Klasická komedie N. V. Gogola v provedení herců pražského Divadla Na Jezerce... Komedie o dlouho připravovaných námluvách i strachu dostat se jednou provždy do chomoutu patří k nejhranějším dílům ruské klasiky. Poskytuje řadu skvělých komediálních situací a hereckých příležitostí. Dvojici přátel – váhavého Podkolatova a aktivního Kočkareva hráli v Divadle Na Jezerce Radek Holub a Marek Taclík, nevěstu na vdávání, které už mnoho času nezbývá, Barbora Hrzánová a dohazovačku Teklu Ivanovnu Miluše Šplechtová. Originální komediální postavy ale vytvořili v rolích nápadníků také např. Jan Hrušínský nebo Miroslav Vladyka. (Česká televize)

Lalu

Možná je to trochu povrchní hodnocení, když to hodnotím pouze po shlédnutí několika minut (v televizi), ale bylo to i tak skvělé. ()

stolista

Nevím,možná sem nebyl správně naladěný.. Dalo se to, ne že bych se u toho smíchy potrhal..Hrzánová paráda,Holub a jeho grimasy taky dobrý, Taclík jako dohazovač super i Hrušínský a spol. Možná při repríze změním hodnocení.Tak či tak na Hrdého budžes(e) to opravdu nemá ()

dave91

Moc dobře zpracovaná komedie od Gogola.Daleko lepší než tv inscenace z r.1967.Vynikající Radek Holub,vynikající Jan Hrušínský,dost dobrá Bára Hrzánová,dost dobrá Miluše Šplechtová,docela dobrá Tereza Němcová.Skvěle jsem se bavil a přátelům divadla můžu jenom doporučit. ()

wodacka

Pro mě momentálně čerstvý divadelní zážitek z Divadla Na Jezerce a tleskám ještě teď. Radek Holub a Bára Hrzánová byli naprosto nepřekonatelní, těžko si dokážu v jejich rolích představit někoho jiného. ()