Série(8) / Epizody(128)

Recenze uživatele otík k tomuto seriálu (49)

Trezor (1994) (S03E11)

Klasický velmi vtipný díl o tom, co jsou Pat a Mat schopní udělat s tak banální věcí, jako je namontovat do bytu trezor. Ale musím potvrdit, že sprostá verze na You tube je daleko mazanější. ()

Blatník (1994) (S03E12)

Ve zlínských ateliérech asi ekologická skupina věděla, proč Pata a Mata nenechat vyvézt plechovky na smetiště (kdo ví, kde by nakonec skončily) a tak jim nabídla příběh s blatníky, které je potřeba nejdříve zničit a pak zase na auto připevnit. Bezpečnost totiž na prvním místě. ()

Modeláři (1994) (S03E13)

Naši koumáci tentokrát více koumají než dělají srandu, snaž až výbuch sirek stál za to. Ale co, někdy musí být naši kamarádi aspoň trošku seriózní. A tentokrát se jim i povedlo to, co na začátku zamýšleli. Ať jim chutná. ()

Windsurfing (1994) (S03E14)

Poměrně suchý příběh Pata a Mata, kteří sice zase dělají absurdní věci, ale humor tam jaksi chybí. ()

Puzzle (2002) (S04E01)

Při skládání puzzle si může ublížit snad jen Pat a Mat. Slušný a zábavný nový díl staví na klasických patovskomatovských ingrediencích a je slušným nástupcem starých dobrých Ajeťáků. ()

Opékají špekáčky (2003) (S04E02)

Jeden z těch snad trošku lepších nových dílů, který se snaží ukázat naše dva ňoumy při opékání špekoňů. Zábava s nimi byla docela slušná, ale nějak tomu chybí ono kouzlo dřívějších dílů. ()

Opravují střechu (2003) (S04E03)

Nové díly Pata a Mata bohužel vůbec nemají ono kouzlo starých dobrých dílů. Oprava střechy mi nepřišla ani tak vtipná, jako tak trapná. ()

Černá bedýnka (2003) (S04E04)

Na tomto díle mých oblíbených hrdinů bohužel nevidím absolutně nic vtipného a ten ubožácký konec mě teda dostal. Veeeelmi slabé. ()

Kolečka (2003) (S04E05)

Další z nových dílů, který rozhodně nijak neoslní. Nasazování koleček na nábytek je sice celkem vtipné, ale celý zbytek je jen velká změť nábytku a zmatků, bohužel zcela nevtipných. No ale tentokrát budiž, slušné. ()

Psí bouda (2003) (S04E06)

Jeden z těch více zdařených nových dílů, tentokrát Pat a Mat hýří nápady při stavbě psí boudy, ale je jasné, že vše dopadne jinak, než se dá čekat. ()

Natírají podlahu (2003) (S04E07)

Naprosto uvalený filmeček, tady Pat a Mat vypadají jako naprostí idioti, což rozhodně nejsou, ale tento příběh navíc nemá ani tradiční pointu a slušný závěr, z hlediska námětu je naprostá katastrofa. ()

Skleník (2003) (S04E08)

Asi jeden z těch nejlepších nových dílů Pata a Mata, kde dělají čest své přezdívce "Kuťáci" a postaví skleník, samozřejmě že to ale nebude jen tak. Až na tu pointu kvalitní dílo. ()

Houpačka (2003) (S04E09)

Poměrně slušná podívaná na Pata a Mata, kteří si hrají jako děti a postaví si houpačku. Jen škoda, že jim v závěru opět stačí jen hračka místo opravdové promakané houpačky. ()

Nezvaný návštěvník (2003) (S04E10)

Další z řady nových Patů a Matů, kteří tentokrát vynalézají důmyslnou past na myš, aby ji pak krmili. Jo, smysl to nedává a navíc to není ani vtipné. Ach jo! ()

Bodygárdi (2003) (S04E11)

Těžko říct, co byl úmysl tvůrců, ale Pat a Mat si přivezou část sochy domů a ze strachu před lupičem vymýšlejí nejrůznější pasti. Jen tu sochu jaksi přestali hlídat. ()

Natírají okna (2003) (S04E12)

Nový díl, který má asi jako jeden z mála velmi blízko k tradičnímu zmatečnému jednání dvou oblíbených kuťáků. Z akce natírání oken udělají úžasný guláš grosteskových scén, kde sklo řinčí, stroje hučí a divák se směje. ()

Velikonoční vajíčko (2003) (S04E13)

Sice vtipný příběh, ale na druhou stranu tak stupidní, že z Pata a Mata dělá naprosté imbecily, kterými rozhodně nejsou. ()

Štíhlá linie (2003) (S04E14)

Pat a Mat se rozhodnou shodit pár nadbytečných kilo a pustí se do toho s pořádnou vervou. Upraví jídelníček, ve sklepě si udělají posilovnu a makají. Jenže v noci je hlad. A po něm se nedobře hubne. Výborný díl s výtečnou hudební složkou a úžasnými gagy. Paráda. Hudba: Petr Skoumal ()

Automat (2003) (S04E15)

Pat a Mat si koupí automat na nápoje, který samozřejmě okamžitě zničí, upraví si jej k obrazu svému a z takové blbůstky udělají velice pohodovou sedmiminutovku. Hudba: Petr Skoumal ()

Autodráha (2003) (S04E16)

Jako kluk jsem hrozně toužil po autodráze, ale za to, co s ní spáchali Pat a Mat, bych vraždil. Ale nápady měli dobré, jen to prostě nevyšlo. No hlavně že byli nakonec spokojeni. Hudba: Petr Skoumal ()