Do morku kosti

• Česko Zmrzlá kost (více)

Ree Dolly je sedmnáctiletá dívka, jejíž otec je nezvěstný a matka trpí těžkými depresemi. Ree se tak musí sama postarat o svou chudou rodinu žijící v drsném prostředí missourské vysočiny Ozark. Když se dozví, že otec dal jejich dům jako záruku za vlastní kauci, musí ho najít dřív, než jim majetek zabaví soud a vyžene rodinu hluboko do lesa. Ree tak poruší tradiční zákon mlčení a riskuje svůj život, čelí lžím, podvodům a výhrůžkám příbuzných, ale nakonec začne krůček po krůčku odhalovat pravdu. (Cinemax)

SLOTH

Teda takle drsnej Film jsem dlouho neviděl Jeniffer Lawrence si po pravu vysloužila svou první nominaci. Je vidět že ani v té Americe to nemusí být lehké ()

Morholt

Sázka na bezútěšné prostředí vyšla na jedničku a podpora přišla i od castingu, kde se našlo pár opravdu hnusných typů. V tomto případě ani nebylo potřeba se nějak párat se scénářem. Stačila jen story o holce, co se snaží za každou cenu najít otce. Lawrencka dobrý, ale její výkon mi zase nepřišel natolik vynikající, aby se o něm nějak víc mluvilo. 70% ()

Handle

Když se Winter's Bone objevil v nominacích na Oscary a začal jsem číst příspěvky typu co tam dělá apod., říkal jsem si, že by to stejně nemusel být tak špatný film a za něco být nominovaný musí. Po shlédnutí říkám: JE to špatný film (pro mě) a NECHÁPU za co dostal nominace. Když se totiž vyloženě těšíte až film skončí, nic Vás nezaujme a ani Vás v podstatě nezajímá jak film dopadne, tak prostě není něco v pořádku. Tohle mně tedy nesedlo vůbec. Nuda, nuda, nuda. Přesto jsou i zastánci tohoto filmu, avšak jediný, co za něco stálo byla Jennifer Lawrence, která předvedla docela dobrý výkon, ovšem v tomhle nijakém filmu nevynikla, tudíž se spíš těším na další filmy, kde bude hrát. Prostě se mi to nelíbilo a to vůbec. Kliknout na imdb a vidět hodnocení 73% (a Metascore dokonce 90%!!) a tučný nápis "Nominated for 4 Oscars", to je podle mě v tomto případě velký omyl... ()

TheJokerCZ

Tento snímek je mi nějak nesedl. Celkově na mě působí nudně a nezáživně. Pár světlých momentů se tam najde, ale nic, co by mne nějak ohromilo nebo nadchlo. Na to, že film byl nominován na 4 oskary mi přišel dosti slabý. Takové slabší 3*. 5/10 ()

jhrasko

Jedna motorová píla, dve pohrešované ruky, tri ženy v člne. Juj, takto sa tvorí feministicky prísna atmosféra. ()

maseer2

to přece nejde, aby prakticky všichni v jednom městečku byli tak neochotní, nepřátelští, negativně naladění a špinaví.. film tak sice dostává zajímavou atmosféru, ale nepůsobí vůbec reálně.. takže lepší 3* ()

6thSun

Když vezmeme v potaz, že se tam většinu času nic moc dějově neděje, tak je třeba vzdát všem zúčastněným hluboký hold, že se na to dá úplně v pohodě koukat a skoro vůbec to nenudí! 75% ()

Baxt

Nádherná nezávislá odyssea, se zásadovými muži, smířlivými ženami a jednou holkou, co je "od hlavy k patě Dollyová" = nezávisle na okolí si jde za smutným cílem, kam ji dotlačili jiní a tím čeří v okolí vodu. Možná ne revoluční, ale díky tomu stoprocentně fungující realistické sociální drama. Jennifer Lawrence přeji mnoho úspěchů do budoucna, herečka je to vynikající. ()

bouncer

Zajímavý nezávislý snímek a sonda do poměrů na americkém venkově, kde poměry mezi lidmi fungují trochu jinak. Chvílemi drsné, jindy však zase nudné... ()

zoe.x

Když vás obklopí beznaděj, nezbývá než se rvát. Ponurý a nemilosrdný pohled na zemi tolik obdivovanou, kde se pověstný americký sen mění jen v pouhé doufání, že zítra to nebude horší, a kde se i prosté přežívání zdá být víc než dost. Nezáleží totiž na tom, v čí prospěch se kola spravedlnosti zrovna točí, síla člověka spočívá v tom, jak svůj úděl přijme. ()

MrCreosote

Drsné, nepřikrášlené a hlavně opravdové. Svou syrovou atmosférou a nehostinným prostředím, kterým se poflakují odpudiví američtí "redneckové", film připomene McCarthyho román Dítě boží. Jsem vděčný za celkové civilní pojetí a absolutní uvěřitelnost herců, a to bez výjimky. Skvělý nezávislák, který ještě posbírá spoustu cen. ()

moviesfan

Já vám nevím. První 2/3 filmu mi prakticky nic neříkaly, zbylá třetina už celkem ušla, ale pořád mi nejdou do hlavy nominace na Oscara. Dle mého jsou zbytečné. ()

JohnCZ

Prostředí hnusného amerického vidlákova vypadá na první pohled zajímavě, ale film bohužel nic zajímavého nepřináší, děj se po celou dobu strašně táhne, charaktery jsou nesympatické, dalo by se říci až protivné a jediné pozitivum je tak Jennifer Lawrence. Ve spojení s filmem je i ta - jinak celkem pěkná - country hudba neskutečně otravná. ()

Bubble74

Pochmurný, lehce nadprůměrný nezávislák. Nezodpovězené otázky a hojnější potřeba vlastní interpretace mě tolik netrápily, protože dostatečný zážitek zařídila depresivní, bezútěšná, syrová atmosféra, která byla cítit intenzivněji než uleželé olomoucké syrečky. Civilizace komunity žijící v odlehlých lesích v amerických Ozark Mountains se od dob neandrtálců příliš neposunula. Boj o holé přežití byl tvrdý, tak si přilepšovali provozováním nezákonné obživy, do nějž nezúčastnění ve vlastním zájmu nešťourali. Neústupná a odvážná sedmnáctka Ree byla okolnostmi přinucena toto místní pravidlo porušit a než jsme se spolu s ní dozvěděli alespoň částečnou pravdu o osudu jejího otce, schytala chudák holka smršť kopanců. Její představitelka Jennifer Lawrence byla výborná a kdyby zázrakem dostala toho pozlaceného plešouna, upřímně bych jí ho přála. ()

Ten Druhy

Situácia rodiny z Ozarských hôr bola natoľko zúfalá, že museli loviť a jesť veverice. Pritom nešlo len o krutý žart osudu či zvýraznenie sociálnej bezradnosti. Hoci sa príbeh odohrával v rovine prežívania hlavnej postavy - sedemnástky Dee, ukrýval niečo strašné, mal kriminálne pozadie. Ale drsní horali z amerického zapadákova vytrvalo mlčali. Prostredie, v ktorom žili, bol teda poriadny genetický izolát! Každý bol každému blízky alebo vzdialený príbuzný a všetci boli jedna ruka. Akoby povedal básnik: "domov sú ruky, na ktorých smieš plakať". V tomto filme to platilo doslova. ()

SaNcHeZ_cz

Obraz depresivního mrazivého venkova na pozadí příběhu o hledání ztraceného otce a záchrany rodiny. Problémem je, že i přes pár relativně slibných míst jsem nenarazil na důvod, proč by mě to mělo zajímat. ()

frashmaker

Každý rok se v nominacích na Oscara objeví film, který je tak trochu mimo hodnocení uživatelů CSFD. A vždy právě ten jeden film dělá rozdíli mezi námi a Američany. Je to něco, co oni pochopí a my ne. Nevím, co jsem tady na tom filmu nepochopil. Celou dobu mě bavil. Mám rád tupost amerických vidláckých buranů ve filmech. Tady jí uvidíte víc než dost. Mám rád americký venkov, i když spíš ten čistý plný dobrých lidí a ne takovýto. Možná je to odvrácená strana Ameriky. Možná to Američany bolí stejně jako je bolel před rokem film o umírajících pyrotechnicích ve východních zemích. Mě to tolik nebolelo, protože to bylo mému srdci daleko. Poznal jsem sice americkou tupost na vlastní kůži, ale ta tupost byla veskrze spíše příjemným zpestřením, než denním pořádkem. Jsem rád, že jsem tento film viděl. Je to součást jejich společnosti. Je to film o tom, že Amerika není jen uhlazená země plná široce se usmívajících lidí. ()

Greg

"I'd be lost without the weight of you two on my back. I ain't going anywhere." Mrazivě napínavé drama o pátrání nezletilé dívky po jejím nezvěstném otci. Právě atmosféra filmu a herecké výkony pozvedávají tento film o něco výš. Vynikající herecký výkon podala pro mě naprosto neznámá herečka Jennifer Lawrence, která skvěle ztvárňuje dívky balancující na hraně touhy najít otce a beznaděje (na svůj věk podává mimořádný výkon a svou nominaci na Oscara si rozhodně zaslouží). Ale i John Hawkes zvládl svou postavu velmi dobře. Naneštěstí se ale jinak jedná pouze o průměrný film bez jakékoliv gradace děje a výrazného hudebního podkladu. Škoda, jeho potenciál byl rozhodně vyšší... ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary