Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tento přelomový dokument přistupuje k odkazu Brucea Leeho zcela novým způsobem. Nejedná se pouze o životopis, ale o snímek, který zkoumá Leeho celosvětový dopad, aby zjistil, jak ovlivnil veškeré oblasti populární kultury, včetně fitness, kinematografie, hudby, sportu, tance, videoher a filosofie. Tato filmová cesta natočená ve vysokém rozlišení vedoucí přes Spojené státy do Asie a Evropy bere Shannon Leeovou zpět ke kořenům jejího otce do Hongkongu a Číny. Tvůrci získali unikátní přístup k rodinnému archivu fotografií, domácím videím a veškerým materiálům vlastněným Nadací Brucea Leeho. Hvězdné obsazení přispěvatelů zahrnuje taková jména jako Jackie Chan, LL Cool J, hudebníci Damon Albarn a Lalo Schifrin, režiséři John Woo a Brett Ratner a mnoho dalších. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Nikdy bych nečekal, že dokumentu o svém oblíbenci dám pouhé 4*, ale tentokrát opravdu nemohu jinak. Autentické záběry, výpovědi blízkých přátel, kolegů z branže a rodinných příslušníků jsou pochopitelně skvělé a potěší, stejně jako záběry z filmů Bruce Leeho, ovšem nemohu si pomoct, takto prezentovaná glorifikace mi moc neseděla. Skoro jsem nabyl dojmu, že Bruce Lee byl pupek světa, že stojí za vším, co mě obklopuje. Tak to opravdu ne, přátelé. Tvůrci tohoto dokumentu přiřkli Leemu zásluhy snad ve všem, počínaje bojovým uměním (zde je jeho vliv nesporný), filozofií (taktéž nesporné) přes politiku (to jsem ještě schopen připustit), videohry (ano, neoddiskutovatelně) a konče hudbou (tímto si to u mě ale pohřbili) a tancem (tímto tomu už jen dali korunu). To, že se někteří interpreti před kamerou hlásí k jeho odkazům a tvrdí, jak ovlivnil ten či onen styl ještě neznamená, že to budeme globalizovat na celou oblast. Pro mě osobně je Bruce Lee symbol, ikona a jsem jeho velký fanda, strašně rád jej sleduji v akci i mimo ni, uznávám, že v řadě věcí ovlivnil svět a svým způsobem žije stále dál, ale How Bruce Lee Changed the World občas zachází až moc daleko. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Absolutně nejlepší dokument o Bruce Leem. Viděl jsem jich již řadu a dost se opakují, tento je nový, maximálně aktuální a perfektně sestavený. Existuje verze v naprosto geniální "full" grafice, pastva pro oči ... Ale důležité je prostě hlavně sestavení filmu v tom, jak Bruce ovlivnil za 32 let svého života celý svět v mnoha oblastech od životní filosofie až po videohry a módu a jeho "sláva" vlastně stále stoupá... Nebudu více rozebírat, nemá to smysl. Prostě pro milovníky Bruce Leeho NAPROSTÁ povinnost, podobně jako pro "martial arts nadšence". Vystupuje zde řada různorodých známých a slavných postav se svými názory na něj a jak jejich život ovlivnil. A jak říká v podstatě jedna z největších a nejstálejších ikon "martial arts filmů" Jackie Chan: "Bruce Lee is best!! Absolutly the best!!" ... I když Chanovu tvorbu moc nemusím, v tomto s ním nemohu než jen souhlasit ... :-)) ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Prva tretina dokumentu v ktorej si zopar známych ksichtov spomína na to, kedy videli prvykrat film s Brucom a ako ich ovplyvnil ma vôbec nebavila. Rovnako ma nenadchla ani posledná tretina, v ktorej sledujeme rôzne videohry a reklamy, ktore sa prizivuju na Brucovej slave. To najslepsie sa odohrava v prostrednej tretine, ktora konecne trochu podrobnejsie rozobera, preco prave Bruce Lee ovplyvnil tolkych ludi. Neda sa povedat, ze by zavery ku ktorym dospeju boli niecim prevratne, ale su dostatocne zaujimave na to, aby som tento dokument odporucil ostatným. A to aj napriek niekolkym nie uplne pravdivym faktom typu, ze Bruce nikdy nepouzival kaskadera. Ale ano mile deti. Pouzival. ()

schizmo 

všechny recenze uživatele

Pěknej dokument o tom, jak Bruce Lee dramaticky změnil svět. Ať už šlo o akční filmy, bojové umění, bojové sporty, kulturistiku - zkrátka sport všeobecně, nebo o hudbu, vnímání světa a inovativní pohled na spoustu tehdy tabuizovaných věcí. Nadšené výpovědi všech těch sportovců, herců, režisérů nebo i samotné rodiny jsou prostě neuvěřitelné a každý z nich jen dokazuje, jaký to byl vyjímečný člověk a jak spoustu lidí a věcí ovlivnil. Škoda, že tento talentovaný velilán zemřel tak maldý a nemohl toho zde zanechat více, byly by to jistě monumentální věci! ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Veľmi kvalitne spracovaný dokumentárny snímok o najznámejšom populizátorovi azijských bojových umení v oblasti západnej kinematografie. Dokument o chlapíkovi, ktorý sa narodil ako Lee Jun Fan, ale dnes ho celý svet pozná pod menom Bruce Lee. "Ako Bruce Lee zmenil svet"? Túto otázku sa snažia zodpovedať autori tohto filmu. Ja osobne som sa dozvedel hodne informácií, ktoré mi priblížili osobu a súkromie tohoto legendárneho bojovníka a špecifického herca. Určite sa už budem na tituly, v ktorých sa objavil, pozerať z iného uhla pohľadu. *** ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama