Brotherhood

Adam (Trevor Morgan) se chce stát novým členem spolku Sigma Zeta Chi (vysokoškolského bratrství). A tak musí se skupinou zelenáčů projít zkouškou, která spočívá v přepadení benzinky. Všechno jde podle plánu, až do chvíle, kdy jeho přátelé zastaví u špatné benzinky. (Geralt z Rivie)

bloodvomit

Opravdu adrenalinová akce od začátku až do konce. Bohužel na 4 hvězdy by se to vyšplhalo jen v případě, že by tam nebylo tolik nelogických věcí. Díky tomu, že jedna scéna těsně stíhá druhou, nemá člověk čas se zamyslet, ale nastalé situace by se daly řešit snadněji a rychleji. Nicméně jde o dobrý film, doporučuji ;-) ()

The Viper

Aneb jak z nevinné zábavy vznikne nervy drásající boj o život, který na sebe namotává čím dál více svízelných situací. Parádní film. Jedinou kaňkou na celém filmu je ten hnusnej práskač....na konci. ()

Kacula24

Parta blbečků z nejvíc kúl spolku, kteří se předhánějí o to, kdo vymyslí stupidnější plán a řešení. Hezky to ubíhalo. ()

Spike23

Na pouhých 76 minut je to opravdu povedené dílo se vším všudy, co k thrillerům patří a co zabaví až do samého konce, takže k vychvalování je toho u Brotherhood poměrně dost. Před pár lety bych rozhodně neváhal a hodnocení zvýšil, ale teď mi to celé už připadá jako o něco lepší tuctovka, na kterou si za pár let už ani nevzpomenu. ()

Lukoboss

Ten film by mohl být dobrej, kdyby se tam všichni nechovali jako naprostí dementi. A to od začátku až do konce. Ať už jde o ty kluky v hlavních rolích, tak i to okolí (scéna se slečnama - histerkama byla fakt naprosto příšerná). Tvůrci se snažili dát důraz na emoce, který pracujou ve vypjatých situacích. No jako jo, bývá to tak, ale toto nebylo dobrý. Bylo to přehnaný a chvílema mně to přišlo opravdu hloupý. A je vlastně dobře, že to má jen 76 minut, který nám ukážou, co se může stát jedné (alkoholové) noci. ()

ondrula

Příběh má příjemně strmý spád a díky svý "délce" ani nemá možnost diváka moc otravovat. Přesto ale šustí papírem; je zcela zjevný, že celej ten dramatickej oblouk pečlivě promyslel scénárista a ne že by to byl odraz reality. Divák je tak unášen od jedný scény ke druhý jak na horský dráze a nestačí se divit, co všechno se mezitím zase posralo a jak to kucí zbastlí, aby se z toho vyhrabali. Jinak se mi moc nechtělo věřit, že ti týpci jsou vysokoškoláci, protože některý jejich nápady (např. zmlácení čerňocha) mohl vymyslet jedině kretén. Jedna * navíc za rodeo, to mě pobavilo. ()

Phorbo

Takových scénářů se moc nepodaří. Krátká stopáž se mi ze začátku nezdála nijak ... vábná. Ale je přesně odpovídající a jakýkoliv jiný monolog a záběr by byl už moc. Přesně todle je ukázka skvělýho filmu, se skvělým příběhem, se skvělými herci... Některe postavy jsou někdy opravdu až dementní některými opakujícími se monology... pro mě to ale celkový dojem z filmu nezmění... ()

Tomyfrok

Některé filmy připomínají maraton, jiné jsou spíše klasickou čtvrtkou. Brotherhood je pak typickou stodesítkou překážek. Tempo, které Will Canon nasadil, je tak vražedné, že vás nenechá ani na minutu vydechnout. Těžko říci, zda to úplně vyznělo, jelikož mně by trocha dramatického ticha neuškodila. Nicméně šestasedmdesátiminutové zpracování žádným odpočívadlům nepřálo, a tak se zrodil snímek, který je vskutku povedený. Co všechno se může podělat jedné noci v jednom americkém univerzitním bratrstvu aneb když se může něco podělat, tak se to taky podělá. Psychologie podobných spolků je nesmírně zajímavým námětem - nejstarší je vůdcem, všichni jsou plně oddáni spolku, který je středem vesmíru, kdo není s nimi, je proti nim, atd. Brotherhood ukazuje především bandu namachrovaných debílků, což věru není nic dle mého gusta, ale na druhou stranu je zachycuje velmi věrohodně a v tom shonu, kterým je obsah servírován, nemáte ani příliš možnost se nějak blíže zamýšlet. Jenže já se zadumávám rád. Každopádně povedené a své místo si snímek našel. (65 %) ()

Lachvos

Adrenalin jak se patří. Je to jakoby jste dali "Play" a pak vás kamarád probral za hodinu a půl jízdy, kde na přemýšlení není čas a hlavní roli přebírají pud sebezáchovy a maličká jiskřička naděje, že to ještě půjde nějak zvrátit ve vlastní prospěch! ()

Nekgro

"Bratr nebo p.ča" No tak v tomhle případě bych ty pojmy nepoužil jako jednu z možností, ale seděli by na aktéry oba. Za stupidní nápady se holt platí. Ale film měl náboj, emoce šlapaly a nebyl by to americkej film, kdyby se na konci neobjevil někdo čestnej a spravedlivej. ()

Illy

Americké elitářské hry na bratrstva a sesterstva. Na dojem, že synáčkové a dcerušky bohatých rodičů jsou něco víc. A když přijde krize, je důležité si ochránit hlavně vlastní ass. Výborné. ()

jarvis

nevim, jak objektivne ohodnotit film, ktery je sice hodne slusne zahrany a az do konce vas nenecha vydechnout, kdyz vas v nem zaroven ustredni particka blbecku toci k nepricetnosti svym chovanim. takze za 3. ()

Rockerman

Velmi neobyčejný nízorozpočtový film. Měla to být jen recese při přijímání nováčka do "Bratrstva". Jenže vloudila se chybička, která však měla fatální následky. Takto stručně lze popsat o čem to je, aniž bych cokoli prozradil. Celý tento kratičký film je drama, jak má být. Nuda v žádném případě nehrozí. A když už se zdá, že všechno nebezpečí je zažehnáno, přichází šokující tragický závěr. Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale protože tady bylo opravdu vytěženo z minima maximum, přiklonil jsem se k nejvyššímu ohodnocení. ()

Hapretor

Věřím, že se něco takového může/mohlo stát - v Américe - tam jsou kokotský dostatečně. I na mý střední byly hovada k pohledání. Nestačí je okřiknout, nestačí je zmlátit, nestačí ... takový kriplové se nemaj narodit. Film zabavil víc než dobře. Sice plný lidské stupidity a arogance, ale zabavil. ()

maciii

Neuvěřitelně strhující film, ve kterém postavy jednají nelogicky tak přirozeně, že jen kulíte oči a čekáte, jak vybruslí z dalšího z řady bizardních průserů, skrz které se brodí až k samému závěru, který jsem už na počátku předpokládala, ale který mě vůbec nezklamal. ()

Kingjiri

Slušné drama věnující se věnuje přijímání nových členů v prostředí jednoho amerického bratrstva. Chlapci z bratrstva si zvolili poněkud drsný úkol pro přijetí a také na to nakonec doplatili. Je zde pár až neuvěřitelných náhod (SPOILER - např. že jeden z přijímaných zná jednu z obětí přepadení a dokonce na ní něco ví; nebo že je nabouráno auto s doktorem, který jede pomoct postřelenému členu bratrstva KONEC SPOILERU), ale pravda je, že se občas v životě pokazí víc věcí najednou, zrovna když to člověk nejmíň potřebuje. Snímek je napínavý téměř od začátku do konce, ale má samozřejmě svá slabší místa. I přesto jde o zábavnou podívanou se slušným tempem a já jsem byl mile překvapen. Inu i bez megalomanských rozpočtů a známých herců se dá stále natočit solidní a zajímavý film, proto dávám čtyři hvězdy. ()

AngelG

Velice, až překvapivě povedené.. už dlouho jsem neviděla film, který by mě nutil přetáčet, ale ne ze znuděnosti, ale z napětí z toho, jaký krok postavy učiní dál.. film je krátký, ale v tomto případě jedině dobře, protože není třeba se tady moc zdržovat a to ani děj naštěstí nedělá.. jedná se o stručný obsah o jednom problému, který na sebe začne rychle nabalovat problémy další.. až vyustí pro zúčastněné ke katasrofálnímu konci.. za mě bezvadní herci, kterým věřím vše co do mě hustí a bezvadný děj, který by nemusel vůbec být nemožný i v reálném v životé a to obvzlášť v americe a obvzlášť u jejich pubertálních spolků.. ()