Reklama

Reklama

Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (454)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Mele, Mele, co sis to jen semlel do scénáře? To byla komedie, parodie nebo drama? Prostředí mexické věznice bylo sice exotické, přeci jen je to oproti všem těm nápravným zařízení v USA jiná liga, ale to bylo tak vše. Ještě kdyby tam byl Mel sám za sebe a pro své melounky..on ale do toho musí vstoupit ubohý hošík s čerstvými játry se snědou mamkou.. Závěrečná mlata mezi mafiány a bossy sice byla efektní, ale neuvěřitelná, stejně tak obrácení se na správnou cestu zlé sekundatky při operaci... Mel je pořád sympaťák, ale nějak na ty akční hrdiny už prostě nejni. A nakonec všeho špatného ani nepřiletěl ten Eastwood :-) !!! Takže já dávám za dvě tašky s prachama, protě mně to zrovna nějak moc neoslovilo. * * ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Vôbec som netušil, že Mel Gibson strávi svoje letné prázdniny v mexickom väzení. A nie hocijakom. Sám "gringo" sa čudoval a ja tiež. Voľný pohyb, zbrane, drogy i stánky s "občerstvením" všetkého druhu. Mexiko ich kultúra a jazyk, ktorý vo filme znie pomerne často mi vždy sedeli, o westernoch z tohto prostredia ani nehovorím a tento film môže žánrovo western pripomenúť. Občas je to krvák, Gibson trúsi dobré hlášky, ale hlavne to väzenské prostredie a zmes všemožných kriminálnikov robí z filmu príjemné posedenie i zábavu v jednom. A ten čierny humor v závere, to bola sila. " Vy ste ....." "Áno..." Bum! bum! bum!...Vybuchol som smiechom a celkovo som si tie letné prázdniny užil. Aj celú tú scénu s dáždnikom a "Clintom Eastwoodom"...80%. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Nesympatické prostředí polocikánských mexicuntů a nefungující atmosféra, co víc byste chtěli? Mel Gibson hraje kohosi na pomezí svých předešlých rolí, postaršího rozumbrady a hravého taťuldy-dobrovolníka. Podobně jako děj filmu to nedává moc smysl, tak se v tom hlavně nehrabejte! Špetka humoru zdařile ničí napětí, věznice naprosto postrádá hmatatelný pocit nebezpečí, či hrozivosti, záporáci jsou jen anonymní panáci. Pozoronost udržuje několik povedenější přestřelek a potyček, v nichž Mel konečně vystupuje, jak se sluší a patří - drsně a nikoli tupě... 5/10 ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nejlepší Mel od Odplaty. Filmů z vězeňského prostředí je víc než bankovek v krabici od vína v rukách nejmenovaného poslanečka. Oceňuju, že Mel vymlel takhle originálně pojatej kriminál. Nebojí se ani ustřelený kebule, ani si zapálit cigáro a vypadá drsnějc než Kalousek při každoměsičním oznamovaní opětovného zvedání daní. Co mě trošičku mrzelo byl trošku nepovedenej balanc mezi žánry. Místy na mě působil poměrně tvrdě, přestřelka v base, místy až odlehčeně, nasazení deštníku a odchod, mimochodem grandiózní tečka za jednou scénou. A stejně tak si protiřečila i povaha hlavního hrdina, nešla mě nějak dohramady povaha ranaře křížená chytrým mazákem s tatínkovským srdéčkem, ale co dobře se na to dívalo, čas utek jak voda a vlastně celý to vypadalo dost sexy, takže vo co de. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s tím, že Mel ještě úplně nepatří do starého železa, ale stejně by si měl pro jistotu začít dávat pozor, aby si ho cikáni nespletli s víkem od kanálu a neodnesli do sběru. Při vší úctě ke Gibsonovým schopnostem zacházení s bambitkou, stylu cestování po Mexiku i štiplavé noblese vůči krásné mamině, mi nepřišly jeho letní prázdniny zábavnější než ty moje. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (7)

  • Okrem lokácií v mexickom meste Veracruz sa filmovalo aj v kalifornskom San Diegu a texaskom Brownsville. (MikaelSVK)
  • Většina záběrů byla pořízena ve věznici Ignacio Allende ve městě Veracruz v Mexiku. (ssfan)
  • Filmové El Pueblito vzniklo podle skutečné předlohy v podobě el Centro de Readaptacion Social de la Mesa, které vzniklo v roce 1956 v Tijuaně jako experiment, kde 2000 vězňům bylo dovoleno vzít se s sebou do vězení své ženy, děti, přítelkyně a celé své rodiny a integrovat je do prostor věznice, čímž vzniklo tzv. vězeňské ghetto. [Zdroj: Bontonfilm] (Jeremy.jk)

Související novinky

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)

Reklama

Reklama