Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

korndaddy

Z hodiny a půl dlouhého filmu, je hodinu nuda, pak chvilková akce při níž je tma a nic stejně není vidět, pak zase nuda, zase tma, nuda, benzínka a happyend. Poté následuje smutek za promrhanou hodinou a půl života, která je nenávratně pryč. Prostě film, kterej vám nic nedá. ()

bruceman7

Dva lidi jdou z místa A do místa B. Procházejí územím a kolem nich se sem tam objevují obří světélkující suchozemští hlavonožci. A jinak se děje... nic... !? Co lze hodnotit, to opravdu nevím - snad kvalitní ztvárnění oblud. 5/10 ()

iXtr3m3

Neviem neviem, ale ja patrí evidentne medzi tých, ktorých to jednoducho tak nechytilo. Nedávam nižšie hodnotenie len preto, že Garethovi Edwardsovi uznávam heroický výkon troch profesii vo filme, ale inak nič moc. Niežeby to nemalo atmosféru, ale človek čaká, čaká, čaká a nič moc nedostane. Videl som to 10 rokov dozadu, hneď ako to vyšlo, pretože to všetci vtedy oslavovali, ale už by som to asi nezvládol druhý raz. ()

Holina

Přestože jsem čekal od filmu něco zcela jiného (jako asi každý), dávám 3***. Je to prostě trochu jiný postapokalyptický monstermovie, přičemž o ty monstra tu vůbec nejde. Mno asi by se to mělo vidět, vykreslení zlikvidovaného světa je velmi pěkné a emotivní, děj je o ničem a závěr jaksi na pytel. Přesto je film dobře koukatelný od začátku do konce. Ovšem nechápu na základě čeho dostal Edwards do režie novou Godzillu, když speciálně co se týče přerostlých tvorů nepředvedl vůbec nic. ()

pipapaja

Docela zklamání čekal jsem něco na způsob distriktu 9, ale dostal jsem docela nudný film o cestování a sbližování dvouch neznámých lidí. Digitální efekty monster mě docela zklamaly a finále nebylo také nic moc. ()

HArna

I s minimálním rozpočtem jde natočit celkem zajímavý film, který se řadí do žánru Sci-Fi. Pravdou je, že jde hlavně o atmosféru než o velké monstra a tak nějaké srovnávání s podobnými filmy není na místě. Na druhou stranu jsem měl po filmu desetkrát lepší dojem než třeba z Transformers 3. Ta herecká dvojice je mi celkem sympatická, byť jejich vztah(zápletka) originalitou nesrší. Největším kladem tohoto filmu je to, že mě dokázal na hodinu a půl upoutat pozornost a to se některým 50-100milionovým komerčním blockbusterům prostě nepovede. ()

Abiosis

*NA PRECHÁDZKE* Určite ste videli trailer a určite vnímate značný posun medzi ním a skutočným filmom. Podľa slov Garetha Edwardsa je za to zodpovedné filmové štúdio, ktoré chcelo pritiahnuť čo najviac divákov, a teda, samozrejme, čo najviac zarobiť. Ak teda očakávate film preplnený príšerami, budete príšerne sklamaní. Ak ste však otvorení a schopní prijať film, ktorý je iný, netradičný a žánrovo nedefinovateľný, s veľkou pravdepodobnosťou vás zaujme. Ak hľadám slovo, ktoré by ho najlepšie definovalo, nenapadne ma nič iné, než "nežný horor". Príde vám to slovné spojenie ako oxymoron? Film je totiž viac ako o strašidelných príšerách filmom o rozvíjajúcom sa vzťahu dvoch ľudí na pozadí všadeprítomného nebezpečenstva zo strany príšer, ktoré je prítomné už tak dlho, že sa stalo bežnou súčasťou života ľudí a zmienkam o nich už nevenujú pozornosť. Verdikt v 1 vete: Príjemný road movie s dokumentaristickými prvkami so sympatickými postavami (na muža si treba zvykať dlhšie), snažiacimi sa uniknúť zo sveta, kde sa prítomnosť príšer stala bežnou súčasťou života ľudí. 07.10.2010 ()

Ezekiel1

Velice komorní snímek. Čím víc je však skromnější tím je zároveň zajímavější a působivější. Ústřední dvojice je sympatická. Prostě jim fandíte. Chápu, že hodně lidí muselo být zákonitě zklamáno. Příšery nebo monstra zde nehrají tak docela prim. I tak je tato cesta z jednoho koutu do druhého napínavá a filmový fanda se u ní rozhodně nudit nebude. Přirovnal bych MONSTERS například k MOON. 75% ()

shimpy(CZ)

Podle plakátů jsem čekal další District 9. Po skončení filmu jsem si řekl "sakra tohle je všechno? Vždyť v tom filmu se vlastně nic nestalo" Ano, nestalo. V podstatě se 2 lidi dostali z bodu A do bodu B. Tolik očekávaná "monstra" se zjevili tak na 8 minut a navíc ještě ve tmě. No, ale když se na film podívám ze stránky jiné, méně "popcornové a hollywoodské", tak ten film byl vlastně celkem poutavý, když se vezme jaký byl malý rozpočet, prý si režisér dělal efekty sám u sebe doma, chválím i kameru, hudbu a zvukové efekty. V podstatě zde máme takový jakýsi cestopisný román s malou špetkou Sci-Fi. A vydržel jsem se na to dívat, takže to zase taková hrůza nebyla. Režisér to na nás zkouší spíše jen "v náznacích", neukazuje nám žádné vizuální orgie. Ale ono mi to nevadilo. Ano čekal jsem trošku víc, ale ne, zklamán jsem nebyl. Takže 3 hvězdičky. ()

chaometic odpad!

Ve Filmu se vůbec nic neděje. Kombinuje takové snímky jako válka světů nebo monstrum. Jak tvůrci doufali, že se bude jednat megafilm. To by ovšem musel být film o něčem. Nalákat lidi umějí, tot vše kouzelných triků holywoodů. Co ten konec? To má být všechno? Pro mě je film Monstra jeden z nejhorších scifi, co jsem zatím viděl. I béčkový scifi má daleko lepší úroven, to vám říkám. Jo a ty chobotnice byli v podstatě hodné ani nezabíjely, takže otázka zní, opravdu si režisér myslel, že nás opije rohlíkem? ()

Disease

OK, točí se filmy za menší rozpočty než v Hollywoodu, ale vetšinou je tam alespoň po stránce scénáře "něco navíc". Tohle je hodně banální "road" movie se scifi kulisami. Že hlavonožci nejsou permanentně v záběru mi tolik nevadilo, ale absence napětí tedy ano. Dokoukat se to ale dalo celkem bez problémů, takže nedám méně. ()

Teabag

Myslím, že je trochu chyba pokládat tenhle film za horor, protože tenhle záměr se (alespoň v mých očích) příliš nepovedl. Stejně tak zde není příliš moc akce. Na druhou stranu se jedná o vcelku osvěžující sci-fi "roadmovie" o cestě domů přes území zamořené mimozemskými tvory. 7/10. ()

Ixbalanke

Mám ráda filmy, které působí jako realita. Nekoná se tu klasická dějová linka jak u většiny hollywoodských (apod.) filmů. Film prostě plyne, stejně jako plyne život. Uprostřed něčeho začal a uprostřed něčeho končí. Ale je fakt, že Troll Hunters byl nesrovnatelně lepší. Tady si tvůrci tolik nevyhráli s grafikou, opakoval se stále jen 1 ufoun. A docela dobře udělané napínavé scény. (váhám mezi 3 a 4*) ()

Rozjimatel

S krpatým rozpočtom a ručnou kamerou sa dá vytvoriť pomerne dosť. Dá sa vytvoriť kvalitný dokument, nezávislý psychologický film a trebárs aj slušný horor. Ale sci-fi film o monštrách z vesmíru? To už príliš nejde, ani keby sa scenárista, režisér, kameraman a štúdio vizuálnych efektov, všetko v jednej osobe, rozkrájali. Napriek tomu ma ale film "Monsters" zaujal svojim originálnym pojatím a svojou civilnosťou. Hlavné postavy sú totiž reálni ľudia z mäsa a kostí, žiadni (hollywoodski) filmoví hrdinovia a ich rozvíjajúca sa romanca pôsobí autenticky. Páči sa mi aj atmosféra filmu, ktorú sa podarilo navodiť. Tu atmosféru napätia a strachu, tam zase tajomna, či dobrodružstva. Tá jednotónová "hudba" veľmi atmosfére nepomáha, ale minimálne akcentuje tú úspornosť celého filmu. V každom prípade sa jedná o sympatický počin typu "urob si sám na kolene sci-fi blockbuster" a to treba oceniť. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Ricky_CZ

Film zajímavý zejména tím, že vás zanechá naprosto svobodné ve svých myšlenkách. Naservíruje vám atmosféru, krásně popíše situaci a zbytek si můžete domýšlet po svém. Tímhle směrem mi to vůbec nevadí :) ()

Bucounit

Hlavne nech nikto nečaká scifi akčnák !! Hlavným motívom je cesta dvojice obyčajných ľudí cez infikovanú oblasť naspäť domov, atmosféra filmu viac než slušná, ústredná dvojica veľmi presvedčívá, zábery na zdemolovanú krajinu a príšery prvotriedne. Jednoducho ma to pripútalo a je vidno, že tvorcovia majú talent, držím im palce k daľšej tvorbe. ()

Phorbo

To je přesně příběh jaký si představuju s extraterestriálními bytostmi. Zahalen do neskutečného tajemství. A vlastně on ten film není ani tak o mimozemské civilizaci jako o dvou hlvních protagonistech. Jejich vztah, který každým jejich společným krokem vzrůstá. Z neviného eskortování mladé ženy se vyvine cesta plná ústraní a strachu přes zakázanou zónu. Velmi příjemný film, který z "ufonů" nedělá ty zlé. ()

Cement73

Často hodnotím filmy kvôli ich atmosfére a tento alternatívny science-fiction ju rozhodne má úžasnú... Zvláštny opar konca sveta sa pomaly plíži celým filmom a spolu s melancholickou hudbou robí divy. Dej nie je nijako úžasný, ale o to autorovi vôbec nešlo. Až nakoniec sa režisér snaží monštrá predstaviť ako živé bytosti, ktoré majú právo na život? Ale ani to nebolo doležité... Mne sa páčil ten opar tajomna visiaci vo vzduchu počas celého filmu... Zvláštne a dobré... Mimochodom hlavná predstaviteľka je jednoducho nádherná počas celého filmu :) ()

Standic1

Dějově nijak zvlášť neoslní. Prakticky jde o to, že dvě postavy cestujou z Mexika přes infikovanou zónu do USA a jedinou překážkou nejsou kupodivu monstra, ale vychcanej policajt a děvka zlodějka:). Pokud se těšíte na přehlídku monster, tak tu taky nečekejte... Vyskytuje se tu jen jeden druh a i ten jen v pár okamžicích a neni na něm ani nic zvláštního (prostě přerostlá chobotnice chodící po souši). Na druhou stranu musím říct, že vzhledem k rozpočtu je tento snímek natočen vydařeně, efekty průměrné a v celku to dokáže zaujmout. Pokud nejste jen ti co si pod označním sci-fi představujou jen spoustu akce a ufona za každým rohem, tak myslim, že vás tehle film dostane jako mě:) ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V