Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

HEED

Žádná nuda, po většinu času jsem se u filmu bavil. Je tam i hned několik opravdu zajímavých momentů a ne málo náhod pro hlavního hrdinu, který se musel opravdu snažit, aby mu vyšlo všechno přesně podle jeho plánů. Líbila se mi hodně jenda věc. Po dlouhé době (snad od Smrtonosné zbraně) vidím Melovi v hubě cigáro. Upocená košile, špinavé džíny a pěkně proříznutá huba. No, klobouk dolů. ()

dzberry

Základ dobrej. Ale uvařeno je to tak nějak zbrkle, nedotaženě, z tohohle mohl být Pohlreich a je z toho Babica... Škoda. Melouš nicméně potěšil. Celkově průměr. ()

mikhail

Príjemné prekvapenie. Mel Gibson stále vie zahrať. A dokázal, že aj na staré kolená mu poriadny akčňák nerobí problém. Priznám sa, že tá štvrtá * je hlavne za prostredie mexickej väznice, ktorá vytvára naozaj neskutočnú atmosféru a vlastne celý film je práve na tejto atmosfére postavený. ()

DJ Kritik

Všetko je tu ako vo "free runningu" Ideš, chytíš, potiahneš a všetko do seba zapadá. Nenáročné a jednoduché, ale dobre sa na to pozerá. Mexická väznica tu síce pripomína predmestie, ale v takomto druhu filmu je to nepodstatné. ()

Vocoun

Je nesporné, že Gibson stále neztratil svůj šarm a stále dokáže sám utáhnout film s poměrně nulovým scénářem. Má to slušné tempo, konverzace nevázne a Gibson je opět v pozici starého lišáka. Jenže i přes přiměřenou délku filmu to prostě nefunguje celou dobu. Jsou tam okamžiky, kdy se vlastně nic neděje a děj se nikam neposouvá. Finální akce je zase trochu nesprávně načasovaná a nepřiměřená filmu. ALe celkově to takový propadák není, umím si představit horší návrat takového velikána do akčnějších kruhů :) 65% ()

MaxForValue

Ono to samozrejme nie je nijak prevratný film, ale hrozne dobre sa naň pozerá. Gibsonovi tieto "porterovské" úlohy šarmantných grázlov prichádzajúcich odnikadiaľ hrozne svedčia. Vie byť akčným hrdinom, tragikomickým, komickým a miestami i vážnym. Nie je stopercentne presvedčivý v ničom, ale dosť presvedčivý na to, aby som mu dal za 4*. ()

subic

No když opomenu Expendables 3 (2014), tak je to rozhodně nejlepší role Mela Gibsona za posledních 15 let. Vrací se tak do devadesátek k rolím jako v Odplatě a Spiknutí. škoda jen, že konec je takový jako moc snadný a moc happy, takže 4 frčky nedám. 70% ()

0verseer

Dve hviezdy sú možno až moc prísne, ale ja do prdele napriek všetkému úsiliu na tom okrem podareného prostredia a atmosféry Pueblita nemôžem zhola nič vyzdvihnúť. Mel-nemel, Moje letné prázdniny alebo v pôvodnom názve údernejšie Get the Gringo, je zvláštnym mixom ingrediencií, z ktorých ani jedna nie je dotiahnutá k lahodnému filmovému pôžitku. Akcie tam zas tak moc nie je a ak sa niečo zaujímavejšie načrtne, ihneď v zárodku je to doprasené nejakým slow motion záberom, takže miesto potrebného nabudenia dochádza len k ďalšiemu utlmeniu. A ako thriller/drama to tiež vo mne nejaké hlbšie emócie nevyvolalo, nehovorím, že ide o vyložene marný film, dokonca ho na jedno pozretie odporúčam, ale na viac ako 50% to u mňa nie je. ()

mirkath1

Akorát mě sere, že jsem se nechala nalákat na Petera Stormare a ten tam hraje max 4minuty. Nevím, kdo ho napsal jako druhou hlavní osobu ()

DonBraso

Lehký svižný vánek, kdy gringo Mel Gibosn vytáhne deštňík,pozná trochu mexickou kuchyni ve vězení a pomůže klukovy a jeho mámě se z toho všeho dostat až na pláž s prachama.Doopravdy Mel je srdcekulervoucí,protože se pořád na něj dobře dívá,začne tam mluvit jak v Odplatě,nahodí svůj humor a jde na to vyčistit,co se mu postaví ve filmu,protože peníze to je láska.Přišlo mi to takový vracení ke kořenům,ikdyž akčních vložek tam není mnoho,ale krásně to ubíhá a jednoduchý scenář doopravdy těmhle letním prázdninám svědčí v El Pueblitu ,tak stejnak jako u nás doma v bytě.80% ()

smith22

Na můj vkus obyčejnej průměr.Nijak zvlášť mě to teda neoslovilo.Za týden si na tento film ani nevzpomenu.Určitě tam chyběly scény, které by tento snímek více zvýraznily.Příběh prostě plynul stále v monotónní rovině až tímto stylem doplul do závěrečných titulků.Opět pohádka ze života se šťastným koncem. ()

FREEWHEELER

"Stop bleeding on my money." Béčko z nevýrazného prostredia, plné nelogiky, nevášnivých zvratov, ktoré nezachráni ani spasiteľ Mel. Príbeh tuctový /A*/, a prišlo mi to ako keby si robil srandu sám zo seba. Filmári sa vlastne vykašlali aj na podstatné (aspoň podľa mňa v tomto druhu filmu) veci, ako útek, či prepravu, blá blá. Celé to tak stroskotá na tom, že to neni ani akcia, ani dramat, ani vajco, ani kýbeľ /*B/. A nakoniec - nikto sa neunúva preložiť španielčinu do tituliek? Tretina filmu tým pádom nepodstatná. PS. aneb Možný SPOILER: /*A/ Mel sa nezmyselne (a rýchlo) zamiloval do chlapca s mamkou. /B*/ Akcie je tam asi desať minút, kôli tomu sa to už rozhodne nemusí vidieť. ()

Efreeti

Mel Gibson se vrací ve výborné formě. Jak již bylo mnohokrát zmíněno, jeho postava je téměr totožná s tou v Odplatě. S grácií sobě vlastní proplouvá mexickou basou až do sladkého happy endu ()

Vasyl

Jó, Mexiko...země kam bych nejel ani za zlatý prase. A přesně takový jako v tomhle filmu si ho představuju. Zbraně, drogy, úplatky, kurvy, moc. Jenom ty holky opálený majou pěkný. Mel je sympaťák a v celým tom tijuanským krimu je nejchytřejší, nejšikovnější a má nejvíc štěstí. I tak se ale k hepyendu musel prohrabat hromadou mrtvol. Takže dobrý. ()

wallax

Presné časovanie naplánovaných situácií ktoré nádherne do seba zapadajú, niekoľko napínavých, niekoľko akčných a niekoľko humorných situácií, ukradnuté prachy zlodeja a nesmrtelný akčný hrdina ktorý ich chce naspäť. Perfektné...film presne podľa môjho gusta (ala Odplata). Bavil som sa slušne, ani chvíľku som sa nenudil. Dám dolu hviezdu lebo je to skutočne kópia Odplaty (Payback), ale k sledovaniu slušnej porcie zabavy tú hviezdu aj tak nikto nepotrebuje. ()

Mikecat

Stará dobrá "Gibsonovka" je späť, ale už nie v takej sláve akoby človek očakával. Veľa, veľa vecí tu je čo vytknúť, ale svoje čaro si ešte stále nestarnúci Mel zanechal. Romantická scéna s mexičankou oživila dej, konečná odplata fajn, ako povedal cervenak: "scéna s dáždnikom vládne!" ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)