• Česko

USA, 2010, 112 min

Derek Cianfrance

Andrij Parekh

Grizzly Bear

Sliby mohou být stejně bezmyšlenkovité, stejně tak porušené. Filmy se nás snaží uklidňovat tím, že určitě existuje pravá láska. Blue Valentine ukazuje důsledky rychlého rozhodnutí, a že romantika nemusí být tak sladká, jak se na první pohled zdá. Znamená láska to, že nikdy nebudete muset říct: Je mi to líto? Nedostatek porozumění a odpuštění je součástí toho, co v manželství obvykle bývá a to přesvědčivě ztvárnili Ryan Gosling a Michelle Williams. Takhle upřímný film jsem dlouho neviděl a já už přestávám čekat na pravou lásku.(7.2.2011)

• Galadriel

Jako by vás někdo postavil před dva hádající se lidi a vy jste nemohli odejít... Film o obyčejném životě dvou obyčejných lidí, kteří se bláznivě milovali, ale čím šílenější jejich zamilovanost byla, tím rychleji vyprchala. Scénáristé chtěli ozvláštnit děj prolínáním minulosti a současnosti, ale způsob, kterým to dělají, učinil film leda tak nepřehledným a troufám si říct, že i předvidatelným. Jediné, proč tenhle film stojí za pozornost, jsou herecké výkony Michelle Williams i Ryana Goslinga, který se krásně změnil ze sympatického mladíka v slizkou odpudivou gaučovou bramboru.(13.2.2011)

v príjemnej nasladlej atmosfére súčasného hollywoodu, kde sa ročne vyprodukuje kvantum romantických filmov, romantických komédií, romantických comming of age či high school musical alebo tanečných a motivačných kúskov je príjemné vidieť aj takýto počin - komorný, nenápadný, vôbec nie svetoborný, no priamočiaro a nekompromisne pesimistický a negatívny, no tak nejako pravdivý... začínam prepadať kúzlu michelle williams čím ďalej, tým viac(22.2.2014)

• StarsFan

Nuda. Chápu, že se najdou tací, kterým tento inovativní, indie styl aneb bez varování skáču z přítomnosti do minulosti a všechny scény působí, jako by dokumentarista zapnul kameru, natočil běžný den průměrného páru z ulice a výsledek následně nijak nesestříhal, bude sedět. Chápu, že takoví lidé žijí, ale já mezi ně nepatřím a nebudu na ČSFD předstírat, jak jsem z Blue Valentine přišla domů okouzlená, když jsem ve skutečnosti první půl hodinu přemýšlela, proč děj nedává smysl (obsah jsem nečetla, tak jsem o více časových rovinách neměla ani ponětí), následně jsem počítala dlaždičky a světýlka na stropě kina a v závěru jsem se dokonce vykašlala na další film, na který už jsem měla lístek, protože mi došlo, že další filmové zklamání už bych za jeden den neunesla. To, že ten film má asi dvě zajímavé scény a že je hezké, když se člověk v druhé polovině filmu dozví, co ovlivňuje hrdinovo chování v úvodu, prostě nijak nevyváží to, že to je nuda. Možná je to umění, možná to hlavní herecká dvojice zahrála výborně, možná to posbírá všechny ceny kritiků... Možná jsem Blue Valentine prostě nepochopila.(19.1.2011)

• Terva

Film má několik časových linií a těžko říci, která je horší. Rozhodně jako celek to prostě nefunguje a ani nedokáže zaujmout. CITÁT - Je to holčička. Jste ráda?......... Chlap je tu, alespoň většinou, jako klaďas. Náš mužský hrdina se snaží být realista. Sice bručí, ale maká. Snaží se vychovávat (co máš dělat až začne děda chrápat?) a je tak trochu nad věcí. Žena jen hrčí, odsekává, chodí pozdě a přetvařuje se. Neměla kousat do jablka. CITÁT - Víš, myslím, že muži jsou větší romantici než ženy......... Kamera se mnohdy chová otřesně. U spousty záběrů je moc blízko ke snímanému objektu a kameraman musí zaostřovat a oddalovat. Hudba je jak z vánočního filmu a příběh samotný docela nudí. No jo, no jo, i chlap je v tomhle příběhu pěkně protivnej. Možná jen žárlí. CITÁT - Plácám pitomosti......... Nuda, strašná nuda, nedokáže mě to vtahnout do děje. Je to prostě horší než mrtvej pes na začátku.(8.11.2012)

• - Scénář vyhrál hlavní cenu (1 milion dolarů) v soutěži 2006 Chrysler Film Project. (HellFire)

• - Režisér Derek Cianfrance strávil přípravami filmu 12 let, během nichž napsal 67 různých variant scénáře a pracoval na mnoho dokumentech, aby mohl film zaplatit. (HellFire)

• - Cindy v jednom rozhovoru řekne, že Dean má v sobě potencionál díky svému uměleckému talentu. Tato poznámka je založena na argumentu ženy režiséra snímku, když se snažil dostat film do produkce. (HellFire)