poster

Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu (TV film)

Thriller / Krimi

Česko, 2009, 77 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BoredSeal
  ***

  Cením si atraktivního námětu, vycházejícího z dalších hrůz českého kapitalizmu. Příjemně napínavý děj včetně "postupu a řešení" je zábavný, vázne ovšem v momentech, kdy scénárista nebo režisér šoupou děj do mezí, kde to diváka přestává bavit - profesionál pracující v utajení je skoro legračně romanticky líčen (ke škodě věci) jako tajemná postava, v rozhovorech se Stašovou má navíc lyrické dialogy a naprosto zbytečné scény snové halucinace sloužící jen ke scénáristické nastavovačce a podivné paranoie Stašové v závěru do thrilleru vůbec nepatří, nemluvě o trochu prodlužovaném závěru. Renč prostě nemá od začátku své kariéry cit poznat, co film kazí nebo možná nemá soudnost.(4.5.2010)

 • Tessie
  *****

  O tomhle kousku jsem slyšela poprvé od pana Klímy v rádiu a moc jsem se nad tento film těšila. Rozhodně mne nezklamal, naopak. Moc se mi líbilo propojení vynikající Simony Stašové a Juraje Kukury. Byli báječní. Líná soudkyně, nasraná úřednice, drbna sousedka a podnikatel v Audině vystihli sami dnešní společnost a ukázaly na spoustu nedomyšlených věcí, které v naší zemi existují. Btw, pro roli podnikatele by tvůrci nenašli většího slizouna než Honzu Hrušínského, byl vynikající, role šitá na míru.(1.10.2011)

 • blackrain
  ***

  Kdyby tu alespoň nebylo tolik nelogičností. Proč si třeba policie nevyžádala opis z matriky? Simona Stašová se snažila, ale nedokázala celý příběh unést na vlastních bedrech. Jan Hrušínský se nám přerodil do rolí bezpáteřních a majetku chtivých zmetků. On s tou svou tváří a úsměvem ještě dokáže divy. Více mohla být ukázana byrokracie úřadů. Ovšem, tady šlo především o krimi zápletku.(16.1.2012)

 • zdenny
  ***

  Film typu "Soukromé pasti". Ty já můžu. Ale nikdy jim nedám víc než tři hvězdy. Spíš než herecké výkony mě zajímá samotný děj. A zde mohu říci, že takoví lidé existují a co je horší, že když se jim člověk dostane do spárů, celý život se rozpadne víc než domeček z karet. Na druhou stranu ale, zadaný chlap by si neměl hledat seznámení na internetu. Alespoň pokud věří ve svůj dosavadní vztah. Klasicky velmi dobrý výkon Táni Vilhelmové.(25.4.2012)

 • Slarque
  ***

  Je jedině dobře, že i do naší veřejnoprávní televize občas proniknou nějaké modernější filmové prostředky. Tady to bude zřejmě zásluha režiséra. Jen mi opět připadá, že (jako v jeho několika posledních filmech) tu jsou dvě skupiny herců. Jedni se snaží vypadat přirozeně, druzí přehrávají či karikují. A ono to takhle vedle sebe většinou nepůsobí dobře. I ten hlavní hudební motiv musel brnkat v hlavě každému, komu něco říká slovní spojení Pink Floyd. Ale jinak celkem dobré.(21.3.2010)

 • - Autor scénáře Josef Klíma se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Nejprve uvrhuje diváka do stále hlubší deprese, avšak v závěru dává naději, že když člověk nepodlehne a spolehne se především sám na sebe, může se ubránit. (Elwanelyn)

 • - Věra Podlipná (Simona Stašová) dostane obsílku od soudu, aby ohlásila adresu pobytu svého syna. Když však zajde za soudkyní, tak ta jí adresu dá, ale přitom ji údajně nevznali, a proto si Podlipnou pozvali. (Terva)

 • - Točilo se převážně v Brně. Továrna, kde se odehrává část příběhu, se nachází u Blanska a jmenuje se Klamova Huť. Filmovalo se také v Jevíčku. (Marator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace