Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (více)

Dante Alighieri se vrací z křížové výpravy domů za svou milovanou Beatrice, kterou však nalezne umírající v tratolišti krve. Ve chvíli, kdy její duše opustí tělo, zjeví se samotný Lucifer a Beatrice odtáhne do pekla. Zdrcený Dante zapřisáhne bohu svou duši a vydá se do samotného pekla, aby vysvobodil jedinou nevinou duši v pekle, kterou kdy miloval. Průvodcem mu bude sám slavný básník Virgil, jeho odvaha a víra v boha. Avšak muž, jenž se nebojí zemřít, bude brzy čelit hrůznějším nepřátelům než pekelným hordám – bude se muset postavit svým temným hříchům… (t_gon)

Fordzy

Zajímavé, že každá část má jinou animaci a na každé části dělalo jiné studio. Nejvíce se mi líbila třetí část s dlouhovlasým Dantem, kdyby celý film měl stejnou animaci, tak bych šel s hodnocením výš. 60% ()

Lisabellla

Ačkoli jsem ve filmu hledala těch 72%, já je zkrátka nenašla. Animace se mi příliš nelíbila, koukala jsem na dabovanou verzi a ta se mi taky nepozdávala. Knižní předloha je veledílo let minulých, proto snad příběh táhl celý ten film za koule, aby se někam dovlekl. Ale filmu nedám skvělé hodnocení za to, že vizuálně přehrává (a podle mého ne příliš povedeně) dílo dávno psané na papíře. ()

Witta

Tento film asi vice oceni ti kteri hrali Dantes Inferno, radu veci mi to osvetlilo a libily se mi zejmena ty pasaze, ktere si pamatuji prave ze hry. ()

Holina

Nejsem moc na anime, ale toto je vizuální žranice. Příběh tu slouží jen proto, aby nás animátoři mohli protáhnout bizarními lokacemi se šílenými bytostmi. Nic víc. ()

Corpsegrinder

Kéž by furt neměnili styl jakým to bylo kreslený. Většina postav vypadala občas uplně jinak že jsem se divil kdo to jako je. Jinak by to bylo na pět hvězd. ()

Prochy38

Moc příjemné překvapení. Knihu jsem bohužel nikdy nedočetl, bylo to na mě moc náročné čtení, teď už se k tomu zase nedostanu. Hru jsem nikdy neviděl, ale dle vývoje filmu je mi celkem jasné, jak asi hra vypadá. Každopádně, prostředí dokonale udělané. Hlavní hrdina parádní. Animace celkově neměla chybu, anime opravdu můžu. Příběh nebyl ždáná složitá zápletka, ale zase jako pohoda. Skvělá hudba! V akčních scénách dodávala grády. Já byl nadšený. Je to krátká odpočívačka, ale stojí za to. Možná moc brutální, jak někteří už zmínili, ale v pekle prostě není žádná prdel :). ()

Crackonosc

Od animovanýho filmu podle hry o mlácení všeho a hlavně o obrovských a dlouhých boss-fightech bych nečekal nudu a šeď okořeněnou nehezkým zpracováním, ale pojďme popořadě... Dante prochází postupně skrz všechny kruhy pekla ve snaze zachránit svou milou (pro bezhlavou konzolovou mlátičku dostačující "příběh", u filmu je to o dost horší), cestou vystřídá několik animačních stylů z nichž mi většina nesedla, pobije ve velmi nudných sekvencích pár desítek potvor, přičemž neexistuje choreografie, ale vše se děje stylem "příšera v záběru - prásk - příšera mrtvá - jiná příšera v záběru - prásk...", utká se s několika bossy "boss mluví - Dante mluví - Dante křičí - Dante se rozbíhá - prásk - boss mrtvej" a nějak to po nekonečný půldruhý hodině naštěstí skončí. Když propagujeme hry přes jiné zábavní kanály, dělejme to prosím zábavněji a lépe.., ()

TERRORDROME

Peklo, proste peklo! Takmer hodina a pol plná nekonečného utrpenia, slizských monštier a zatratených duší hodených do mlynčeka na mäso. Frenetický, nezastaviteľný masaker, vizuálne besný, nekonečne brutálny, jednoduchý a účinný. Na niekoho to bude určite moc a uvítal by nejakú kľudnejšiu pasáž, ale tej sa mu nedostane, len ďalšie a ďalšie príšery ktoré môže Dante na svojej ceste rozsekať na handry a to vrátane jeho vlastného otca. Stále viac a viac však zisťuje, že on sám by si zaslúžil aby sa naveky smažil v kotli. Záverečný zvrat síce nie je originálny, ale minimálne na mňa zapôsobil dokonale. A ak to náhodou ešte nie je jasné - je to peklo, peklo, PEKLO... !!! ()

jasiska

Definitívny dôkaz, že nie všetko kreslené je pre deti. Toto bol masaker. Presne správne stredoveky krvavé a brutálne. A hoci nie doslova, celkom dobre zachovaný Danteho celkový tón. Kebyže verím v Danteho peklo, tak už asi nezaspím. Nikdy... Minimálne veľmi zaujímavé a dobre nakreslené. ()

angloumene

Zajímavý nápad, který musí šlapat hlavně ve hře. V rámci filmového zpracování Dantova cesta do pekla sice nedopadla zrovna tragicky, ale že by to byl nějaký šlágr, to se taky říct nedá. ()

petrfox

Po zhlédnutí tohoto velmi povedeného temného animovaného krváku má člověk chuť hned zasednout ke konzoli a pustit se osobně do masakrování pekelných démonů všeho druhu... Příběh, atmosféra, vizuální zpracování - to vše splnilo moje očekávání, takže zasloužené 4 hvězdy... ()

Ukko

Ve skutečnoti je film Dantes Inferno spíš film pro fanoušky fantasy a konzolového gamingu než pro ctitele literatury. Chápu, že některé fanoušky může srát motiv, který Alegieriho dílo spíš degraduje. Na stranu druhou chápu fanoušky, kterým se líbí akční motiv v originálním prostředí, kde se hlavní hrdina brodí po kolena v krvi. Tak si vyberte do které skupiny patříte a podle toho koukněte nebo ne. ()

Lovely.Bones

Tohle je skutečný Epic! Takhle neskutečně propracovaný a komplexní animák jsem od tohohle vážně nečekal. Musím, prostě musím začít animací, protože to je hlavním milníkem filmu. Objevuje se tu totiž PĚT typů animace, PĚT! Opravdu tvůrci vyždímaly ze svých animačních schopností všechno. Moje oblíbená část je ta, která je stylizovaná do klasického anime. Ta je špičková. Taky se tohle dá doporučit, protože je to další důkaz toho, že animáky nemusí vždycky být kid-friendly. Tolik hekto-litrů krve jsem viděl naposledy v Kill Bill :D Kašlete na to, že to je podle nějaké videohry, jděte, a najděte první kopii, kterou najdete a okamžitě si ji puste. Je to skvost, a ty se nemají opomíjet. ()

zdenur

Sice mi moc nevoní ta nová móda dělat ke hrám filmy, ale tohle je menší vyjímka. Skvělá animace a osvěžení příběhu. ()

Pavelos

Při sledování jsem si připadal jako kdybych hrál Diablo II. a kosil tam jednoho hlavního bosse za druhým.. Dante má parádně vytuněnou kosu, se kterou tam půlil jednoho pekelníka za druhým.. Celkově to nemá nějaký extra propracovaný scénář a animace na dnešní dobu taky celkem pokulhává, ale..... animovaný jatka jsou to delikátní.. Snímek určen pouze pro fanoušky počítačových RPG her.. Ostatní když to uvidí, tak nepochopí:-) ()

Furmi

Ja proste fantasy milujem ! ! ! A nedám si ho za nič. Danteho Inferno mal pôvodne propagovať hru (priemerné celosvetové hodnotenie 6,5) ale svojím veľkolepým podaním ju určite prekonal. Milujem podobnú animáciu, podobnú HaS akciu, podobné dialógy a preslovy postavy a podobný dej ako v tomto skvelom animovanom filme ktorý ma obrovským spôsobom prekvapil (čakal som že to bude dobré ale slovo dobré v tomto prípade znamená dobré ako trebars ranejší počin Dead Space ale určite som nečakal takúto vkusnú bombu). 88% ()

Murphy722

Na anime filmy ani podobné věcičky jsem nikdy nebyl zatížen. Možná v tomto světě mi vadí, že vypadá všechno stejně jakdyby se kreslilo podle nějaké mantry dokola a dokola. Fanoušci anime nepověste mě za to!! Jen jako student umění vyjadřuju svůj názor. Ale když to shrnu toto dílko mělo dynamiku a švih. A taky skvělý dabing mistra "Skywalkera" ()