Do morku kosti

• Česko Zmrzlá kost (více)

Ree Dolly je sedmnáctiletá dívka, jejíž otec je nezvěstný a matka trpí těžkými depresemi. Ree se tak musí sama postarat o svou chudou rodinu žijící v drsném prostředí missourské vysočiny Ozark. Když se dozví, že otec dal jejich dům jako záruku za vlastní kauci, musí ho najít dřív, než jim majetek zabaví soud a vyžene rodinu hluboko do lesa. Ree tak poruší tradiční zákon mlčení a riskuje svůj život, čelí lžím, podvodům a výhrůžkám příbuzných, ale nakonec začne krůček po krůčku odhalovat pravdu. (Cinemax)

Hellhajzl

Mám rozporuplné pocity. Na začátku zdlouhavé shánění informací stylem "od domu k domu" mi na motivaci pro dokoukání moc nepřidalo. Nečekal jsem přestřelky a létající auta styl Cobra 11, po zpětném ohlédnutí by to tam i překáželo, ale vrchol zápletky - 3 ženy středního věku zmlátí mladou holku tak, že plive zuby? Navíc Jennifer modřiny nesluší. Prostě mi asi vadila celková zdlouhavost a nekonečné mlčenlivé pohledy. Jednu hvězdu pro Jennifer, protože ať ten film byl jakýkoli, ona svou roli zahrála dobře, druhou hvězdu za příběh ze života (nemusí to být spiknutí, schovaná mrtvola a předčasně dospělá holka, starající se o své sourozence, ale stává se to všude) a třetí hvězdu...prostě jen tak. ()

PepusGi11._

Celkem relativní nuda ale Jennifer to zahrála skvěle....Opět příběh o tom,jak daleko až zajde lidská zoufalost a víra :)...Upřímně,kdyby tenhle film běžel v telce,asi ho nepřepnu :) ()

Kozlowski8

Jedinou možností, jak nepřijít o střechu nad hlavou je pro sedmnáctiletou dívku Ree, sehnat svého otce - kriminálníka, který jako kauci za propuštění z vazby zastavil jejich dům - a přimět ho přijít k soudu. Má to ale holka těžký, když všichni otcovi příbuzní a kumpáni z okolí jsou násilníci a feťáci, od kterých, spíš než pomoc, může čekat nakládačku. Ree žije na missourské vysočině a všichni její blízcí i vzdálenější sousedi, žijící v barácích (spíš chatrčích), rozesetých po kraji - jsou totální magoři. Vcelku plochý a jednotvárný příběh, který ale rozhodně nepostrádá silné emocionální pnutí a má v sobě syrovost a naléhavost. Paní režisérka zde, zdá se, našla svůj vypravěčský styl, který o několik roků později potvrdila ve snímku Beze stop. V něm potvrdila také svoji schopnost odhalit obrovský herecký potenciál u mladých, začínajících hereček. Věřím, že Thomasin McKenzie (Beze stop) může v budoucnu hodně dokázat - stejně jako se to povedlo Jennifer Lawrence. 65%. ()

Houbos

Zpočátku dokonalost sama. Nádherná scenérie mrazivých lesů Missoury a chátrající lidská sídla. Postupem času jsem si začal budovat k protagonistce averzi. Nevděčná slepice. Nemají co jíst. Sousedi porcují jelena a ona napomene svého brášku, že chtěl poprosit o kousek pro ně, slovy: "Never ask for what ought to be offered. / Nikdy nepros o to, co by mělo být nabídnuto." Automaticky, ani není třeba natáhnout ruku. Když jí nepřístupná dobrosrdečná sousedka donese dostatek jídla pro celou rodinu, ani neřekne bů, ba ani se neusměje. Takovému člověku nejde přát nic dobrého, takže se zápornými city už film nemohl fungovat. Není rozhodně o nic víc depresivnější ani uvěřitelnější. Nic ji neomlouvá. Matka se nedávno zhroutila. Otec poslední roky vaří a bere metamfetamin. Teď zmizel a pokud se nedostaví na stání k soudu, bude rodině zkonfiskován dům (pěkný, ale dvorek vypadá jako ulice Neapole). ()

leo8111

Filmi tohto druhu ma proste bavia. Realita realita a nic nez realita!!!Mne to pride ako taky apel na idealistov ktory si myslia ze USA to je len Las Vegas a New York, teda ze to je len luxus a prosperita.Na mna chemia tohto filmu zaposobila.Drzim prsty pri udelovani oskarov aj ked si myslim ze pri sucasnej popularite komercii to bude mat tento snimok velmi tazke. ()

Jurcekk

Pre samu snahu realisticky vykresliť bezútešný , neľútostný svet tejto komunity zabudli urobiť dobrý film. Hoci mohli. Rednecksácka omerta ... No. Mi Zellweger to dievča pripomína. Ale dalo sa. ()

zero_zelo

cože? toliko nominaci? tak to nepobírám. tiše plynoucí film, jehož hloubku se asi nepochopila a myslím, že nejspíš z důvodu neznalosti americkýho buranova. tváři se to svoji ponurostí a výrazama neskutečně nepříjemnejch a neosobních obyvatel "seversky", ale tím to pro mě tak asi konči. možná se to tak nějak utopilo samo v sobě, nevim. každopádně to prošlo kolem mě, ne mnou... akorát mě poctivě všichni srali :) ()

ragtime

Po polhodine mi konečne došlo, že dej sa nebude vyvíjať rapídne dopredu, ale že ustrnieme na tom, že sa hľadá otec a v podstate som prijal pravidlá hry (bez mučenia sa priznávam, že hlavne kvôli pôvabnej a talentovanej Jennifer Lawrence). Čo filmu kvitujem, je herecké obsadenie celkovo a záverečná pointa, ale čo je mi naozaj záhadou, je jeho nominácia na Oscara za najlepší film (nie za herečku, tam súhlasím). Tak to sme teda videli už lepšie snímky. Štvrtá hviezda pre Jennifer. ()

LeoDraconis

Na podobne tema me vic zaujalo True Grit. Nicmene herecky a atmosfericky jde o totalni narez. Do techhle koncin bych nevjel ani s obrnenym medvedem kodiakem. ()

bystroocko

Velmi zvláštní film. Po jeho shlédnutí se musím neustále zamýšlet nad tím, jestli mi ten čas za to stál nebo ne. Herecké výkony jsou velmi působivé a celková atmosféra je tak hutná, že vám ani nepřijde, že se díváte na film, nenapadne vás, že někdo něco hraje. Prostě máte jen pocit, že nějakým ve vzduchu plovoucím okem nahlížíte do světa a reality nějakých velmi podivných lidí. Mám opravdu rozporuplné pocity, připadá mi totiž, že je skutečně naprosto jedno, jestli ten film uvidíte nebo ne, protože nic neznamená, nic neříká a nic ve vás nenechá. Možná je to jen moje subjektivní kritérium, ale rozhodně pro mě má velkou váhu. ()

spacefall

No co dodat k hodnocení, nebudu zakrývat že jsem fanoušek jennifer lawrence takže to mělo na hodnocení taky nějaký vliv, ale shrnu to takto....herecký výkon jennifer lawrence byl skvělí jako vždy je prostě oskarová, ale na tento film opravdu musíte mít náladu jinak se vám nebude líbit.. pokud máte rádi akčnáky typu smrtonostná past a další nesmysli tak tento film opravdu opravdu nedokážete ocenit....Surové drama... Nebýt mým předsudkům k venkovu klidně si k mému hodnocení přidejte +1 hvězdičku navíc ()

Mark1983

Tohle je smutný průměrný film o tom,jak i někteří příbuzní se zachovají ke své rodině ať vědomě,či nevědomě jako hyeny.Děj je zajímavý,ale nakonec to dobře dfopadlo. ()

mlock

Tenhle film mi otrávil do morku kosti. Totální nuda, děj na 10 min, celý vo ničem. A oscarový nominace? Vypadá to že celá filmová akademie je na ritalinu, protože trpí PPD! ()

carnacv

V bídě letošních filmů se starší snímek jeví jako příjemé vykoupení z průměru. Nebýt toho idiotského rádobyvtipného uvaděče před snímkem, byl by to dokonalý zážitek. Film samotný přináší příběh z odvrácené tváře ameriky, kde divoká párty, blahobyt a honosnost ustupují stranou. Nebude tedy snad velikým překvapením, když zde nenarazíte na dívku oháknutou do poslední módy dle Louis Vuitton, nýbrž toliko do obyčejných hadrů, jejíž osud je nad míru krutý. Jak bývá pravidlem každý z nás má svých problémů dost, a tak proč se namáčet co problémů druhých. Dívka však není moderní pipinkou dnešní doby, a tak se na vlastní pěst vyrazí zachránit osud své rodiny. Nádherně podané a zahrané drama, z nějž je cítit na každém rohu cítit atmosféra. Tady se život s nikým nepáře a pokud něco chceš musíš o to pořádně bojovat. Režisérce se nad míru povedlo vystihnout charakter zapadákova a na výběru postav a vykreslení jejich charakterů měla vyloženě zlatou ruku. Tento film by určitě neměl upadnout v zapomění. Jo a místním kecům, že nechápou nominace na oskara se vysmějte. On film má totiž hlubší smysl a není to krása bez ducha, tak jsou místní odborníci podráždění :) ()

IlMagnifico

O tom, že tu Jennifer Lawrence podává skoro-oscarový výkon (což je u ní skoro standard), nemám v plánu ani v nejmenším polemizovat. Smutné nicméně je, že nevím, zda by mě film, nebýt jí, vůbec něčím zaujal. A přitom má rozhodně svoje kvality. Drsný příběh už od začátku nabírá na obrátkách a ani jednou nezaškobrtne, atmosféra je mrazivá, postavy kruté a dobře zahrané. Vůbec se mi těžko hledá něco, co bych mohl Do morku kosti vytknout. Jakési ono potřebné pohlcení se ovšem zkrátka nedostavilo. Možná tedy nejsem se svými třemi hvězdičkami úplně spravedlivý a měl bych jít výše. Tvůrcům se za to upřímně omlouvám, ale nemohu si pomoci. Je mi líto. ()

bohyyy

Kus naprosto nekompromisní filmařiny, místy možná i navzdory sebe sama i divákovi. Brutálně nesentimentální výkon Jennifer Lawrence, která už v 18 ukázala, jak velký příslib do budoucna to je, výborný Hawkes, nádherně syrová atmosféra, přesné reálie a neherci a zápletka plná napětí. __________ O tomhle kousku Ameriky jsem toho doposud moc nevěděl, ale na těchhle koutcích světa s post-apokalyptickou krajinou, u které jsem si chvílemi říkal, že nějak takhle by vypadal zfilmovaný Fallout, je něco fascinujícího. PS: Víc takových westernových hrdinek. 90% ()

Naby

Celým filmem vládne ponurá nálada a postupně gradující napětí. Na téhle vlně se táhne celý film a právě proto, že to není typický americký film, kde jeden borec postřílí armádu záporáků se mi to líbilo. Tenhle film by byl zajímavý i s několika možnýma a alternativníma koncema. Celkem 3,8* ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary