Do morku kosti

• Česko Zmrzlá kost (více)

Ree Dolly je sedmnáctiletá dívka, jejíž otec je nezvěstný a matka trpí těžkými depresemi. Ree se tak musí sama postarat o svou chudou rodinu žijící v drsném prostředí missourské vysočiny Ozark. Když se dozví, že otec dal jejich dům jako záruku za vlastní kauci, musí ho najít dřív, než jim majetek zabaví soud a vyžene rodinu hluboko do lesa. Ree tak poruší tradiční zákon mlčení a riskuje svůj život, čelí lžím, podvodům a výhrůžkám příbuzných, ale nakonec začne krůček po krůčku odhalovat pravdu. (Cinemax)

mira.l

Takový malý, syrový a přitom docela zajímavý film, který drží nad vodou především výkon Jennifer Lawrence. A v neposlední řadě taky to syrové prostředí, které má k ideální Americe docela daleko. ()

mystrdat

Hvězda navíc za vynikající Jennifer Lawrence, jinak v podstatě krátká story o tvrdosti a řeholi rednecků amerického středozápadu. ()

keane

5/10 S tímhle filmem mám jeden zásadní problém...působí jen těžko uvěřitelně. Nic proti ošklivýmu taťkovi, kterej je nezvěstný. Ale co ti sousedi???? Chudáci, co žijou v polorozpadlých domech, nebo ultradrsňáci, kteří se nebojí ani šerifa s bouchačkou. Buď hodně nešikovní zloději a vrazi, nebo divná parodie:-/ Ale to devče to hraje moc dobře. ()

marmeli

Proč je tento film tak nízce hodnocen? Ten si zaslouží těch pět hvězdiček s přehledem. Atmosféra příběhu vás naprosto vtáhne do děje. Skvělý výkon zde podala mladičká Jennifer Lawrence, která svou roli 17ti leté Ree zahrála s přehledem. Nevědět, že to je film, věřila bych všemu, co mi je předhazováno - a zároveň mě to nutí zamyslet nad tím, jak asi vypadá tahle odvrácená necivilizovaná Amerika... Winter's Bone je snímek, který nám nechává prostor k zamyšlení. Není jako jiné filmy, kdy vše dostanete buď v průběhu nebo na konci... nedozvíte se zde proč a jak. Musíte využít svou fantazii. Proto si tohoto filmu tak cením a mohu s jistotou doporučit. ()

Euchrid

Ne(po)hostinný film. Bavilo mě zajímavé a pro mě neznámé prostředí zasazení příběhu. Věřil jsem syrovosti atmosféry a života, jaký je v tomhle koutu ameriky k mání a ve kterém se neobjeví jediná postava, která by nebyla tvdá jako tamější zmrzlá zem. Ale pravý poklad je v hercích, Jennifer je užasná a její jednoduchá buldočí ohlodlanost je obdivuhodná, ale Hawkes jako Teardrop je TAK fascinující, že jenom touha vidět ho v dalších záběrech mě k filmu pořádně přilepila. Tady by ten oskar klidně mohl jít.. ()

flu

Malý velký indie filmek z prostředí amerického zapadákova kdesi v Ozark Mountains, kde je každý s každým příbuzný a hlavním odvětvím místní ekonomiky je pokoutní výroba metaamfetaminu. A nominace na 4 oscary? Pánové akademici zřejmě chtěli mít mezi vší tou formální dokonalostí a vycizelovaným stylem filmů jako "Black Swan", "Social Network" či "Inception" trochu té autentické a syrové špíny. No, upřímně řečeno je mi úplně jedno, jestli "Winter´s Bone" dostane všechny čtyři nebo žádného. Na jeho kvalitách to nic neubere ani nepřidá. Každopádně mně se tenhle oscarový underdog zaryl hluboko pod kůži až do morku (zmrzlé) kosti. ()

Lilien

chladné a veľmi depresívne prostredie amerického vidieka a ludí ktorý žijú trochu mimo amerického sna ....jednoducho burani. No som prekvapený oscarovej nominácií, určitú kvalitu film má no mne akosi unikla. No chválim Jennifer Lawrence tá hrala vynikajúco dievča ktoré by malo vo svojom veku riešiť iné veci a tešiť sa zo života,no ale hold niekto si nevyberá kde sa narodí. ()

TommyDiamond

Komorní atmosféra, která na mě místy působila nudně a hluše. Příběh (oscar '12- nominace adaptovaný scénář), který jsem měl možnost vidět byl hodně primitivní s velkou porcí omáčky okolo. Dokázal bych ho jistě vymyslet sám při nějakém klidném sobotním večeru v temném koutě baru Koko Bongo u dvou lahví portského, které by mi servíroval polonahý padesátiletý transsexuál. Při cestě domů bych nahodile počítal kolik nominací mi ti blbci z Akademie za moji kamufláž zase přisoudí. Abych pouze nežertoval na účet tohoto filmu a Akademie ( jejichž některé nominace mi přijdou opravdu komické a nepochopitelné). Chci pochválit hlavní aktérku Jennifer Lawrence (oscar '12-HR nominace) za dobrý herecký výkon. Právě ona udržela celý film nad vodou.... ()

Najt

Zklamání .. Jennifer vynikající, je to to jediný, proč jsem to dokoukal, ale příběh ostatní postavy a atmosféra o hovně .. kdyby tam Jenn nehrála, tak to ani nedokoukám a nebo dám z těží hvězdičku za kameru. Tohle jestli má být nejlepší am. film roku 10, tak leda pouze podle nějakých amerických dementů, rozhodně ne podle člověka, kterej rád kouká na filmy a rozumí jim. ()

wege

Mě se to moc líbí, docela chápu, proč to i mělo nominaci na Oskara. Docela bych nesouhlasil, že Králova řeč, která to vyhrála, byla až tak lepší, Natalie v Černé labuti určitě, proto neměla Jennifer šanci. Ale jinak od ní naprosto famózní výkon. Zároveň si myslím, že film vykresluje tu pravou Ameriku. Ta není představována metrouši z Manhattanu, purpurovými lidmi ze San Franciska, ale právě obyčejnými vidláky někde ze Středozápadu. Nosí zbraně, flanelky, vypadají fakt opotřebovaně životem, volí Trumpa, loví veverky, a hlavně vyznávají svobodu v té nejzákladnější americké tradici. Nikdo nám nebude kecat do toho, co děláme, jak to děláme a také komu to děláme. Nikdo se nás nebude na nic ptát, a to ani sedmnáctiletá holka, která fakt potřebuje najít svého tátu, protože to byl a pořád asi je kretén a díky němu může přijít se sourozenci o dům. Zároveň chápou, že někdy je potřeba z této životní cesty odbočit a třeba té holce divným způsobem, ale přece jen pomoci. Ještě jednou nakonec, mě se ten film moc líbí, líbí se mi jeho atmosféra, líbí se mi ten marast. Není to na pět hvězdiček, to by toho Oskara pak asi musel dostat. ()

BFG2000

Nestkutečně atmosférický depresivní nářez s excelentní Jennifer. Jeden z nejlepších castingů vůbec. Velmi odlišné, od běžné produkce. Zkrátka velmi osobitý film, který si na nic nehraje a jen pomalu, plynule, vypráví jeden ne úplně šťastný a hezký příběh. Tohle se opravdu povedlo! ()

Havala

Smutný příběh alespoň s dobrým koncem, čekal bych trochu více děje a zápletky, zkouknout se to ale dalo. ()

PetrC.

Kdybych tenhle film neviděl, tak by se vůbec nic nestalo. Ani v nejmenším mě neoslovil a kromě určitých pasáží nedokázal vůbec zaujmout moji pozornost. Je to patrně záležitost osobního vkusu, ale celkové pojetí děje, atmosféry a charakterů postav se mi vůbec nelíbilo. Nejprve se mi do filmu i přes snahu jít proti vlastní logice nepodařilo proniknout a po určité době už jsem ani neměl chuť se snažit. Tak aspoň ty krásné písničky jsem si poslechl. Tyhle já můžu vždycky. 41 % ()

nerez

V tomhle filmu se všechno snaží být mysteriózní a drsný, ale ve skutečnosti jde o naprosto vyčerpávající blábol. Celou dobu jsem měl pocit, že mi někdo cpe něco, co mě vůbec nezajímá, zvlášť ta "drsná" holka. Kdyby po mě někdo chtěl, ať vylíčim děj, řekl bych: !SPOILER! Holka hledala otce a nenašla ho. !KONEC SPOILERU! Počáteční scéna byla slibná, ale zbytek byl naprosto nicneříkající. I když... byla tam pěkně zachycená atmosféra a herecké výkony taky rozhodně nebyly špatné. (Ale nominaci na nejlepší film vážně nechápu.) ()

HChinaski

Skvělý nezávislák ze současnosti s drsnou westernovou atmosférou. Krásná Jennifer Lawrence se syrové role nezalekla a úžasně se herecky ponořila do depresivního humusu chudého amerického středovýchodu. ()

RoninNiro

Pri tejto snímke sa asi budu názory divákov priepastne líšiť. Myslím si, že podobný a možno aj rovnaky film by sa dal pokojne natočiť z prostredia slovenských lazov. Stačí len vymeniť drogy za alkohol a cowboyov za družstevníkov a takzvaných farmárov. Podľa môjho je toto v celku vydarená sociálna dráma. ()

miki68cz

Syrový redneck fuckin' movie. Super kamera, super muzika, super Jennifer, hustej příběh, divný lidi, špína, šeď, fety. Dost dobrý, DOPORUČUJU ()

jafuska

Příjemný film, který ani nenadchne, ani neurazí, zkrátka odpolední oddychovka, jako film do kin, nuda, tvrdé prostředí, hlavní hrdinka musí překonávat různé překážky, až si sáhne na dno svých sil, aby zachránila svoje sourozence, živobytí, a vše co jí patří. Nebylo to úplně špatné, ale očekávala jsem od toho mnohem vice ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary