Vítězství je naše

Our Brand Is Crisis

Komedie / Drama

USA, 2015, 107 min

Sandra Bullock zase dokazuje, že rozhodně hrát umí, a ukazuje to na snímku, který si doslova libuje v tom, jak se mu daří ukázat, že celá politika je jenom velká komedie na lidi a nic jiného. Jen si to prostě pořád nechceme uvědomit. Ten konec je takový hloupě idealistický, ale tak proč ne. Nejspíš by ale dostala cihlou.(29.1.2016)

Udělám výjimku a tuhle politickou komedii "Vítězství je naše" lehce nadhodnotím, protože nechápu místní nízké hodnocení.. Teda asi chápu.. Pravděpodobně by širší publikum zajímali USA volební kandidáti více než prezidentské volby někde v Bolívii.. V závěru je ovšem naprosto jedno, kde se děj odehrává, protože zákulisí kdejakých voleb musí být velmi podobné.. Sandru Bullock jsem už děsně dlouho nikde neviděla a herecky je podle mě momentálně na špici, tak jsem si opětovné setkání velmi užívala.. Šarmantní zlodědek Billy Bob Thornton byl schopným a celkem výstižným sekundantem.. O děj ve filmu "Vítězství je naše" zrovna moc nejde, pouze propojuje spoustu ironicky humorných nebo dramatických situací souvislou jednolitou linkou.. Asi to bude film, na který brzy zapomenete, ale tahle zábava mě rozhodně ani chvilku neurážela a příjemně jsem se odreagovala, takže účel byl splněn :-)(30.1.2017)

Docela zajímavé téma a tento pohled do zákulisí prezidentských voleb není ani špatně zpracovaný, ale jako drama poměrně slabý, často se tlačí do nějakých vypjatých situací, jenž pak působí neuvěřitelně a vlastně mnohem lépe vychází jako komedie, takových scén je však opravdu mnohem méně. Slušný výkon Sandry to zachraňuje, ale není nějak velkolepý, aby to zachraňoval.(23.1.2016)

Dobrý základ, aj celá tá atmosféra zasadená do prostredia boja o prezidentského trónu Bolívie. Ale ten scenár a príbeh ako taký, no úprimne, malo to na viac. Malo to viacero silných fáz, ale aj také ktoré boli viacmenej hluché a bezprínosné. Inak, filmy z tohto volebného prostredia, kde sa odohráva priam dokonalé divadlo plné propagandy a manipulácie, to ma vždy veľmi baví. Ale Our Brand is Crisis nemalo až taký spád ako by sa žiadalo. Oveľa viac ma bavili inšie politické volebné filmy: či už náš slovenský Kandidát, manipulatívna dráma The Ides of March alebo satirická komédia The Campaign. Ale ani toto nebola žiadna katastrofa, no ani nič čo by ten film vytlačilo nad hranice priemernosti. Na záver stačí už len dodať výrok, ktorý by tam na konci dokonale zapasoval : "Vyhraj voľby, a môžeš všetko" (Pavol Paška, Smer-SD).(24.2.2016)

Jednoznačně díky skvělému herectví co zde předvádí Bullocková je to film na úrovni! Si říkám, že se ze Sandry po těch všech rolích střeštidel a zoufale zamilovaných panen umí i pěkně rozehrát a herecky rozvášnit. Jako vždy slizký Bob Thornton víceméně dopočtu a tu prdel bych mu do ksichtu klidně vedle Jane ukázal taky! Pohodový pokoukání za 60%(1.4.2018)

• - Spoiler: V jedné z posledních scén filmu říká Pat Candy (Billy Bob Thornton) Jane (Sandra Bullock), že až si bude "dělat dobře", bude myslet na ni. Na to ona odpoví: "Díky, Bille, bude mi ctí." V této scéně se tedy Sandra dopustila chyby, když odpověděla za použití jména ne postavy, ale svého hereckého kolegy. Je možné, že scéna byla ve filmu nechána naschvál jako pobavení pro pozorné diváky. (hansel97)

• - Hlavní postava Jane byla původně napsána jako mužská role, ale tvůrci byli ochotni pohlaví Jane změnit, aby mohli obsadit  Sandru Bullock. (hansel97)

• - Na začátku filmu (cca 1 min.) je použitá jedna fotka z filmu Síť (1995). Snadno se to dá ověřit dokonce i ve zdejší galerii k filmu Síť (obr. č. 7). (Lobobo)