Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu (TV film)

Thriller / Krimi

Česko, 2009, 77 min

• Tommassi3

"Tys myslel, že nás vochčiješ, ty poslední gamblerská nulo ?? Že bouchneš náš kšeft někomu jinýmu ??" Nějak si nedokážu vysvětlit, co se to kurva stalo s kdysi tak nadějným režisérem !! Filip Renč se sotva s bídou jednou za deset let vytasí s kvalitním filmem, mezi něž však tato diletantšina nejhrubšího zrna navíc patřičně ovlivněná bulvárním scénářem mistra osobního paradoxu Josefa Klímy, uvězněného ve svém vlastním (ne)spravedlivém světě, rozhodně nepatří, ačkoliv potenciál tahle konspirační televizka rozhodně měla obrovský, nebýt herecké kvality Simony Stašové, protože jinak celý ten mdlý ochotnický ansámbl vyjma snad zaškatulkovaného slizouna Jana Hrušínského nestojí ani za jízdenku na tu neexistující linku, byť i ta její nedůstojná akční scéna hraničila s naprostou stupiditou, nerozpakoval bych se obcházet brněnské ulice s peticí za svěrací kazajku pro Renče.. Pochvalná slova ?? Snad jedině pro Waltera Krafta a jeho nadprůměrně zdařilý soundtrack..(29.9.2013)

• bassator

21. 3. 2010 - 25%(21.3.2010)

Cením si atraktivního námětu, vycházejícího z dalších hrůz českého kapitalizmu. Příjemně napínavý děj včetně "postupu a řešení" je zábavný, vázne ovšem v momentech, kdy scénárista nebo režisér šoupou děj do mezí, kde to diváka přestává bavit - profesionál pracující v utajení je skoro legračně romanticky líčen (ke škodě věci) jako tajemná postava, v rozhovorech se Stašovou má navíc lyrické dialogy a naprosto zbytečné scény snové halucinace sloužící jen ke scénáristické nastavovačce a podivné paranoie Stašové v závěru do thrilleru vůbec nepatří, nemluvě o trochu prodlužovaném závěru. Renč prostě nemá od začátku své kariéry cit poznat, co film kazí nebo možná nemá soudnost.(4.5.2010)

Kdyby tu alespoň nebylo tolik nelogičností. Proč si třeba policie nevyžádala opis z matriky? Simona Stašová se snažila, ale nedokázala celý příběh unést na vlastních bedrech. Jan Hrušínský se nám přerodil do rolí bezpáteřních a majetku chtivých zmetků. On s tou svou tváří a úsměvem ještě dokáže divy. Více mohla být ukázana byrokracie úřadů. Ovšem, tady šlo především o krimi zápletku.(16.1.2012)

• Radek99

Brak par excellence. Všudypřítomná bulvární pachuť. A tendenční Josef Klíma už scenáristicky zůstane v zajetí ,,vlastních očí" patrně nadosmrti...(21.3.2010)

• - Věra Podlipná (Simona Stašová) dostane obsílku od soudu, aby ohlásila adresu pobytu svého syna. Když však zajde za soudkyní, tak ta jí adresu dá, ale přitom ji údajně nevznali, a proto si Podlipnou pozvali. (Terva)

• - Autor scénáře Josef Klíma se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Nejprve uvrhuje diváka do stále hlubší deprese, avšak v závěru dává naději, že když člověk nepodlehne a spolehne se především sám na sebe, může se ubránit. (Elwanelyn)

• - Točilo se převážně v Brně. Továrna, kde se odehrává část příběhu, se nachází u Blanska a jmenuje se Klamova Huť. Filmovalo se také v Jevíčku. (Marator)