Prokletá vesnice (TV film)

• německý

Hepzibah - Sie holt dich im Schlaf

Village, The

Horor / Thriller / Mysteriózní

Německo, 2010, 90 min

• SOLOM.

Pokud jste o tomto filmu nikdy neslyšeli, ani se vám moc nedivím. Jde o nepříliš známý německý kousek, určený pro televizní účely. Sám jsem si jej obstaral v době, kdy jej vysílala Prima Cool. Že nejde o nic světoborného, je zřejmé hlavně díky velmi nízkému hodnocení na internetu a mě nezbývá, než s tím souhlasit. Což je docela škoda, protože samotná myšlenka nevypadá zprvu vůbec zle a navíc se tu objeví i několik českých herců a hereček. Příjde mi však, že některé divácké ohlasy jsou až moc tvrdé. Nejde totiž o vyložený ODPAD. Režisérovi totiž nelze upřít snahu, vytvořit alespoň náznaky nějaké atmosféry a některé mord scény sebou přináší i kousek toho potřebného napětí. Sice jde o slabý odvar, u kterého vám rozhodně nebudou stát vlasy na hlavě, ale viděl jsem už řadu mnohem horších filmů. Bohužel se tu dá narazit i na spoustu nelogických kopanců či situací, které vám rozhodně náladu moc nevylepší. Zvláště když ani zde nechybí ono pověstné dohrávání scén mimo záběr kamery. Takže divák se cítí ochuzen o to nejdůležitější, ale tento nešvar je dnes k vidění snad v každém druhém filmu. Každopádně jsem rád, že dle tvůrců jezdí naše staré vlaky i v Německu...Největší důraz zde byl kladen na samotnou čarodějnici, kterou ztvárnila česká herečka Markéta Frösslová. No řekněme na rovinu, že v reálu byla pěknější, než její výsledné namaskování. Hrůzu ve mně rozhodně nevzbuzovala. Kromě ní se tu objevilo i několik dalších českých hereček a herců ve vedlejších rolích. No a koneckonců ani představitelka hlavní hrdinky nebyla zrovna k zahození. To však nic nemění na tom, že po hororové stránce to bylo opravdu slabé. Přece jenom se dalo na atmosféře zapracovat mnohem lépe a ne jen na ní. 30%(1.2.2017)

• MickeyStuma

Německý mysteriozní hororový thriller natáčený v Česku mísící dohromady nejrůznější hororové motivy z posledních dob, které pozná každý hororový fanda. Jako příklad mohu uvést: Vesnice, Záhada Blair Witch, Motel, a mnoho dalších. Nápad nijak špatný, ale v televizní výpravě neakceptovatelný. S takovým rozpočtem by to ve své době dokázal natočit lépe snad jen Juraj Herz. Jeho snímky ´Panna a netvor´ či ´Deváté srdce´ jsou daleko děsivější a to se o horory nejedná. Z tohoto snímku jen vyniká ponurost a amatérčina tvůrců v hororových vodách. Záběr na hlavní nádraží v Praze či vlakovou soupravu ČD sice našince snad potěší, ale jinak naprostá katastrofa.(11.10.2017)

• davena27

Pochází z Berlína,za pár dní jí bude 18 a vrací se do svého rodného města Selmen.Proč?Má veliké nutkání objasnit sérii záhadných sebevražd svých vrstevnic právě v den 18 narozenin. ..........93 minut totální nudy,která ještě ke všemu uráží diváka svou naivitou,má diváka za totálního blba který si má myslet že představitelka cestuje po cizí zemi ve vláčku s tučným označením Českých Drah,která když běží za bílého dne a doběhne domů tak za okny tma jak v pytli.Jo tento film chtěl nakrmit diváka,bohužel já ty sousta nepozřel ba naopak,já je zvrátil tam kam patří,do odpadní roury.(5.3.2011)

• goauld

i tyto písmeka jsou zbytečný luxus pro tuto kardinální sračku.(31.8.2016)

• honajz2

Bože můj, to byl tak strašně nudný film... Pamatuji si, že tam nějaká holka někam přijela, pak furt někam chodila, pak po ní šla čarodějnice nebo co a nikdo jí to nevěřil, pak bylo ticho a já jsem usnul. Měl by takhle vypadat dobrý horor? Ne. 1*(10.9.2018)

• - Natáčelo se i na zámku Zelená hora u obce Nepomuk. (mottty)