The Lady and the Reaper

• Španělsko La dama y la Muerte
Animovaný / Krátkometrážní
Španělsko, 2009, 8 min

Roztomilá babička na sklonku života už vyhlíží ten okamžik, kdy se opět setká se svým zesnulým mužem. Její původně poklidný odchod na onen svět ale poněkud komplikuje egoistický snaživý doktor a jeho sexy team sestřiček, kteří si prostřednictvím jejího života na vážkách porovnávají svaly se smrtkou. Pochopitelné je, že naší babičce nakonec dojde trpělivost. (Arbiter)

Big Bear

Ano, nejlepší jsou první minuty tohoto kraťounkého filmečku. Do doby kdy babička po resuscitaci defibrilátorem je vtažena zpět do rukou švarného lékaře... Bod dávám i za Veru Lynn v úvodní písni. Celkově povedená hříčka, se zvládnutou animací, které to krapet pokazil konec. * * * ()

Vančura

Ech, tohle mi opravdu moc nesedlo. Až na pár obstojných fórků je to jednak nuda, a jednak mám z toho takový nepříjemný pocit jisté pokleslosti, která mě čímsi nesmírně irituje. ()

Omnibus

Smrtka z toho málem chytla psotník a babku z toho tvrdošíjného oživování málem trefil šlak (jak ráda by, aby jo). Smrtka nervák a doktor kazišuk společně v ringu, až do hořkého konce. Kraťas na 8 minut plus půl hodiny rozjímání. ()

Pedestrian

Jako intro do PC budovatelské strategie Theme Hospital by to bylo jistě geniální, ale na animovaný kraťas je to poněkud málo. ()

Jirka_Šč

Zpracovat resuscitaci stařenky v nemocnici jako grotesku, ve které se sexi doktor se sexi týmem sestřiček přetahuje se smrťákem, je značně originální! ()

Stanislaus

Vtipné s chytlavým námětem a hudbou. Bavil jsem se téměř celou dobu až na pár začátečních okamžiků. Animace je nevýrazná, ale zajímavá. Kerberos ala pudl či boj smrtka vs. doktor ... funny! ()

maseer2

už dlouho se mi nestalo (jestli vůbec), abych v otázce života a smrti fandil smrtce :) podle mě z toho ale šlo vytřískat ještě o něco víc.. silné 3* ()

mysiak

Produkcia Antonio Banderas..a ďalší animák na Oscara...fenomenálny boj smrťky s doktorom života o boj jednej starenky, ktorá sa chce dostať na druhý svet za svojim manželom...neskutočne vtipná a hlavne čierne natočená rozprávka...a ten úžasný koniec nemá chybu ()

ABLABLABLA

Vtipné, originální, zajímavé a mohla bych použít řadu dalších přídavných jmen a synonym, ale myslím, že pro představu to stačí. Celý souboj mladého herkulovského doktora obklopeného čtyřmi sestřičkami, které vypadají všecky stejně asi jako v Pokémonovi všechny sestřičky Joy, a smrťáka snažícího se dostat starou babku na druhou stranu /což by chtěla i ona/ je prostě hilarious. No a co se týče konce? Babka zaválela :) ()

easaque

zajímavý námět přetahováním mezi lékařem a smrťákem je humorně pojat a dokonce podněcuje k zásadní otázce k rozhodnutí o vlastní smrti, proto dávám spíš 4hvězdičky. Možná moc okecávám, ale měli byste se bavit a o to přece tu jde. Odkazů je tu dostatek, tak nebudu přidávat. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky