Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (více)

Dante Alighieri se vrací z křížové výpravy domů za svou milovanou Beatrice, kterou však nalezne umírající v tratolišti krve. Ve chvíli, kdy její duše opustí tělo, zjeví se samotný Lucifer a Beatrice odtáhne do pekla. Zdrcený Dante zapřisáhne bohu svou duši a vydá se do samotného pekla, aby vysvobodil jedinou nevinou duši v pekle, kterou kdy miloval. Průvodcem mu bude sám slavný básník Virgil, jeho odvaha a víra v boha. Avšak muž, jenž se nebojí zemřít, bude brzy čelit hrůznějším nepřátelům než pekelným hordám – bude se muset postavit svým temným hříchům… (t_gon)

zdendap

Moc se mi líbilo. Příběh, temné peklo, animace i takové zvláštní rozostření. Je to drsný příběh o lidské povaze a zlu v něm, o lítosti, o nenávisti i o lásce. ()

jabbo123

Samozřejmě že tahle adaptace staví Dantovo peklo na hlavu, samozřejmě, že s předlohou má společného jenom počet pekelných kruhů. :-D A vyčítat mu to je jen známkou neznalosti a ignorance. Tento animovaný snímek je pouze doplňkovým filmem k hack & slash konzolové rubačce - dokreslením příběhu. Nikdo se tu nesnažil o adaptaci Božské komedie Danta Alighieriho. To se jenom herní studio EA nechalo inspirovat tímto skvostem italského básníka. Rozdělení původního díla na pekelné kruhy bylo prostě ideální pro umístění počítačové rubačky. Neberte se lidi tak vážně a podívejte se na to trochu z nadhledu. Je obrovský rozdíl mezi nepovedenou adaptací nějakého díla a velice kvalitní žánrovkou INSPIROVANOU tímto dílem. A jako taková Dantes inferno obstál na výbornou. Hned několik animátorů vytvořilo vizuální orgie, které si každý fanda animovaného filmu musí užít. Příběh zde není tak důležitý, ačkoli v žádném případě neuráží. 7/10 ()

Kolter

Jeden z nejlepších animáků,co jsem kdy viděl.Opravdu hustá atmosféra,příšery i hlavní záporáci.Dante má navíc super kosu.Skvělá zábava! ()

#Calleb

Nádherně zpracovaný animovaný koncept představy Pekla podle básníka Dante Alighieriho. Tento film dokáže postrašit každého člověka, protože nakonec se každý sám najde v některém z jednotlivých kruhů pekla. Z filmu čiší napětí, strach, láska a věrnost mezi Dantem a jeho vyvolenou. Pokud se na film podívám obecně, zjistíme, že se jedná o triviální příběh, který tady byl už x-krát, ale právě atmosféra Dantovského pekla a strašidelné animované zpracování dodává filmu dokonalou atmosféru a skvělý prožitek. ()

Marlow2

Animák volně inspirovaný Božskou komedií se dá shrnout do věty: Jak fanatický křižák za svou láskou do pekla šel a vše co mohl tam pobil. ()

JARDAHONDA

Předpeklí, chtíč, obžerství, chamtivost, zloba, kacířství, násilí, podvod a zrada !! To je devět kruhů pekla, jak je v první části svého proslulého díla Božská komedie popsal Dante Alighieri. Dantovské peklo zavede diváka na trýznivý výlet napříč peklem, kde Dante čelí silám zla, ničí démony a monstra neskutečné podoby, jen aby zachránil milovanou Beatrice ze spárů nejvyššího pekelníka - Lucifera. Doprovodný film k oblíbené hře společnosti Electronic Arts Dantovské peklo natočili inovativním způsobem vizionářští režiséři animovaných filmů z celého světa.. Závěr = 4 hvězdy **** ()

Legonard1

Som veľký fanúšik Danteho ako spisovateľa a taktiež mám rád anime a aj hru, čiže veľmi obdivujem ten film a musím povedať, že som si ho akosi pripútal k srdcu. Veľmi pekne spravené prostredie a vyprávanie príbehu ktorý je síce zjednodušený a je vidieť že autori skôr hrali hru ako čítali knihu no to mi nevadí a u mňa istotne 100%. ()

+sfinx+

Velké překvapení. Vadilo mi pouze rozdílné zpracování na každé úrovni pekla. Ale i to se dá přehlédnout. Vynahradí to třeba dabing - nedovedu si představit nikoho lepšího než Vondráčkovou jako Beatrici a samozřejmě ani Dante, Ďábel ani Vergilius nebyli o nic horší. ()

DavidAAAA

Touha, hřích, zrada.. Dante peklem prochází, peklo v sobě prožívá, peklo způsobuje. Dante se musí postavit sám sobě, svým činům a všemu, co kdy způsobil. A na konci se rozhodne se kát a obětovat. Nezemře, ale živý taky nezůstává. Příběh je to prostý, ale neskutečně silný. Peklo je zobrazeno jednoduše, uchopitelně a jednotlivé kruhy popsány jasně. Spousta překvapení, krve a síly. Za to dávám pět hvězd. Ale jednu musím ubrat za mnou nenáviděný pokémonovský styl animace a za ( alespoň v první půlce ) nepříliš povedenou hudbu, ale naštěstí na obojí se nakonec dá zvyknout. Tohle kdyby někdo natočil jako hranou fantasy, to by musela být absolutní pecka. V duši mám v tuhle chvíli ohromný chaos, protože přemýšlím, do kterého z kruhů sám patřím... Asi do všech, ale kam nejvíc? Hrozné dilema. A jizva na duši. 85% ()

Rise.Fall

Týpek, kterej není až tak svatej, si jde do pekla pro svou milovanou lásku, kterou tam neprávem vzal sám pán pekel. Na své zběsilé cestě zabíjí Dante naprosto všechno co mu přijde do cesty. Vskutku slušná řežba. ()

Yzzyoff odpad!

Anime Diablo prznící předlohu. Devět levelů pekla je jen opulentním obžerstvím brutalitou, kdy se únavně přesouváme až k závěrečnému boss fightu. Desátý kruh pekla, kam patří tahle hovadina se jmenuje nuda. ()

leafroller

Dante Alighieri napsal Božskou komedii někdy na počátku 14. století a v tom duchu se i nese. Inferno je její první částí a inspirovalo EA k vytvoření klasické (a podle mě docela nudné a fádní) mlátičky. A i když film sleduje děj ve hře, dal by se interpretovat i jako komiks na motivy románu. Tak jsem ho aspoň vnímal já. Různé druhy animace různých tvůrců jsou sice zpestřením, ale ne každému mohou všechny formy vyhovovat. Myšlenka však zůstává stále stejná: Ať uděláte, co chcete, nejspíš skončíte v pekle. ()