Nadšené publikum přijímalo humor a poezii divadla Semafor od konce 50. let, kdy vstoupilo do české kultury, jako mimořádný jev. Nečekané a neotřelé nápady, množství zajímavých pěveckých a hereckých osobností, to všechno patřilo ke kouzlu, jímž divadlo Semafor přitahovalo generace svých obdivovatelů. Písničky autorského týmu Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra inspirovaly významné režiséry k natočení minipříběhů, které dnes nazýváme klipy. 40 televizních a filmových písniček, shromážděných na tomto DVD a VHS jsou ukázkou mistrovství režisérů například Jána Roháče, Vladimíra Svitáčka nebo Ladislava Rychmana, zároveň nám předvedou výkvět českých pěveckých hvězd v dobách jejich mládí. Hlavní protagonisté Jiří Suchý a Jiří Šlitr excelují v hereckých a pěveckých mikrokomediích, jimiž nejenže ovlivnili další vývoj české populární hudby a její obrazové prezentace, ale často předběhli o několik desetiletí svou dobu. (oficiální text distributora)

Aky

Sestřih toho nejlepšího, co ze sebe Semafor vydal, by měl stopáž počítanou na dny. Toto je jen malá lahodná pralinka. ()

Paity

Legendární semafor, který milovali naše babičky a dědečkové (samozřejmě záleží, co jste za generaci :-). Neuvěřitelné, kolik hvězd se v Semaforu otočilo. ()

GASTON73

1. Marnivá sestřenice - Jiří Suchý 2. Mackie Messer (Mack The Knife) - Miloš Kopecký 3. Kočka na okně - Waldemar Matuška 4. Léta dozrávání (Obnošená vesta) - Jiří Suchý 5. Malé kotě - Jiří Suchý 6. Život je pes - Pavel Sedláček 7. Zdvořilý Woody - Karel Gott 8. Zlá neděle - Hana Hegerová 9. Zčervená - Jiří Jelínek 10. Zpěv ptačí - Pavlína Filipovská 11. Blues pro tebe - Josef Zíma 12. Motýl - Jana Malknechtová 13. Babetta - Jiří Šlitr 14. Klokočí - Jiří Šlitr 15. Labutí píseň - Jiří Suchý 16. Krajina posedlá tmou - Jiří Suchý 17. Golem - Jiří Suchý and Jiří Šlitr 18. Balada z mlází - Jiří Suchý and Jiří Šlitr 19. Na louce zpívají drozdi - Jiří Suchý 20. Řada koní - Jiří Šlitr 21. Sluníčko - Darek Vostřel and Zuzana Vrbová 22. Co jsem měl dnes k obědu - Jiří Šlitr 23. Tulák- Lenka Hartlová and Jiří Suchý 24. Tulipán - Jiří Suchý 25. Calypso o šťastné zemi - Jiří Suchý and Jiří Šlitr 26. Jó, to jsem ještě žil - Jiří Suchý 27. Píseň čtyřtaktní - Ljuba Hermanová 28. To všechno odnes čas - Waldemar Matuška 29. Ach, ta láska nebeská - Waldemar Matuška and Eva Pilarová 30. Na shledanou - Jiří Suchý 31. Árie měsíce - Waldemar Matuška 32. Minutový valčík - Naďa Urbánková 33. Pět strun - Lenka Filipová 34. Vezmu ukulele a začnu hrát (Little Ukelele) - Jitka Molavcová 35. Virginia - Jitka Molavcová and Jiří Suchý 36. Tři tety - Jitka Molavcová 37. Kamarádi - Jiří Suchý 38. Good Night - Jitka Molavcová Bonus: 39. Pramínek vlasů - Jiří Suchý 40. Jó, to jsem ještě žil ()