Série(8) / Epizody(128)

Recenze uživatele Dartdevil k tomuto seriálu (17)

Tapety (1979) (S01E01)

Druhý díl v pořadí, a řekl bych, že i jeden z nejprofláklejších. Jeden z klasicky výborných dílů, který zná snad každý. ()

Koberec (1979) (S01E03)

Tedy přidžení skříňky za dveře a následná cesta přes balkón, to bylo geniální! ()

Houpací křeslo (1979) (S01E04)

Tenhle díl bych pouštěl dětem ve školách, aby se nehoupali na židlích :-) ()

Obraz (1979) (S01E05)

Jeden z nejlepších dílů vůbec, nabitý nápady. Za nejlepší považuji důmyslné, až vědecké propočty toho, kterak na zeď pověsit puzzle ze sedmi dílků. ()

Garáž (1979) (S01E06)

Z těchto starých dílu se mi snad nevybavuje jediný slabší, pět hvězd už jen za nápad dát garáži kola a zaparkovat ji nad auto. ()

Světlo (1979) (S01E07)

Aneb kterak si zahrát šachy potmě a jen s bílými figurkami. ()

Grill (1981) (S01E09)

Podle mě jeden z nejlepších dílů. Vyndavání kuřat z lednice za účelem jejich postupné likvidace je prostě kouzelné :-) ()

Stěhování (1982) (S01E10)

Určitě by bylo lepší si najmout stěhováky. To by ale nebyli pánové Pat a Mat, aby si s takovou banalitou neporadili! ()

Voda (1982) (S01E11)

Fenomenální ukázka řemeslné zručnosti a důvtipnosti. ()

Zahrádka (1982) (S01E12)

Tak takové trpaslíky by měli prodávat naši podnikaví spoluobčané v pohraničí! :-) ()

Malování (1982) (S01E13)

Pavučina na stromě vygraduje v neuvěřitelné malířské kreace našich dvou kutilů. ()

Skokani (1982) (S01E14)

Kterak dostat rogalo do vzduchu. ()

Křížovka (1982) (S01E15)

Borci jsou tolik zaneprázdněni luštěním křížovek, že vymyslí důmyslný stroj na žehlení prádla. Což ovšem ve finále vede k - jak jinak - naprosté demolici bytu. Ale hlavní úkol splněn - křížovka vyluštěna. ()

Budka (1983) (S01E16)

Tohoto dílu se scénaristicky vyjímečně zhostil Vladimír Jiránek a je to hned znát. Pro Pata a Mata divné věci - jeden se na druhého zlobí, že něco zkazil, laciné vtípky typu pádu z výšky, atd. Také se tu poprvé setkáváme s novou hudbou, tu starší jsem měl asi radši. Ovšem stále je to vynikajicí zábava, jen to oproti starším dílům nebylo ono. ()

Velké prádlo (1983) (S01E17)

Pohled na šňůru prádla, kde visely prakticky jen "podkolenky", je nezapomenutelný :-) ()

Windsurfing (1994) (S03E14)

Tyhle nové díly z roku 1994 myslím trochu ztrácejí na nápaditosti a spádu, ale pořád je to výborná zábava. A pokus naplnit rybník kbelíkama s vodou byl obstojný :-) ()

Kopají bazén (2004) (S04E26)

Trošku slabší díl, chtělo by to pár nápadů navíc. Také máte běžně za barákem zásobu sazeniček rýže? ()