Kenji Koiso (Ryūnosuke Kamiki) má od dětství vynikající matematický talent. Jednoho dne obdrží v anonymní zprávě šifru, kterou bez zaváhání vyluští. Prolomením této zakódované zprávy se Kenji nechtěně stane viníkem hackerského útoku na největší herní online komunitu, kde lidi nejen hrají hry, ale i uchovávají osobní informace. Kenji tak spolu s kamarádkou Natsuki musí bojovat za svoje virtuální a reálné osudy. (NGP)

MnamBuchta

Velice příjemná letní anime oddychovka, která se vás nesnaží zahltit obrovským množstvím informací a složitými podměty příběhu, ale snaží se vás pouze zabavit originálním, rodinným a vtipným příběhem, odehrávající se v našem světě, kde existuje jakási virtuální stránka, kde si kdokoliv může vytvořit svého avatara a brouzdat s ním po internetu jak se mu zachce (takové anime ready player one). Pointa příběhu je jednoduchá, hlavní postavy sympatické, animace líbivá ale nijak speciální, prostě se jedná o super jednohubku, kterou zkouknete a kterou si náramně užijete. 8.5/10 ()

Lucretius

Pokud jde o atmosféru, postavy, prostředí a způsob vyprávění, je ještě o kus dál než Toki wo kakeru a je za pět hvězd. Ale příběh... většinou nevadí, ale tu se bohužel příběhová nadsazenost k příjemné civilní atmosféře příliš nehodí. Hodnocení je zavádějící, něco mi brání dát 4. Určitě velmi příjemný zážitek od autora s opravdovým potenciálem. ()

TaanStari

U japonců nikdy nepochopím tu indiferenci, s jakou přistupují k celému průběhu děje. Ne, že by se na to nekoukalo dobře, ale ten příběh je až s podivem nelogicky. 2.5* ()

Radek.SCH

Máme tu dva světy. Ten skutečný a Oz. Oz je virtuální svět (něco jako Sims). Když sledujeme Kenjiho a Natsuki u babičky, máte občas podobné pocity, jako u Miyazakiho Totora. Když se ale děj čím dál víc zaměřuje na Oz, tak se jakýkoliv možný dobrý zážitek vytrácí, a nastupuje nic neříkající, plochý, "akční" digisvět (Bojím se, že spojitost s Digimony je na místě). - 70% ()

gumbo

"Pojďme se najíst ke společnému stolu, protože nejhorší je být sám a hladový!" Tenhle film je sociálních sítích. Ikdyž to může vypadat, že o těch virtualních, je spíš o těch skutečných. A hlavně o tom, že mít někoho na koho se můžete spolehnout je k nezaplacení. 100% reklama na rodinnou pohodu. 90% ()

fr3ak

Nafackovat si, nafackovat! Summer Wars se mi doma válí už několik let a i když se mi Hosodova Dívka, která si skákala časem moc líbila (mimochodem asi nejlepší adaptace tohoto románu), tak se na tento film ne a ne podívat. No nejsem idiot? V tom filmu je všechno! Navíc je každý žánr do celkové kaše přimíchán v tak přesném poměru a s takovým citem, že se nebojím použít slovo geniální. Jeden z nejkrásnějších zážitků co jsem na poli filmu kdy zažil. ()

Illioplius

Milý a pomerne napínavý film s nezvyčajnou témou, ktorý však má viaceré slabiny. Za tú hlavnú považujem nevysvetlenú motiváciu hlavnej hrdinky Natsuki, aby Kenji predstieral, že je jej priateľom a budúcim manželom. Potom prekvapia ďalšie dejové nedomyslenosti, napríklad ako môže fungovať televízne vysielanie, pokiaľ padli viac-menej všetky systémy v krajine? Aj napriek týmto nedostatkom je možné užívať si film a jeho prevažne veselú atmosféru. Koniec filmu chcel byť zrejme zlatý, ale, bohužiaľ, vo výsledku pôsobí (aspoň na mňa) mierne odpudivo – tvorcovia si mohli odpustiť to krvácanie z nosa. ()

Dan

Obsah: žádný. Děj: tuctový. Použití: výchovný film o nebezpečí sociálních sítí a internetu obecně. Ideologie: My to dokážeme!!! ()

Moiraine

Film má něco do sebe. Po druhém shlédnutí měním hodnocení ze 4* na 5*. A jsem si jistá, že jsem toto dílo neviděla naposledy. Těch pár naivností jsem jim ochotná odpustit, protože napodruhé to byla snad ještě větší zábava. Líbí se mi celkové pojetí, kdy propojení světa přes internet je zároveň zhoubou i záchranou. Líbí se mi probíhání příběhu na několika úrovních, kdy celosvětový problém se odráží v baseballovém zápasu a současně probíhá i rodinná krize, která nepůsobí o nic méně důležitě, než záchrana světa. Nabízelo by se říct - typičtí Japonci. ()

Sykon

Po dlouhé době japonský animák a hned trefa do černého. Není to úplně dokonalý film, například ta naivita a prosazování rodinných hodnot až hraničí s dětským filmem, ale hodně mi sedl a královsky jsem se bavil. Tuším, že na několik vtipných scén jen tak nezapomenu. A zajímalo by mě, čím Japonci zachrání svět příště... ()

ing.man

Tohle fakt sedne asi jen pařmenům. I když pro mě co by požírače JPN reálií to bylo ze 2/3 výživné. Bavilo mě: starobylá rodina, hanafuda, "matriarchát" product placementy a možná bych byl před 6-ti lety nadšen tím supercompem. Zajímalo by mě, jestli ty "vypjaté situace" které se moc nedařilo ztvárnit, aspoň trochu Japonce "braly". (Ta věčná chiméra zvaná selhání). ()

Raven_PWL

Tak ten průřež žánrů je velmi široký, zajímavé téma "rodina nadevše, dohromady máme větši nadějí na vítězství, nikdy se nevzdavej....". Film mě dost zaujal, nejen proto, že souhlasím s výše uvedeným heslem o rodině ale taky je to výborné japonské anime jak se patří kde jinde by mohl A.I zavinit smrt miliónů lidí a kdo jiný než skoro neznámý člověk prostřednictvím svého avatara, rodiny a zajímavé japonské hry by jí měl zastavit?. Sice škoda, že ta stará paní kterou všichni měli rádi a respektovali v jejím pokročilém věku zemře ale jinak by to nebyla tá pravá odplata. Těším se na dalši filmy od pana Mamoru Hosoda ()

Zombiepod

Od Hosodu som po predošlom anime čakal ďalšiu bombu, bohužiaľ som trochu sklamaný. Summer Wars je myšlienkou a jej podaním vskutku nádherný a silný film plný pozitívnej energie, jeho spracovanie je však aj pre fanúšika anime pomerne chaotické. Niekoľko zozačiatku úplne nesúvislých tém pozliepané jedna cez druhú, prvky pripomínajúce tupý pokémon alebo yu-gi-oh, a zároveň niekoľko vážnych udalostí spojených so smrťou v rodine, americkou vládou a teroristami? To je trochu ťažko stráviteľný oriešok. Našťastie je na režiséra spoľah a po polovici si uvedomil, že film je treba dať do poriadku, kedy vzniklo skutočne obrazovo nádherné, s prehľadom a srdcom tvorené anime, akým som ho chcel mať od začiatku. Obrovský a trochu riskantný žánrový experiment, ktorý sa nemusí páčiť každému. /60%/ ()

bujnmi

Dokonalá gradace. Myslíte si že souboj už nemůže být velkolepější ale stejně se to pořád stupňuje a dostáváte se do bodu, kdy už ústa nejdou víc otevřít. ()

RigorMortis

Nebolo to zlé, nebolo to však ale ani úplne ono. Vzťahová línia mi prišla celkom pekne prepracovaná, či už v rámci vzťahu Kenjiho k Natsuki alebo vzťahov v jej rodine vedenej železnou rukou jej babičky. Línia o vplyve sociálnych sietí na život už trocha pokulhávala, pôsobila na mňa akosi prekombinovane. ()

Maras

Nebylo to špatný, ale po Dívce která poskočila časem je to slabší a s Vlčími dětmi už je to úplně nesrovnatelné. ()

DMRaper

Myslim,ze toto bola najlepsia cast sobotnajsieho (ostatne dni som nebol :D ) animefestu. Vobec som sa pri tom nenudil a ubehlo to ako voda... A najviac ma zaujala kartova hra "Hanafuda" ,ktorej pravidla su trochu obtiazne (aspon pre mna :D ) a ktoru samozrejme musim vyskusat :D . Cely pribeh sa vlastne toci okolo virtualneho sveta OZ a ostatne veci su uz len "vedlajsim produktom"... Ale aj tak je to pre mna 5* film s vybornym pribehom... ()

HakuSaku

Môj favorit zatial na tento pomerne strohý rok ponúknutých anime filmov... Krásna animácia a pekná dejová línia so slušnou dávkou hi-tech hračiek. Ku koncu trocha sklamanie, ale inak viac než pozeratelné :)) ()

kolly13

Stará grafika a nadčasová zápletka, která bude omíláná čím dál víc postupem IA, internetu a IoS. Fandil jsem postavám, vdechoval japonskou atmosféru a prostě se bavil. ()