Moje letní prázdniny

Get the Gringo

How I Spent My Summer Vacation

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2012, 92 min

Gibsona mám rád, ale toto mi nejako utieklo keď to vyšlo. Never mind! Ešte som to stihol dobehnúť a som aj celkom rád, že sa mi to podarilo, pretože toto je jeden s tých lepších filmov. Po jeho Comebacku asi ten najlepší. Gibson vedel charizmatických drsňákov a tento krát stál aj za scenárom, takže si svoju roličku mohol napísať rovno na telo. A aj napísal. Príbeh je celkom slušný, hlášky a nápady nechýbajú a taktiež aj akcia je na slušnej úrovni. Jediné čo mi tu chýbalo bolo nejaké napätie, hlavne v závere. 80% - 4*(23.7.2014)

Člověk by měl zkusit všechno, tedy i mexické vězení, když je tady ta možnost - božínku, tam je veselo! Jeden velký bleší trh, který nevyjímá ani obchod s nemovitostmi, na dávku heroinu se stojí fronty tak nenuceně, jako v našich končinách na školní očkování proti TBC a vězni netrpí dokonce ani celibátem, jedinou věc, co má společnou s ostatními aresty, je nemožnost svobodného odchodu z areálu... Inkognito se okolo ochomýtal dokonce i ředitel Shawshanku! No a právě zde se ocitá Mel Gibson, protřelý americký kriminálník se vzácným mixem brutality a empatie v povaze, díky němuž se mu daří nejenom přežít, ale i sledovat své zájmy a zároveň konat dobré skutky... Životním prostředím film vyvolá sentimentální vzpomínku na Desperada, ale chybí mu ta správná špína, ve střední části začne otravovat podobně, jako vazební mariachi maratón, ale v globálu se jedná o osvěžující exkurzi za poznáním jiných krajů, tedy hlavně mravů, kam bychom osobně nemuseli. Navíc obdivuji, jak si režisér dokázal poradit s odmítnutím Clinta Eastwooda ♥, neřeknu jak, ale dostal ho tam! :-) A jinak, dobrá španělština Mele...(23.4.2014)

Po shlédnutí této ujetosti beru tento dokument s jistou rezervou, neboť Alcatraz je oproti El Pueblitu dovolená v Karibiku, nicméně se jedná v rámci vězeňských filmů o nepatrnou inovaci. Film vyčnívá od ostatních zejména svým celkovým pojetím (brutalita, sarkasmy, rozličné postavy). Technická stránka filmu je uspokojivá až na pár kiksů a Chmel Gibson je stále cool, nejen díky svému šarmu a vtipu. Vedlejší dějové linie dodávají na pestrosti a vylučují nulový zážitek z filmu. Originální je rovněž "voiceover" hlavní postavy, což také není často k vidění mezi vězeňskými filmy. Bohužel i přes tato pozitiva nelze přehlédnout určitá klišé, která z filmu dělají typickou hollywoodskou jednohubku. Jako večerní film dostačující, avšak touha po repríze bohužel nehrozí.(23.9.2013)

Troufnu si říct že se nám Mel vrátil tak jak jej máme rádi. Že to ale trvalo ty jeden roštáku. Chápu, měl si své drobné problémy. Nechal si nás čekat, ale vše je odpuštěno. Mexický Payback zpočátku hodně pozvolna stupňuje tempo, až jsem začínal být trošku netrpělivý. Nakonec se ale přecejen tempo vystupňuje a dostane se ke slovu tolik očekávaná akce. Už těď se upřímně těším na Machete Kills.(21.7.2012)

Porter je zpátky a to je dobře. Už mi chyběl. Ležérní hláškující cynik, který nekompromisně projíždí problémem jako ostře nabroušená kudla. To vše s nadsázkou a přímočarostí, která si na nic nehraje. Mel Gibson je zpátky a to je dobře. Už mi chyběl. Přesněji, je zpráky ve své ležérně drsné poloze "mám to na háku", která mu sedne dokonaleji než komukoli jinému v žánru. Doufám, že je to dobré Znamení, že konečně opustil Hranu temnoty, nakopal zadky všem Bobrům a kašle na to O čem ženy sní.(15.9.2013)

• Mel Gibson

• - Okrem lokácií v mexickom meste Veracruz sa filmovalo aj v kalifornskom San Diegu a texaskom Brownsville. (MikaelSVK)

• - Většina záběrů byla pořízena ve věznici Ignacio Allende ve městě Veracruz v Mexiku. (ssfan)

• - Po filmu Spiknutí (1997) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Mel Gibson a Tom Schanley. (mzss1)