Režie:
Jan RybkowskiScénář:
Ryszard FrelekKamera:
Witold SobocińskiHrají:
Andrzej Seweryn, Jan Machulski, Tadeusz Schmidt, Franciszek Pieczka, Barbara Drapińska, Wacław Kowalski, Barbara Brylska, Kazimierz Fabisiak (více)Obsahy(1)
Anna (Barbara Brylska) a Tomek (Andrzej Seweryn) se setkávají na prázdninové túře. Jejich zájem vzbudí stará fotografie, kterou oba znají, z titulních novin z roku 1945, na níž je zachycena skupina vojáků na tanku; je mezi nimi i Tomkův otec Piotr (Jan Machulski) a Annina matka považuje fotografii za vzácnou památku. Po rozhovoru s vdovou po padlém seržantovi z fotografie se Anna – studentka žurnalistiky – rozhodne jít ve stopách dalších spolubojovníků a sestříhat pořad zachycující jejich osudy a dnešní život. (mac000)
(více)Hrají
Andrzej Seweryn
Nejlepší filmy:
Schindlerův seznam (1993)
Francouzská revoluce (1989) (TV film)
Země zaslíbená (1974)
Jan Machulski
Polsko
Nejlepší filmy:
Smyčka (1957)
Vabank (1981)
Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)
Tadeusz Schmidt
Polsko
Nejlepší filmy:
Potopa (1974)
Osvobození II - Průlom (1970)
Rodný list (1961)
Franciszek Pieczka
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Potopa (1974)
Ten, co hraje z talíře (1995)
Barbara Drapińska
Polsko
Nejlepší filmy:
Osvětim (1948)
Zakázané písničky (1946)
Němá barikáda (1949)
Wacław Kowalski
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Smyčka (1957)
Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)
Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)
Barbara Brylska
Polsko
Nejlepší filmy:
Admiral (2009) (seriál)
Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel (1975) (TV film)
Osvobození II - Průlom (1970)
Kazimierz Fabisiak
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Člověk na kolejích (1956)
Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)
Matka Johana od Andělů (1961)
Bogusz Bilewski
Polsko
Nejlepší filmy:
Potopa (1974)
Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)
Kluk nebo holka? (1980)
Andrzej Zaorski
Polsko
Nejlepší filmy:
Matka Králů (1982)
Velké putování Bolka a Lolka (1977)
Westerplatte (1967)
Ryszard Pietruski
Polsko
Nejlepší filmy:
Evropa, Evropa (1990)
Popel a démant (1958)
Psi (1992)
Maciej Damięcki
Polsko
Nejlepší filmy:
Mastičkář (2023)
Kontrolované hovory (1991)
Sedláci (1973)
Bolesław Płotnicki
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Potopa (1974)
Právo a pěst (1966)
Westerplatte (1967)
Adam Pawlikowski
Polsko
Nejlepší filmy:
Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)
Kanály (1957)
Popel a démant (1958)
Ryszarda Hanin
Polsko
Witold Skaruch
Polsko
Nejlepší filmy:
Mistr a Markétka (1988) (seriál)
Potopa (1974)
Lekce mrtvého jazyka (1979)
Wiktor Grotowicz
Polsko
Nejlepší filmy:
Popel a démant (1958)
Pan Wolodyjowski (1969)
Giuseppe w Warszawie (1964)
Leonard Andrzejewski
Polsko
Nejlepší filmy:
Krátký film o zabíjení (1987)
Uprostřed nočního ticha (1978)
Potopa (1974)
Stanisław Niwiński
Polsko
Nejlepší filmy:
Černé stopy (1986)
Westerplatte (1967)
Hubal (1973)
Janusz Bylczyński
Nejlepší filmy:
Člověk na kolejích (1956)
Brunet přijde po setmění (1976)
Zkouška pilota Pirxe (1978)