poster

Moje letní prázdniny

 • USA

  Get the Gringo

 • USA

  How I Spent My Summer Vacation

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Moje letné prázdniny

 • Velká Británie

  How I Spent My Summer Vacation

  (neoficiální název)

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2012, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ****

  Tak opät sa mi podarilo vidiet Mela Gibsona v ulohe podobnej z filmu ODPLATA / PAYBACK (1999), kde si zahral Portera, skor mi to pripadalo, ako pokracovanie Odplaty, pretoze Gibsonova postava sa nicim nelisi od tej z Odplaty. Avsak tentokrat sa mininalne polovica filmu odohrava v nejakej mexickej "free" väznici, kde si bude musiet Gibson poradit nielen s nelutostnym obchodom s ludskymi organmi, ale aj s tym, ako sa dostat k peniazom, ktore ukradol urcitym ludom, ktori tie peniaze budu hladat a nejedna sa o malu sumu... Ale to by som vela prezradzal. Divak musi mat len trpezlivost, pozorne sledovat a pamätat si mena, kto je kto, inac sa v tom deji strati. Reziser Adrian Grunberg zatial znamy nie je, je to jeho debut, avsak myslim si, ze celkom slusny start. ___________ Mel Gibson - (Gringo) +++ Kevin Hernandez - (Chlapec) +++ Dolores Heredia - (Chlapcova mama) +++ Daniel Giménez Cacho - (Javi) +++ Jesús Ochoa - (Caracas) +++ Peter Stormare - (Frank) +++ Bob Gunton - (Thomas Kaufman) +++ Scott Cohen - (Frankov právnik) +++ Produkcia: Mel Gibson, Bruce Davey, Stacey Perskie +++(22.10.2013)

 • Pepinec
  ***

  Souhlasím s tím, že Mel ještě úplně nepatří do starého železa, ale stejně by si měl pro jistotu začít dávat pozor, aby si ho cikáni nespletli s víkem od kanálu a neodnesli do sběru. Při vší úctě ke Gibsonovým schopnostem zacházení s bambitkou, stylu cestování po Mexiku i štiplavé noblese vůči krásné mamině, mi nepřišly jeho letní prázdniny zábavnější než ty moje.(7.1.2015)

 • Visáč
  ***

  Gibson sa vracia do polohy, ktorú máme najradšej (cynický parchant/sympaťák), ale na pol plynu. Vadila mi prílišná snaha tlačiť to do vôd Paybacku či už cez hlášky alebo okopírované scény (okrádanie kriplov atď.) a digitál, ktorý vypadá fakt lacno. Hoci, na druhej strane, to korešponduje s nenápaditou, priam televíznou réžiou. Ako jednohubka to funguje, no bolo by fajn, keby Mel rozbehol serióznejšie projekty. Looking forward to that...(14.6.2012)

 • StarsFan
  ****

  Jsem jediná, kdo považuje Moje letní prázdniny za neoficiální pokračování Odplaty? Ačkoliv zahraniční filmoví kritici často hledají paralely s jinými Melovými filmy (Lethal Weapon my ass!) a ani tady na ČSFD mezi těmi prvními patnácti komentáři jméno Odplaty nezaznělo, společných znaků je až moc na to, aby se daly přehlédnout. Oba dva filmy mají stejný styl a snaží se smíchat brutální prostředí s docela vtipným, drsným hlavním hrdinou, který probíhající události komentuje. V obou případech je tento muž zločinec s tváří Mela Gibsona, kterému nekdo ukradl peníze a on je ochotný udělat cokoliv, aby je dostal zpět. A konečně stejně tak v Odplatě jako i Mých letních prázdninách se tento muž jmenuje Porter (minimálně podle české distribuce) a je to bývalý zaměstnanec americké armády. (Jediný rozdíl oproti dříve zmíněnému filmu je snad jen fakt, že Porterovi tentokrát záleží i na jednom klukovi a že se většina děje neodehrává v americkém velkoměstě, ale v jedné malé mexické vesničce plné dealerů drog nesoucí honosný název vězení.) A upřímně možná to není nejlepší, ani nejzapamatovatelnější film, co Mel Gibson kdy natočil, možná to není ani tak vtipné a cool jako Odplata a možná (respektive určitě) tomu chybí i ta krásná modrošedá vizuální stránka. Nicméně podobně korupcí prolezlých a brutálních filmů, které si přitom nehrají na vážné drama, se moc netočí. A ještě méně je těch, které i přes svůj jasný cíl nabízejí velmi hezky vypointovaný scénář, ve kterém všechny vedlejší zápletky nedokážete odhadovat s deseti minutovým předstihem.(12.5.2012)

 • Rocky62
  ***

  Po shlédnutí této ujetosti beru tento dokument s jistou rezervou, neboť Alcatraz je oproti El Pueblitu dovolená v Karibiku, nicméně se jedná v rámci vězeňských filmů o nepatrnou inovaci. Film vyčnívá od ostatních zejména svým celkovým pojetím (brutalita, sarkasmy, rozličné postavy). Technická stránka filmu je uspokojivá až na pár kiksů a Chmel Gibson je stále cool, nejen díky svému šarmu a vtipu. Vedlejší dějové linie dodávají na pestrosti a vylučují nulový zážitek z filmu. Originální je rovněž "voiceover" hlavní postavy, což také není často k vidění mezi vězeňskými filmy. Bohužel i přes tato pozitiva nelze přehlédnout určitá klišé, která z filmu dělají typickou hollywoodskou jednohubku. Jako večerní film dostačující, avšak touha po repríze bohužel nehrozí.(23.9.2013)

 • - Okrem lokácií v mexickom meste Veracruz sa filmovalo aj v kalifornskom San Diegu a texaskom Brownsville. (MikaelSVK)

 • - Film Moje letné prázdniny sa v USA do kín nedostal, vyšiel priamo na DVD, avšak na Slovensku alebo v Českej republike sa premietal. (ludovit14)

 • - Mel Gibson ztvárnil postavu jménem Porter již ve filmu Odplata (1999). Jiná spojitost však mezi tituly není. (Ouwen)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace