Zázračná záchrana bílých hřebců

The Flight of the White Stallions

Rodinný / Drama / Válečný

USA, 1963, 93 min

• troufalka

O čem byl vlastně tento film? O tom, jak stateční američané zachránili hodným rakušákům z bídného Československa stádo chovných koní? Proč byl film natočen? No jistě, aby svět poznal, jak byli američané stateční. To vcelku chápu, spíš nechápu českou televizi, proč neinvestuje do lepších filmů. Sorry za tu uštěpačnost. Mám velice ráda koně, proto jsem nechala zapnutou televizi, ale jinak byl příběh zbytečně zlouhavý bez výraznější záplatky, od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Dvě hvězdičky za koně. I když drezuru příliš nemusím, mám ráda spíš koně v přírodě, když je jim ponechána dostatečná volnost. Panáčkovat na zadních mi nepřipadá pro tak ušlechtilá zvířata důstojné.(7.11.2013)

Show must go on, válka neválka. Tančící Jurášci vyvážili notnou ukecanost příběhu, bylo by mi ale sympatičtější, kdyby šlo postavám víc o zvířata než o zachování besídky jezdecké školy. Ale to je stejně zbytečná polemika jako jestli koně zachránili lidi nebo naopak.(19.6.2017)

"Včera mi děda vyprávěl pěknej nesmysl." Kvalita rodinného žánru s čistým scénářem. Přehlídka běloušků v akci, americká westernová tradice s Pattonovým neokázalým vůdcovstvím, česko-rakouský venkov, nádraží v Linci. Hvězdičky nejen za hezky filmově civilní ztvárnění exteriérů válečné akce něm. kameramanem G. Andersem. Děti by neměly prošvihnout.(10.3.2013)

I zvířata měla ve válce své místo a někdo je byl schopen i zachraňovat za cenu vlastního života..(6.8.2016)

• plechulka

Na dnešní dobu poněkud zdlouhavé, ale milovníci lipicánů a jezdeckého sportu asi i přesto budou nadšeni(10.3.2013)