Série(8) / Epizody(128)

Recenze uživatele Turiec k tomuto seriálu (14)

Tapety (1979) (S01E01)

Mat otvára konzervu pričom mu guľáš vystrekne na všetky steny. Treba tapetovať a ako vždy však bude potrebovať pomoc priateľa-suseda. Takých babrákov len tak nenájdete. Ako vždy skvelá animácia, zvuky a chytľavá melódia. Tvorcom nechýba fantázia, vtip a možno ani „kutilské“ skúsenosti ;o) Napriek tomu seriál nemožno odporúčať ako vzdelávací seriál pre mladých majstrov. ()

Dílna (1979) (S01E02)

Keďže jeden z priateľov Mat má mnoho kníh a nemá ich už kam dávať – sú po zemi, v kredenci, v ľadničke – treba pre ne vyrobiť policu. A tak nám Pat a Mat môžu predviesť svoje stolárske „umenie“. Sám by som nejaké police na knihy potreboval, ale radšej si ich nechám urobiť niekde inde. ()

Koberec (1979) (S01E03)

Pat upratuje byt. Utiera prach a vysáva. Stane sa však nehoda a koberec treba vyprášiť. Najskôr ho musia vybrať spod nábytku a vyniesť von. Prečo to neurobiť cez balkón, však? A ako by ste vyčistili farebný fľak? Radšej nechcite vedieť. Seriál si zaslúži 5* za nápaditosť. ()

Houpací křeslo (1979) (S01E04)

Ako sa najlepšie pozerá televízor? No predsa v hojdacom kresle. Čo takto si jedno vyrobiť? To predsa nemôže byť problém. Nápad pribíjať háčik do steny sklenenou fľaškou, ako aj nafukovanie rozpľacnutého suseda ma dorazil. Je to jednoducho ukážka skvelej animátorskej techniky v Československu v 70-tych a 80-tych rokoch. ()

Obraz (1979) (S01E05)

Tak vy neviete prečo sa hovorí dvakrát meraj a raz rež? Mat má nový obraz. Veľký obraz. Ako ho dostať do bytu? No predsa po kúskoch. Najskôr plátno a potom po častiach aj rám. A doma to už stačí LEN poskladať, zlepiť, A JE TO. Žiadny problém pre majstrov. ()

Garáž (1979) (S01E06)

Ako sa môžu Pat a Mat vytočiť s ich krásnym autom na malom dvore a dostať ho do garáže? Nebolo by jednoduchšie presunúť garáž nad auto? Znie to ako rozumný nápad. ()

Světlo (1979) (S01E07)

Pat a Mat by si radi zahrali šach. Všetky figúrky sú ale biele. Keď sa im podarí „elegantne“ zvládnuť tento problém, praskne žiarovka. Majstrov elektrikárov to však nemôže zastaviť a žiadne zapojenie nie je dostatočne nebezpečné. Takže: doma to neskúšajte. ()

Grill (1981) (S01E09)

Keď ste hladný, máločo sa vyrovná grilovanému kurčaťu. A keby sa gril pokazil, stačí si (POZOR SPOILER ;o) ) postaviť v rohu bytu krb. Tento diel je opäť veľkou zábavou. Absurdnosť riešení je až neuveriteľná. ()

Stěhování (1982) (S01E10)

Keď treba na osobnom aute previesť nábytok na chalupu, je každá rada dobrá. Ak nemá kto poradiť, pomôžu skúsenosti... ()

Voda (1982) (S01E11)

Je príjemné si oddýchnuť na chalupe. A keď tam je záhradka, stačí ju oplotiť, zasadiť priesady a poliať. Úps. V studni nie je voda. Pat a Mat sa však nezastavia. Ich technická zručnosť a zmýšľanie spolu s inžinierskym prístupom vždy dovedú k výsledku. ()

Zahrádka (1982) (S01E12)

Ako si skrášliť záhradku? Najlepšie niečím neuveriteľne vkusným a krásnym ()

Malování (1982) (S01E13)

Mat pečie kura, zbadá pritom pavučinu na strope a zmetie ju. Pritom zašpiní maľovku. Bude to treba zatrieť bielou farbou. Preto si na pomoc zavolá suseda zdola Pata. (Následné rozkladanie rebríka veľmi pripomína staré nemé grotesky.) Pri maľovaní sa však stane "nehoda" a preto treba vymaľovať celú izbu. A čo to kúra v rúre? ()

Skokani (1982) (S01E14)

Pat a Mat oddychujú na chalupe. Vidia, že lieta motýľ aj vták. Tak prečo nie oni? Stačí na to rogalo a na získanie patričnej rýchlosti skokanský mostík. Prečo si to neuľahčiť a nenechať sa roztiahnuť autom? ()

Křížovka (1982) (S01E15)

Mat lúšti krížovku a popri tom žehlí. Toto sa nevypláca. To, že vznikol problém zistí, až keď sa žehlička prepáli o poschodie nižšie k susedovi Patovi a ten ju vyhodí. Prádlo však treba vyžehliť a preto bude treba vyrobiť mangel, alebo lis. A prečo to robiť jednoducho, keď sa to dá aj zložito? ()