Kinematograf

• angličtina The Kinematograph
Animovaný / Krátkometrážní / Drama
Polsko, 2009, 12 min

Maxim Baldry

Vynálezce se blíží k vytvoření dokonalého videozáznamu a nechce prozradit svůj objev veřejnosti dříve, dokud nebude promítat filmy se zvukem a barevně. Ale sny stojí příliš mnoho. Soustředěn výhradně na sebe a práci, uvědomí si vážnost situace až příliš pozdě. (mr.filo)

hippyman

úchvatná animace a příběh - spojený padnoucí hudbou - to jsou alespoň pro mě měřítka kvalitního krátkometrážního animáku... tady se to prostě povedlo - v mých očích na 90%. [Festival nad řekou, 2010] ()

swamp

Nádherná animace, spousta emocí, trpký "lumièrovský" závěr.. Tomek Bagiński by měl dostat šanci na celovečerní film pro dospělé. ()

Bachy

Standartně perfektní Baginski si říká o celovečerní parádu. Jen škoda, že tam, kde ostatní poprvé u Tomka našli srdce, já ho ztratil. Přesto mu fandím a sleduji ho bedlivým okem. ()

Stanislaus

Kinematograf je vizuálně podmanivá jednohubka se silným příběhem a líbivým hudebním doprovodem. Střet osobního a profesního života je sice vcelku tuctové téma, nicméně zde je zasazeno do neokoukaného období vzniku kinematografie, takže je z toho cítit jakási porce "novoty". ()

Marek1991

Geniálny krátky film. Možno to nie je úplne ideálny príbeh dvoch ľudí, ale je to svojský a zaujímavý príbeh. Postavy možno nevyzerajú ideálne pre niekoho, ale animácia je úžasná a tiež použité triky. V krásnom svete človek na sklonku svojho života vyrobil vynález pre budúce generácie, ktorý im pomôže v dokumentácii a zábave a pre seba si stihol nahrať svoju ženu, no nakoniec z toho veľa nemal, lebo s ňou nestrávil posledné chvíle života. Realitu nenahradí a navyše mu jeho vynález, s ktorým špekuloval dlhú dobu, aby bol perfektný, vyfúkli iní, ktorí so svojim vyšli na verejnosť skôr. Niekedy niekto veci nedopracuje, niekedy sa s tým až príliš otáľa, čo je druhý extrém, lebo potom to môže byť aj geniálne, no práva a radosť pripadnú iným. Pre mňa to bol síce smutný, no rozumný a vnútorne krásny film. ()

PauloZ

Tenhle pán má neskutečný cit pro filmařinu. Skvělá práce s kamerou, střih, hudba, animace a prostě všechno. Dokáže vytvořit neskutečně napínavou a silnou atmosféru během jednoho záběru a už diváka nepustit. Tohle je další parádní, velice dojemní a silný příběh, který stojí za to vidět a strávit u něj 12 minut života. Těším se na dalšího Baginskiho a doufám, že brzy přijde s celovečerákem. Shlédnout můžete zde: The Kinematograph. Jinak velice doporučuju i další Bakinskiho kraťase, které nejsou uvedeny na CŠFD, ale stojí za to. Např.: The Battle of Grunwald ()

easaque

na tento krátký animovaný film ušil režisér velmi působivý kabát, do něhož zabalil plno emocí, zejména těch dojímavých. Příběh je vystavěn docela dobře, i když od začátku je předvídatelný. Díky preciznímu provedení do velmi drobných detailů musím dát 4*, i když jen slabší, ale to si stejně nikdo nevšimne. Prohlédnul jsem si ho tady - http://vimeo.com/41470036. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Aelita

Lepší než Hugo a jeho velký objev, protože není o slávě, ale o lidských citech, nevědomosti, zaujetí, prioritách života, obětech, pomoci, pochopení a poťouchlosti světa. ()

majo25

Veľmi pekná animácia s drobnými takmer dokonalými detailami, príbeh je ale dopredu predvídateľný, ale zaujme absolútnym koncom. Hodnotenie: 75% ()

tomeek

Krásná práce se světlem a hloubkou obrazu, ale možná bych vypustil poměrně zbytečné úmrtí manželky. Jinak velice hezká pocta vzniku a počátkům zvukového filmu. ()

mr.filo

Bagińskeho animovaná povídka má původ u Mateusze Skutnika v komiksové sérii Revolutions. Komiksový díl Monochrome vypráví o vynálezci kinematografu. ()