Vítězství je naše

Our Brand Is Crisis

Komedie / Drama

USA, 2015, 107 min

• Hanys_

Mohla z toho být skvělá satira z ranku Vrtěti psem nebo Game Change. Možná i skvělé politické drama, ale to by za kamerou musel být někdo schopnější. Takhle je to ten můj neoblíbený kočkopes, který ve výsledku víc nudí než baví. Někde mezi 2-3, ale protože si den poté z filmu nevybavím skoro nic pořádného, jdu níž.(2.3.2017)

Dobrý základ, aj celá tá atmosféra zasadená do prostredia boja o prezidentského trónu Bolívie. Ale ten scenár a príbeh ako taký, no úprimne, malo to na viac. Malo to viacero silných fáz, ale aj také ktoré boli viacmenej hluché a bezprínosné. Inak, filmy z tohto volebného prostredia, kde sa odohráva priam dokonalé divadlo plné propagandy a manipulácie, to ma vždy veľmi baví. Ale Our Brand is Crisis nemalo až taký spád ako by sa žiadalo. Oveľa viac ma bavili inšie politické volebné filmy: či už náš slovenský Kandidát, manipulatívna dráma The Ides of March alebo satirická komédia The Campaign. Ale ani toto nebola žiadna katastrofa, no ani nič čo by ten film vytlačilo nad hranice priemernosti. Na záver stačí už len dodať výrok, ktorý by tam na konci dokonale zapasoval : "Vyhraj voľby, a môžeš všetko" (Pavol Paška, Smer-SD).(24.2.2016)

Málo drajvu, málo vtipu. Ta srážka volebních týmů a především jejich šéfů měla být vyhrocenější a tím by se vytvořil i větší prostor pro komediální stránku věci. Takhle, i když se na to nekoukalo špatně, to na mě působilo trochu unyle, byť několik fajn momentů se tu našlo. Ale jinak jediné, co film ukazuje, je to, že předvolební kampaň je jen komedie a politici nespolehlivé ku*vy. A to jsou věci, které už všichni dávno víme. Nicméně na Sandru Bullock se i v padesáti kouká sakra dobře, to se musí nechat a i když nezazářili, tak nezklamali ani další herci. Sice by neškodila kratší stopáž, ale jednou se na to mrknout v pohodě dalo. 60%(10.3.2016)

Úvodem je třeba zmínit, že tento film (navzdory popisu) není komedie. Což je jedině dobře – dané téma by víc než pár úsměvných momentů pravděpodobně nesneslo. A vedle standardně výborné Sandry Bullock a nijakého B. B. Thorntona je právě neotřelé a zajímavé téma obskurních praktik okolo politické kampaně v Bolívii tím hlavním lákadlem snímku a myslím, že humorné pojetí by jej mohlo celkem snadno degradovat. V tomto případě to platí dvojnásob, neboť režiséra ani scénáristu nepovažuji zrovna za mistry žánru. Our Brand Is Crisis nicméně mohu doporučit – jedná se o velmi zajímavou, byť trochu povrchní a nepravděpodobnou sondu do prezidentských voleb. Pro někoho, kdo se zajímá o politiku a média, je tento film příjemná oddychovka.(20.3.2016)

Udělám výjimku a tuhle politickou komedii "Vítězství je naše" lehce nadhodnotím, protože nechápu místní nízké hodnocení.. Teda asi chápu.. Pravděpodobně by širší publikum zajímali USA volební kandidáti více než prezidentské volby někde v Bolívii.. V závěru je ovšem naprosto jedno, kde se děj odehrává, protože zákulisí kdejakých voleb musí být velmi podobné.. Sandru Bullock jsem už děsně dlouho nikde neviděla a herecky je podle mě momentálně na špici, tak jsem si opětovné setkání velmi užívala.. Šarmantní zlodědek Billy Bob Thornton byl schopným a celkem výstižným sekundantem.. O děj ve filmu "Vítězství je naše" zrovna moc nejde, pouze propojuje spoustu ironicky humorných nebo dramatických situací souvislou jednolitou linkou.. Asi to bude film, na který brzy zapomenete, ale tahle zábava mě rozhodně ani chvilku neurážela a příjemně jsem se odreagovala, takže účel byl splněn :-)(30.1.2017)

• - Natáčelo se na podzim 2014 a to převážně v Los Angeles, New Orleans a Portoriku, ale několik scén se odehrávalo i v hlavním městě Bolívie, La Plaz. (hansel97)

• - Spoiler: V jedné z posledních scén filmu říká Pat Candy (Billy Bob Thornton) Jane (Sandra Bullock), že až si bude "dělat dobře", bude myslet na ni. Na to ona odpoví: "Díky, Bille, bude mi ctí." V této scéně se tedy Sandra dopustila chyby, když odpověděla za použití jména ne postavy, ale svého hereckého kolegy. Je možné, že scéna byla ve filmu nechána naschvál jako pobavení pro pozorné diváky. (hansel97)

• - Původně byl obsazen George Clooney, ale nakonec se rozhodl od filmu odejít a jeho náhradníkem v roli Pata Candyho se stal Billy Bob Thornton. (hansel97)