Do morku kosti

• Česko Zmrzlá kost (více)

Ree Dolly je sedmnáctiletá dívka, jejíž otec je nezvěstný a matka trpí těžkými depresemi. Ree se tak musí sama postarat o svou chudou rodinu žijící v drsném prostředí missourské vysočiny Ozark. Když se dozví, že otec dal jejich dům jako záruku za vlastní kauci, musí ho najít dřív, než jim majetek zabaví soud a vyžene rodinu hluboko do lesa. Ree tak poruší tradiční zákon mlčení a riskuje svůj život, čelí lžím, podvodům a výhrůžkám příbuzných, ale nakonec začne krůček po krůčku odhalovat pravdu. (Cinemax)

Mirokukii

Syrové drama, tvářící se i jako detektivka, z nepřátelského vidlákova. Kde mocná ruka nehrozí odebráním dětí, nýbrž odebráním střechy nad hlavou. Temně chladná propracovaná atmosféra a ze pár napínavých scén dělají z tohodle poklidně plynoucího filmu koukatelnou podívanou. Velmi přesvědčivý výkon Jennifer Lawrence. ()

neoBlast

Trochu zapadlý malý filmeček, který si větší pozornost způsobenou oscarovými nominacemi právoplatně zasloužil. Hodně syrové a chladnokrevné drama s netypickou atmosférou ovládá hlavně skvělá kamera a herecké výkony Jennifer Lawrence s Johnem Hawkesem v hlavních rolích. 80 % ()

venison

Velmi silně mě překvapila nominace na Oscara, protože tenhle snímek bych hodnotila spíš jako solidně vyvedený televizní film.. Herecké výkony zdařilé, ale krom Jennifer Lawrence a Johna Hawkese, nijak výrazné.. Příjemně překvapila "Laura Palmerová" Sheryl Lee :-) Jinak příběh rozhodně zajímavý - představte si zapadákov někde hluboko v lesích, kde jediná obživa drsných domorodců je vaření drog a koníčkem chlastání.. Jedné sedmnácce zůstane na krku malej brácha se sestřičnou a zmagořená matka.. Otec se někam poděl a zadlužil dům i přilehlý les.. Jí nezbude nic jiného, než vypátrat tatínka nebo se nechat naverbovat do armády.. Ale na armádu je moc mladá a krom toho je i drsná buranka až do morku kostí.. Fandila jsem jí :-) ()

VasaX

It's gooooood! Jennifer "vidlačka" Ree prostě jde. Občas je to prostě ještě kostrbaté, ale už tady je patrné že do pár let z ní bude specifická hvězda Hollywoodu. Zápletka je nosná, ale hlavně jde o samotné vyprávění a prostředí, do kterého je zasazené. Americký jih, jeho redneck/hillbilly obyvatelé a tak trochu jiná pravidla. Vizuálně poutavé - jak obsahem a stylem snímku, tak kamerou. Herecky výborně zvládnuté. Výborný filmový zážitek, obzvlášť pokud vás tak nějak bere atmosféra amerického jihu. ()

Sany33

Ak by sa mi pred týmto filmom niekto opýtal ako si predstavujem Amerických cigáňov nevedel by som mu na to odpovedať ale tento film mi rozšíril obzory a môžem teda povedať, že dáko podobne si GypsyAmeričanov dá predstaviť. Každý je z každým rodina a združujú sa spolu v jednom veľkom gete súčasne však každý ťahá iba sám za seba, každý si sám doma varí pikenko a každý si jednoducho rieši svoje sračky. Akurát Ree to troška prerástlo cez hlavu, keď sa po jej tatkovi zľahla zem a všetky dlhy a trampoty spadli na plecia jej jej malým súrodencom a mame ktorá viac o sebe nevie ako vie. Jednoducho idylka. Konečne rozuzlenie okolo zmiznutého tatka som celkom dobre nechápal a ani som nechápal dôvody tej humanitárnej pomoci na Reenu adresu. Ako som povedal film mi trocha rozšíril obzory ale, že by som si ho pustil znova sa asi nedá povedať. Dynamiku to nemá asi žiadnu a čo sa týka príbehu ten kolíše na veľmi tenkom lade medzi thrillerom a drámou na na dobrú drámu to nemá a o thriller sa opiera veľmi okrajovo preto volím priemer. 50% ()

zdenny

Vysoké hodnocení a Jennifer Lawrence. Vysoké hodnocení je přemrštěné a Jennifer Lawrence bude dle mého soudu jen průměrnou herečkou. "Hunger Games" ji proslavily a od té doby se veze na vlně úspěchu. Byla to ale ona, kdo udělal "Hunger Games" nebo "Hunger Games" udělaly ji? Nevím, zda to tak funguje jen v USA nebo i jinde. Ale když se sypou peníze, tak začnu cpát nově vytvořenou hvězdu do všeho, co to dá. Kvalita nekvalita. Takže se stane, že se naše hvězdička objeví v nudném filmu o životem zatracených vidlácích, co si hrají na mafiány s celostátní působností. Nikdo nic nesmí říct, protože by se hlavní vidlák zlobil atd. atd. Asi nám tím chtějí tvůrci říct, že Jennifer je herečkou i charakterních rolí. Kdo ví, možná, možná někdy. Ne ale v tomto filmu. 34 %. ()

horacko

Nezaujímavé, nudné, bez emócií. Nominácie na Oscara pre mňa nepochopené. Herecké výkony podpriemerné, koniec koncov, ani nebolo čo hrať a samotný dej tiež veľa filmového pôžitku neponúkol. ()

L_A_D_A_S

Dokoukal jsem to až dokonce jen z toho důvodu že jsem stále čekal že se něco stane.....a pak přišly titulky. Obrovská nuda, obrovské zklamání.. ()

klima777

Ano, Winter's Bone je drsný a krutý. Jenže, kdyby zůstalo pouze u necitlivosti, neomalenosti a boje s větrnými mlýny, pak tato netradiční studie rodových a klanových vztahů vydá sotva na tři hvězdy. Vedle obrazů bezútěšného plahočení a hluboké melancholie, však v prazvláštní, barvité smesi obsahuje také humor. Plazivý a nepříjemný jako Jižanská bahniska. Černý a naprosto absurdní. Často velmi nečekaný, bezmocně se šklebící a zároveň frackovitý a chytrý (viz scéna s kuřátky a banjem; píseň o vrabčákovi atp.). Do morku kosti podivné. Do morku kosti cizí, a přece zábavné. Tenhle životaschopný mutant obývá končiny blízké některým filmům bratří Coenů a podupává na hranicích (imho) nepochopeného Red State. 3,5* za mnohočetné rozpaky (...jako myslíte vážně, jo???) a poměrně pevnou jistotu, že nezávislý film ještě dýchá. C'mon ye prankster! ()

Bagr_007

Dva roky poté, co jsem film viděl si z něj pamatuji převážně to, že Jennifer Lawrence to tam vůbec nesluší, za což by se měla rozdávat nějaká anticena. Zkrátka Akademie nominace na Oscary tradičně nezvládá. ()

Šakalík

Nesmírně realisticky a surově natočený snímek, ze kterého doslova srčí tvrdá životní realita nehostinného amerického severu. Charaktery jsou velmi dobře obsazené, divák jim to prostě věří. Vyrovnanost hlavní hrdinky Ree je fakt obdivuhodná, kde kdo by se asi v takové situaci (a v jejím věku, je jí teprve sedmnáct) položil, ale ona je prostě tvďák – a charakterem přesně zapadá do místní krajiny. Akorát to chování místní komunity mi přišlo takové až zbytečně nepřátelské, i když k tomu možná měli své důvody. Jinak nejvýraznější postavou snímku je určitě Teardrop v podání Johna Hawkese. Film je to určitě hodnotný s výbornými hereckými výkony, ale na druhé straně, že by mě to nějak moc bavilo, to taky ne. ()

ZkuKol

Debra se snažila, aby divákům tuhla krev v žilách a v mém případě uspěla. Naprosto depresivní prostředí v "prdelákově" odkud není úniku. Společnost lidí jenž buď obchodují s drogami nebo tímto podnikáním trpí. Do toho občas vstoupí více-méně bezmocný šerif. V tom všem se odehrává příběh, jenž je od začátku zcela prost naděje. Jennifer dokazuje, že umí hrát a myslím, že v budoucnu se od ní máme na co těšit. Ale i ostatní casting se povedl, navíc, tím, že zde hraje minimum známých tváří, získává film na autenticitě. Nezlobil bych se, kdyby Debra trochu víc dala obrazové stránce a občas zrychlila tempo vyprávění, ale zjevně si ráda hraje s atmosférou a studií mlčelivých tváří svých hrdinů. Akademie příjemně překvapila, když si všimla takhle malého filmu. To že je malý, ale neznamená, že není silným zážitkem, doporučuju. Máma je zjevně myslí už dávno mrtvá, žijete ve špinavé díře v zapadákově plném dobytka, dealerů a feťáků, staráte se o dva mladší sourezence, ale osudu to nestačí a rozhodne se vás vyzkoušet ještě víc... 80% ()

vitekpe

Kdyz pominu hezkou country hudbu a sikovne hrajici dvacetiletou JL, tak to bylo spis takove potaceni odnikud nikam. Holka zije na dne a v bide, matka na praskach, otec zastrelenej, dva mali sourozenci na krku. Snazi se prezit, vsichni kolem jsou nejaky magori. Nakonec se objevi clovek, kterej ji preda penize. A je konec. Nevim... Na druhou stranu se to dalo prijemne odkoukat, dobre natocenej film. Granik myslim byla nominovana na Oscara, coz me trosku udivuje, nenapadlo by me, ze tohle je oscarovy film. Spis takova lepsi DVD edice. ()

Bobek15

Slabé. Podľa mňa je Winter's bone, čo sa týka obsahovej stránky, úplne o ničom. Na to, že mal stopáž (pre mňa takmer nevydržateľných) 100 minút, sa tam dokopy nič neudialo. No film neponúkol nič ani po formálnej stránke. Nevýrazná hubda, nezaujímavá kamera, slabí herci. Oskarové nominácie pre mňa nevystvetliteľná záhada.... ()

Seti

Vykostěná historka z amerického zapadákova, jíž vévodí skvělá Jennifer Lawrence, ale to je tak všechno. Veškeré potenciálně zajímavé otázky zůstají záměrně nezodpovězeny a z filmu tak zůstává jen nudné chození, vyptávání a tápání hlavní hrdinky. Režisérka se totiž především zaměřuje na vykreslení nehostinného prostředí, v němž se Ree pohybuje, což ovšem na mě nijak nepůsobilo, jelikož zastávám názor, že nikdo není tak chudý, aby si nemohl uklidit před vlatním domem (anglický termín "white trash" sedí na tyhle lidi dokonale). ()

Ilhan

Co to sakra mělo bejt? Nějakej druh venkovského chudinského mafiánského klanu? No to jsem fakt ještě nežral. ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary