztah (manželství) po letech. Obě roviny (seznamování i rozcházení) probíhají paralelně, což tomu dodává docela dynamiku. Možná trochu jako Webbův (500) Days of Summer, který mě bavil víc ()

jopal

Priklanam sa k tej casti divakov, ktorym sa film pacil. Je pravda, ze treba pre pozretim vediet obsah, aby divak bol v obraze, ale potom to uz ide. Pravdu povediac, moc som nepochopil, co hrdinke na manzelovi vadilo, ale prajem jej najst nejakeho alkoholika, co ju bude mlatit a dceru zatvarat do pivnice.No a u mna top vykon podal Gosling, naopak, Williamsova mu len sekundovala opodial. ()

Tatiana.B

Depresivní koncert v podání dua Williams & Gosling. Zoufalství, hysterie, výčitky, beznaděj. To, co člověk před lety miloval, najednou obtěžuje, to, co se mu líbilo, mu vadí. Ze života. A jestli jste si ani jednou neřekli "já jim tak rozumím", ani jednou vás nenapadlo, že jste si něco z toho taky prožili, že přesně víte, jak se cítí... Gratuluju. ()

wick

Derek uvádí, že film natočil po 12 letech příprav, zejména jako důsledek svého pocitu v dětství, kdy se bál, že se jeho rodiče rozvedou. Michelle a Ryan spolu žili měsíc před natáčením tam, kde pak se děj odehrával. Protože překročil rozpočet, vzdal se i svého honoráře. Film Cianfrance proslavil, a následně odmítl mnohomilionový honorář za natočení filmu, který ho nutil natočit něco, s čím vnitřně nesouhlasí, ()

majda.x

Tento film sem se rozhodla skouknout díky mým oblíbeným hercům Ryana a Michelle. Samosebou mě vůbec nezklamali a zahrali to skvěle. Ukázka kam až může dospět počáteční zamilovanost a naivita. V dnešní době naprosto běžná věc. Ale i přesto mě film zasáhl, protože je velice pravdivý (v hodně případech) ()

kolodej1

výborný film, pro mě za plný počet. Opravdu zážitek. Výborné herecké výkony, jak Ryana, tak Michelle, kteří působivě vykreslili jak zrod vztahu hlavních hrdinů, tak pak i jeho rozklad. Snad jen mi tak malinko chyběl nějaký ten moment, kdy se to začalo lámat z té idylky v manželské peklo. Jinak velmi pravdivý a realistický příběh, jakých se dějí tisíce, moc pěkně vykresleno, byla to lahůdka. I hudba k filmu byla velmi příjemná. Super ()

ludovit14

Čo,už na tomto príbehu bolo dramatické-kedže sú to bežne príbehy zo života,nič nové nám neukázal Derek Cianfrance.Kde sa dvaja pubertiaci zamilujú a potom rozídu,nie vôbec zaujímavé-kedže to vidím na každom rohu.Očakával som viacej od DERAKA,že ma niečím prekvapí -ale opak bol pravdou,nuda,nuda a ešte raz nuda.HOD:40%.To hodnotenie je za herecký výkon M.Williams! PS:romantická-sentimentálna kravina! ()

paniColombova

Bohužel pravda o současných partnerských vztazích. Velká většina vztahů je taková, některá i takto končí, každopádně pěkně natočená realita, to není jako romantické filmy, které končí hapyendem. Herecké výkony výborné. ()

zuzku

Dobrý herci, kteří dali dohromady okouzlující indie pár i tandem dvou zoufalých a trapných manželů, kteří jsou odporní sami sobě. Touha vyvlíknout se, lenost něco s tou touhou dělat, sex jako ztělesnění všeho, co je špatně. A je to čím dál horší. A pak katarze. Upřímnost. A za třicet let snad odpuštění. To už bude ale jiný film. ()

joejoe

vlastne evolúcia vzťahu od krásneho zamilovania sa až po tú chvíľu keď máte krásne dieťa milujúceho otca ktorý má rád svoje dieťa, manželku, dcérinku milujúcu mamu aj papa. Jeden z partnerov je krava a nájde si niečo čo jej vadí a doteraz neviem o čo vlastne išlo...každopádne (dúfam že nie) realistický obraz vzťahu ktorý (snád) nebudem mať :) PS : Skvelý film pokiaľ sa chcete rozísť s partnerom. ()

bonovox

Miestami silná dráma o vzťahu dvoch ľudí, ktorí stratili vieru v ďalší spoločný život. Obe hlavné postavy sú zahrané veľmi vierohodne, len škoda, že celkové vyznenie je do prázdna. ()

Amalberga

Chvílemi (hlavně na začátku) mě mrazilo z některých scén, ale film zabředl do nudných retrospektivních pasáží a veškerá šťáva vyprchala. Závěr? Žádné vyvrcholení, ve skutečnosti se nic nestalo. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper