Do morku kosti

• Česko Zmrzlá kost (více)

Ree Dolly je sedmnáctiletá dívka, jejíž otec je nezvěstný a matka trpí těžkými depresemi. Ree se tak musí sama postarat o svou chudou rodinu žijící v drsném prostředí missourské vysočiny Ozark. Když se dozví, že otec dal jejich dům jako záruku za vlastní kauci, musí ho najít dřív, než jim majetek zabaví soud a vyžene rodinu hluboko do lesa. Ree tak poruší tradiční zákon mlčení a riskuje svůj život, čelí lžím, podvodům a výhrůžkám příbuzných, ale nakonec začne krůček po krůčku odhalovat pravdu. (Cinemax)

Tred2

Tento snímek, věřím, bude v lidech vyvolávat rozdílné pocity. Určitě spoustu lidí "nepřesvědčí". Já osobně patřím do druhé kategorie, tedy té, kterou oslovil. První půle filmu, kdy Ree pátrá po svém otci, mě svoji syrovou atmosférou připoutal k sedadle, a to se mi u dnešních filmů stává už jen málokdy. Hlavní role, kterou ztvárnila Jennifer Lawrence mě nad očekáváni překvapila, a to tak, že bych jí za onen výkon přál i sošku (Nicméně v konkurenci s předpokládanější Natalie, no..) . V druhé půli film trošku ztrácí a onen "happy end" věrohodnosti tak úplně nepřidává. Na filmu asi neutrhne, co se herců týče, tak snad Jennifer, pokud bude mít hodně štěstí a co se scénáře týče tak to klapne spíš Social Networku. Přesto, že se nejdná o "nej" film roku, určitě stojí za to shlédnout, už jen kvůli "rozčarování", které mi přijde v konkurenci tohoto roku až příjemné. ()

Pidzey

Film mě zas tak moc nezaujal. Vlastně jsem na něj koukal jen že jsem chtěl vidět Jennifer v jiné rovině než je Katniss. Myslím že právě její velmi dobrý výkon dělá film snesitelný,ale že by byl na Oskarovou nominaci, to asi ne. Je roztomilá a zároveň tvrdá, možná by se mohla párkrát trochu usmát, ale vzhledem k tomu v jakém žije humusu a jaký řeší problém to moc nejde. Příběh jako takový je v podstatě o ničem, ale na druhou stranu mě bavili některé dialogy. Obyčejný film o obyčejných lidech, žijících těžký život, který my nikdy chápat nebudem, protože ho chápat nepotřebujem. Tři* a to jednu a půl právě za Jenni. ()

hazaba

Tento film mě minul. Přiznávám mu jisté umělecké kvality, jako je kamera, ale ve mně mnoho nezanechal. Bohužel. ()

Loooki

Poznám aj prívetivejšiu scenériu Ameriky..tuná to malo fungovať, asi strašne drsne, ale bolo viac než nudné. ()

Rokle

Ponurý příběh o mladé sedmnáctileté holce, která na svých bedrech nese zodpovědnost za celou svou rodinu. Dá se říci, že se toho za těch 100 minut moc nestane a těžko bych na to koukal v brzké době podruhé, ale jako opozice proti namydleným příběhům některých oscarových materiálů nemám žádných námitek. ()

Wolvie

Hype a oscarové nominace pro tento film jsou věci,které mi asi už nikdo neobjasní.Film chladný jako psí čumák,průměrně natočený a herecky taky nic extra.Tři by ode mě byly neupřímné. ()

Radek.SCH

Přistupováno k němu se značnou skepsí (těch 2* je tu až příliš), výsledek více než potěšil. Jenny asi nejvýznamnějším plusem. Casting jako takový na výbornou. Protože sehnat kopu "monster", které na vás působí jako by jejich předci měli problém hledat druhy a družky mimo blízkou rodinu (a v takovém počtu) muselo dát fušku. Celou dobu budete mít pocit všudypřítomného napětí, kdy nevíte kdo vám může zaklepat každou chvíli na dveře, a tak nějak dopředu tušíte, že to nebude příjemný rozhovor. Takže atmosféra taky podařená (např. scéna se zavlečenou Ree ve stodole). Dějově to sice nikam nespěje, ale to život taky ne. - 70 % ()

BOURQUE

Pomerne silný film z prostredia obyčajných ľudí, kde sa deti pomerne rýchlo „musia stať“ dospelým. Je tu zachytené „zvláštny“ život ľudí, ktorí za svoju pravdu a ideológii držia spolu a netolerujú, keď niekto ich záujmy ruší. Hlavne vtedy, keď je to sedemnásť ročné „dievčatko“. Ree Dolly (J. Lawrence) je všetko v jednom: je matkou za matku, pestúnka, slečna, ktorá živí rodinu a otec, ktorý chráni svoju rodinu. J. Lawrence bola za svoj výkon menovaná na Oskara, podobne ako J. Hawkes. U oboch (hlavne u slečny Lawrence) s nomináciu súhlasím. PS: Scéna na potoku (motorová píla) je pomerne silná Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

MickeyStuma

Že život není peříčko ví každý, avšak nikdo si neumí ani představit životní situaci sedmnáctileté Ree žijící v prostředí missourské divočiny. Sebeobětování ve prospěch své rodiny za cenu všeho a to jenom proto, že jim to otec svou nezodpovědností a vlivem jiné životní dráhy zařídil prostě jinak. Depresivní atmosféra na pomezí lehčího zoufalství ovlivňováním okolí dává ostrou realistickou skutečnost nelehké snahy bytí. Kamera zabírá krajinu šedých kopců, výhledy na mobilní domky, zrezivělá vozidla a různá náčiní či na holý strom v popředí a to pro podporu rozpoznání chudého venkova, kde to nikdo skutečně v ničem nemá v rámci přežití lehké. Jedná se o silný citový příběh v pomalém rytmu vyprávění o ztělesnění odhodlání a neúprosné vůle, který je dobře napsaný, natočený a zahraný. Snímek však spíše pro filmové fajnšmekry. ()

Charlie84

Upřímně mi uniká, co je na Jennifer Lawrence oscarového, po pravdě mi to místy přišlo skoro jako studentský film. Včetně hereckých výkonů, které se povětšinou vejdou do "stojím opřený o vrata, mám na sobě divný hadry, divnou čepici a tvářím se cool, protože mám v káře brokovnici a doma vařím meth". Na druhou stranu nic proti tomu, protože v tom filmu skutečně mají všichni v káře brokovnici a doma vaří meth...Jestli už někoho vyzdvihnout, tak Hawkse. Já ale oceňuju především originalitu celé látky (té filmové, ne té co mají všichni na sobě:) a možnost vidět jak to chodí na venkově, kam pozorovat veverky rozhodně nikdy nepojedu. ()

Hovado

Doteď jsem si říkal že když je něco nominováno na zlatýho plešouna tak to bude stát za to Opak je bohužel pravdou. Hodinku a pětatřicet minut se potloukáme s hlavní hrdinkou po americkém venkově, který je stejně tak nuzný a smutný jako bezdomovecká gheta v Praze. Plácáme se od nikud nikam. Chvílemi jsem si říkal že je to jak čekání na Godota. Respektive na Jessupa, otce hlavní hrdinky. Celý film je to takové bubu, Jessup je postrach všech, ale kde nic tu nic. Stále jsem čekal, že něco přijde a ono nic nepřišlo. A že to někdo vynáší do nebes za to, že hlavní hrdinka se snaží řešit svoji složitou životní situaci a dělá proto vše? Ale kdepak, na světě je plno filmů, kde se dají mnohem odvážnější jedinci než byla Ree. Je to zklamání. ()

sanikope

Ak už 5* pre nič tak určite za tú pílku si to film určite zaslúži. Taký nápad sa len tak nevidí. Kde sa hrabe gore v štýle SAW??? Winter's bone je iné kafe, ale asi skutočný fanda SAW tento film nedocení ja som si to užil aj s tými pochybnými indivíduami a fantastickým Johnom Hawkesom... ()

ljukyljuk

Kruté, silné a úprimné. Tento film sa fakt na nič nehrá, nie je to žiaden cukríkový doják, ale aj tak sa vás dotkne. A tej atmosfére som veril od začiatku do konca ()

matt85

Nepůsobivý a vcelku nudný film postavený na jedné scéně, která stejně nevyvolá kýžené emoce. Lawrence alespoň částečně zachraňuje atmosféru se svým víc jak přesvědčivým výkonem. Nejhorší film z nominovaných tento rok. ()

sigf07

Vybavte si americký venkov tak, jak ho vykreslila Hannah Montana, následně si představte jeho pravý opak a máte přibližný obrázek prostředí, ve kterém se odehrává děj tohoto snímku. Tento surový pohled na společnost, kde se jen těžko prosazuje zákon, je hlavní devízou filmu. Tedy spolu s výkonem Jennifer Lawrencové, která jako jedna z mála mladých hereček neodstartovala svou kariéru díky hezké tvářičce, ale díky opravdovému hereckému nadání. ()

Shaleman

Jako film celkem nuda, i když scéna s rukama ke konci filmu nebyla vůbec špatná. Hlavní devizou filmu však zůstávají kulisy. Emerický venkov, na jaký nejsme zvyklý ze standartních filmů, které na nás celé dny chrlí, jak je Emerika země zaslíbená, plná hojnosti a bohatství, krásných lidí a netušených možností. Kdo však vidí dál než na obrazovku svojí televize, musí vědět, že jde jen o pozlátko velice těžce dosažitelného a vrtkavého snu. Emerika je přesně takováhle. Jako v tomhle filmu. Špinavá a bez budoucnosti. Jedinou budoucností těchto maloměst a (nebojím se použít výraz) ghett je armáda - což taky o něčem svědčí. No a to je jediné plus. Takže jestli vás nezajímá špína a bordel na verandách obyčejného emerického života, ani se na to nedívejte. Víc to nemá. Jo, ještě ty ruce, na ty vždycky zapomenu. Lepší průměr. ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary