Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

Sethiel

Tomuhle říkám herecký výkon. Přestože hráli dvě velice různé situace, ani na chvilku mě nenapadlo, že to není naprosto reálné. Hráli úplně normální lidi, nic teatrálního nebo přepáleného. Naprosto mě přesvědčili o svých charakterech. Jinak bych tenhle film neoznačil jako romantický. Je to zase jednou kapitola jednoho zcela reálného života, s nádhernými kapitolami i s těmi, které člověka totálně potopí. ()

Sharlis

Obyčajný život obyčajnej rodiny, kde to nefunguje. Prekvapilo ma, že Michelle Williams ukázala toľko krát kozy, zadok i pekáč si nechala vylízať pred kamerou. Musela dostať poriadne dobre zaplatené... Ostatne pomalé tempo filmu ma neskutočne nudilo. Čakal som na pointu, žiadna neprišla. ()

zigy

Intimní studie jednoho vztahu - skáčeme z doby, kdy to začínalo, a přes určité peripetie jsme se šťastně vdávali, do doby, kdy už jsme pěkně usazení a je to všechno v pytli.....hádání nemám rád, a tady je ho moc, a ani druhá půlka nic zajímavého nepřinesla.... ()

rajče007

Chvílemi to studilo, chvílemi to hřálo. Je to až moc pravdivé na to aby se k tomu mělo cokoli dodávat. Ryan Gosling a Michael Williams jsou dokonalí. ()

RoyBatty444

Až dokumentárny prístup zaručuje autentičnosť ale odoberá body za spracovanie a pocit zo sledovania filmu. Herecké výkony sú chvályhodné ale niekedy zanikajú v spracovaní filmu. ()

Dejna

Jelikož jsem vždycky patřila k romantikům a naivním snílkům (a to i přesto, že už mi život několikrát uštědřil obrazně řečeno ránu pěstí do obličeje), byl pro mě tenhle "vztahový dokument" jako ledová sprcha uprostřed idylického letního odpoledne (a když říkám ledová, nemyslím tím osvěžující, nýbrž mrazivá). Musela jsem se na film podívat dvakrát, protože po prvním shlédnutí mě napadalo jen "tohle se mi ale vůbec nelíbilo!" Po druhém shlédnutí už by byla moje kritika mírnější, začala jsem si všímat i nějakých těch kladů.. jak mnozí už poznamenali, moc se mi líbil ten kontrast prolínání scén ze "závěru" a začátku vztahu, některé pronesené věty bychom si všichni snílci měli přilepit na noční stolek a číst si je každou noc před spaním.. mě například utkvěla ona "how do you trust your feelings, when they can just dissapear like that", a je jich tam víc.. Navíc Michelle i Ryan tu hrají opravdu skvěle, dialogy nenudí ani nepůsobí uměle.. jen ten závěr se mi prostě nelíbil, jednoduše proto, že je to až moc ze života. ()

fox_karol

Řekla bych čtyřhvezdičkový film s fantastickým Ryanem Goslingem (myslim, že ho brzo zařadim do své top 10). Nazvala bych ho varování před sňatkem a dětmi aneb pouze ukazujeme realitu na plátně. Na jedné straně máme romantickou (přiznejme si..naivní) téměř idylku (rychlokvašku) se zamilovaným párem slibujícím si lásku až do konce života a na druhé rozpadající se rodinu, jakožto výsledek předchozího rozhodnutí. Říkala jsem čtyřhvězdičkový, neodolala jsem a musela jsem tu jednu dodat za hudbu od Grizzly Bear. ()

juluch

nedavno som videla rabbit hole a z oboch mam presne rovnaky dojem - pitvacka, ktora stastneho nenadchne a tapajuceho nepouci. urcite je to pravdive, ale tym padom troska predvidatelne a tym padom nudne. neviem,asi ma az tak neberu vztahove filmy po americku. ()

yarda1

Neuvěřitelně zbytečné. Film by měl nějakým způsobem pobavit nebo zaujmout. Tohle mi navodilo akorát kvalitní depku a doufám, že na flm brzy zapomenu. Dle mého názoru blbost. ()

d4

Prečo päť hviezdičiek? Pretože sa mu neuveriteľne podarilo pripraviť ma o všetky optimistické ilúzie ohľadom partnerského spolunažívania. ()

panMiroslav

Tak tenhle snímek mě dostal. Jak tu píší ostatní, jedná se o příběh, ve kterém se zhlédne spousta lidí, příběh, kde spolu zamilovaní nežijí až do skonání světa...tento příběh je krutou realitou všedních dní a chápal jsem dokonale pohnutky a jednání obou hlavních představitelů. Člověk si ale asi musí asi něco podobnýho prožít, aby tenhle film plně docenil, protože jinak si neumím vysvětlit tak nízká hodnocení. Ještě bych chtěl tímto vyzdvihnout výkony Ryana a Michelle, jsou opravdu "outstanding". P.S. Druhej den jsem se na to musel podívat znova a hvězd bych dal nejradši deset... ()

zero_zelo

uf. tak todle je hodně natural... ze všech stran. hrozně přísný, cejtim se emočně totálně vyždímáno... a už chápu, že gosling po natočení potřeboval návštěvu psychologa, kterej mu řekl pouze "no, tak už točte jenom komedie"... uf ()

mnu

Ryan Gosling a Michelle Williams v jednom filmu? Wow! Jsou naprosto úžasní, jejich herecký výkon ukazoval životy mnoha z nás, tak reálně, až mě svíral smutek. Jejich vztah byl na jednu stranu velmi silný a krásný, ale na stranu druhou ve slepé uličce, ze které se dá buď zůstat, nebo vycouvat. "Chtěla bych vidět jak přemýšlíš o tom, co říkáš, místo abys říkal to, na co neustále myslíš." Jeden z nejpravdivějších filmů, které znám. ()

novotny.petr

Tak na Blue Valentine jsem se opravdu těšil... Čekal jsem trochu něco jiného možná o to víc mě to dostalo. Už dlouho jsem neviděl něco tak hezky ,,syrově" realistickýho! O to víc je překvapující, že toho bylo dosaženo poměrně vizuálně a umělecky přesnou kamerou. Ryan Gosling mě opět nezklamal, Michelle bohužel nedokážu docenit, protože její postava pro mě byla tak trochu zápornou hrdinkou... Jako řeknu vám chovat se ke mně moje žena jako Michelle, tak bych se nejspíš ožíral a mlátil nadržený šéfy mnohem dřív než Ryan! Ambiciózní žena, která si zničila kariéru brzkým těhotenstvím a postupně zdevastovala osobu, která jí v nejtěžších chvílích podržela, protože se sama cítí nenaplněna. Pravda je to sice trochu ňouma, nemá úžasnou práci, nehoní kariéru apod., ale je skvělým tátou (dokonce ne vlastního dítěte), miluje ji a podle mě je dobrý člověk. Neřekl bych snad klasické manželství, avšak rozhodně je mnoho těch, kteří se v tom najdou... ()

holyvac

Pro citlivé povahy takřka nesledovatelné, pro nezkušené nepochopitelné, pro mě mrazivě pravdivé. Nouzový východ nabírá v podání Dereka Cianfrance jiný, útočnější rozměr a pokud se vám je podaří strávit tak gratuluji. Jste připraveni na životní lásku ... ()

Monniques

Jeden z těch zamilovaných dramatických a moc nezajímavých filmů. Zase jsem něco takového viděla a stále hodnotím neutrálně. Tento filmový žánr prostě nebude mým šálkem kávy. Od tohoto snímku jsem ale vážně očekávala více! Herci dobří, to jo. I to drama tam je drama, ale proč je tu nudné??? Aspoň nějaký doplňující záživný příběh dodat a možná by to bylo lepší, takto bohužel. ()

borys22

Film spíš vzbuzuje otázky než dává odpovědi, nepodsouvá žádná vysvětlení. Smutný konec bez jasných příčin a jejich následků, každý ať si zarámuje sám. I tak se dá napsat příběh a možná tak je to nejblíž realitě. Věci nejsou dobré nebo špatné, věci se prostě jenom dějí? Výborný R. Gosling jako vždy, ale nominaci na Oskara získala ženská hlavní hrdinka. ()

Shaman::..

Obdobné příběhy se stávají dnes a denně. Potěší realističnost hlavních postav, které nejsou černobílé - ani dobré, ani zlé. Každá z nich to prakticky myslí dobře. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper